www.digimanie.cz
>
>

Fotograf používá chytré triky pro vytváření zajímavých snímků

Fotograf používá chytré triky pro vytváření zajímavých snímků
, , aktualita
Někdy za podivuhodnou fotografií nestojí úpravy ve Photoshopu, ale chytré triky použité přímo na scéně při vytváření takového snímku. O tom se na svém instagramovém účtu snaží své sledující přesvědčit i fotograf z Barcelony.
K oblíbeným
reklama
Fotografování je především o kreativitě a umění vytvořit snímek, který divákům vyrazí dech. O to se snaží i fotograf Jordi Koalitic, který pochází ze španělské Barcelony. Na svém populárním instagramovém účtu má 1,3 milionu sledujících a specializuje se především na kreativní fotografii. 
 

Zajímavé je především to, že fotograf nesdílí jen dechberoucí výsledné fotografie, ale také záběry ze zákulisí, takže je možné si prohlédnout, jak dané kompozice ve skutečnosti vznikaly. Za fotografiemi totiž stojí chytré triky, které Jordi Koalitic ovládá. 

 
Na Instragramu například nedávno sdílel fotografii, které dominuje barevný popcorn a na první pohled to vypadá, že objektiv musí být na dně papírového kyblíku. Při prolistování dalších snímků se ale objeví video, které celou situaci vysvětluje. Další snímek zase vypadá, že je fotografován ze dna vykopaného hrobu a podobných fotografií lze na instagramovém účtu fotografa z Barcelony najít ještě mnoho. 
 Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Fotopast kromě snímků přírody zvěčnila i muže, který před ní pózoval Fotopast kromě snímků přírody zvěčnila i muže, který před ní pózoval
Fotografové divoké přírody se někdy nestačí divit, co všechno zachytí jejich nastražené fotopasti. Někdy mají štěstí a jsou odměněni snímky očekávaného zvířete, jindy je může překvapit například neznámý pózující muž.
10.8.2020, aktualita, Kateřina Hoferková
Fotograf minimalisticky zachycuje bazény z ptačí perspektivy Fotograf minimalisticky zachycuje bazény z ptačí perspektivy
Nejrůznější plavecké bazény můžou představovat zajímavé téma k fotografování. O tom je alespoň přesvědčen australský fotograf, který pracuje na fotografickém projektu, jehož jednotlivé snímky zobrazují bazény z ptačí perspektivy.
10.8.2020, aktualita, Kateřina Hoferková
Náhradní CCD snímače pro Leicu M9 došly, korodující čipy už nevyměníte Náhradní CCD snímače pro Leicu M9 došly, korodující čipy už nevyměníte
Leica M9 a její odvozeniny asi společnosti moc radosti neudělaly. Neslavně známé se totiž staly kvůli korodujícím CCD snímačům. Tato "koroze" postihovala krycí sklo čipu a nyní už dochází náhradní čipy pro výměnu.
10.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Fotograf Tatsuya Tanaka vytváří působivé miniatury, třeba bazén z roušky Fotograf Tatsuya Tanaka vytváří působivé miniatury, třeba bazén z roušky
Japonský fotograf Tatsuya Tanaka vytváří opravdu působivé fotografie. Jeho výsledné miniatury používají běžných objektů denní potřeby, které proměňují v úplně jiné věci. Salát v horu, plachtu v moře nebo roušku v bazén.
10.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Meike 85mm f/1.8 s autofokusem nyní i pro Nikon F Meike 85mm f/1.8 s autofokusem nyní i pro Nikon F
Objektiv Meike 85mm f/1.8 s podporou automatického zaostřování je sice na trhu už dva roky, ale dosud byl k dispozici jen pro bajonet Canon EF. Nyní se objevuje i jeho varianta pro zrcadlovky značky Nikon.
10.8.2020, aktualita, Milan Šurkala