www.digimanie.cz
>
>
>

Fotograf používá multiexpozici při focení hmyzu a jeho biotopu

Fotograf používá multiexpozici při focení hmyzu a jeho biotopu
, , aktualita
K vytvoření snímků přímo ve fotoaparátu používá oceňovaný fotograf vícenásobnou expozici. Tímto způsobem pak pořizuje makrofotografie, které zajímavým způsobem skládají dohromady hmyz a jeho přírodní stanoviště.
K oblíbeným
reklama
Fotograf Matt Doogue pracuje mimo jiné také na sérii makrofotografií, kterou nazval Belle Ame, což ve francouzštině znamená krásná duše. První myšlenka vedoucí ke vzniku této série přišla poté, co si zkoušel hrát s funkcí multiexpozice ve své digitální zrcadlovce Canon EOS 6D. K fotografování členovců v terénu používá nejčastěji makroobjektiv Canon MP-E 65mm f/2.8 1-5x nebo také model Canon EF 100mm f/2.8L IS.
 

Ze začátku byl překvapen, čeho všeho je možné pomocí vícenásobné expozice ve fotoaparátu dosáhnout. Viděl také spousty multiexpozic v krajinářské a portrétní fotografii a rozhodl se, že to samé zkusí s makrem. 
 

Podle Matta Doogueho chvíli trvalo, než našel správnou techniku. Bylo totiž mnohem jednodušší vytvořit složený snímek až následně ve Photoshopu, on si ale předsevzal pokořit výzvu udělat multiexpozici přímo v digitální zrcadlovce. 
 

Fotograf se rozhodl nafotit sérii multiexpozic, kterou tvoří makrofotografie hmyzu, jež jsou vyplněny jejich přirozeným prostředím, které obývají - tedy květinami, trávou, větvemi či stromy. Hmyz byl fotografován s pomocí makroobjektivu a biotop fotograf zachytil pomocí objektivu s širším ohniskem. Své výsledné snímky pak Matt Doogue sdílí například na instagramovém účtu. 
 

Zdroj: petapixel.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Panasonic Lumix TZ200: kamarád na cesty Panasonic Lumix TZ200: kamarád na cesty
Do dalšího testu jsme vzali kapesní ultrazoom Panasonic Lumix TZ200 s velkým 1" snímačem. Nabízí 20MPx rozlišení, podporu UHD 4K videosekvencí, objektiv má pak solidní 15× optický zoom. Bude to ideální společník na cesty?
Dnes, recenze, Milan Šurkala
BenQ Europe pořádá 9. dubna bezplatný webinář o editaci fotek (v angličtině) BenQ Europe pořádá 9. dubna bezplatný webinář o editaci fotek (v angličtině)
Karanténa se dá velmi dobře využít k vlastnímu vzdělávání, a proto najdeme na Internetu spoustu bezplatných lekcí. Jednu z nich si chystá i společnost BenQ, která na zítřejší večer chystá webinář ohledně editace fotografií.
8.4.2020, aktualita, Milan Šurkala
Canon si patentoval jeden EF-M a dva RF objektivy Canon si patentoval jeden EF-M a dva RF objektivy
Už tradičně tu máme několik dalších patentů, které podala společnost Canon. V tomto případě jde o dva kratší teleobjektivy pro full frame bajonet RF včetně jednoho makro objektivu a jeden teleobjektiv pro EF-M.
8.4.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Firmware 1.1.0 pro Canon EOS-1D X Mark III opravuje zamrzání a přidává 23.98p Firmware 1.1.0 pro Canon EOS-1D X Mark III opravuje zamrzání a přidává 23.98p
Canon přišel s novým firmwarem pro svou profesionální full frame zrcadlovku EOS-1D X Mark III. Té přidal několik nových funkcí včetně video záznamu do 23,98p, především však opravil nepříjemnou chybu zamrzání firmwaru ve fotoaparátu.
8.4.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tamron uvedl full frame objektiv 70-180mm F2.8 Di III VXD Tamron uvedl full frame objektiv 70-180mm F2.8 Di III VXD
Tamron dnes přichází s novým full frame objektivem 70-180mm F2.8 Di III VXD určeným pro bajonet Sony FE. K zaostřování používá nově vyvinuté lineární motorky VXD (Voice-coil eXtreme-torque Drive).
7.4.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře