www.digimanie.cz
>
>
>

Fotograf používá multiexpozici při focení hmyzu a jeho biotopu

Fotograf používá multiexpozici při focení hmyzu a jeho biotopu
, , aktualita
K vytvoření snímků přímo ve fotoaparátu používá oceňovaný fotograf vícenásobnou expozici. Tímto způsobem pak pořizuje makrofotografie, které zajímavým způsobem skládají dohromady hmyz a jeho přírodní stanoviště.
K oblíbeným
reklama
Fotograf Matt Doogue pracuje mimo jiné také na sérii makrofotografií, kterou nazval Belle Ame, což ve francouzštině znamená krásná duše. První myšlenka vedoucí ke vzniku této série přišla poté, co si zkoušel hrát s funkcí multiexpozice ve své digitální zrcadlovce Canon EOS 6D. K fotografování členovců v terénu používá nejčastěji makroobjektiv Canon MP-E 65mm f/2.8 1-5x nebo také model Canon EF 100mm f/2.8L IS.
 

Ze začátku byl překvapen, čeho všeho je možné pomocí vícenásobné expozice ve fotoaparátu dosáhnout. Viděl také spousty multiexpozic v krajinářské a portrétní fotografii a rozhodl se, že to samé zkusí s makrem. 
 

Podle Matta Doogueho chvíli trvalo, než našel správnou techniku. Bylo totiž mnohem jednodušší vytvořit složený snímek až následně ve Photoshopu, on si ale předsevzal pokořit výzvu udělat multiexpozici přímo v digitální zrcadlovce. 
 

Fotograf se rozhodl nafotit sérii multiexpozic, kterou tvoří makrofotografie hmyzu, jež jsou vyplněny jejich přirozeným prostředím, které obývají - tedy květinami, trávou, větvemi či stromy. Hmyz byl fotografován s pomocí makroobjektivu a biotop fotograf zachytil pomocí objektivu s širším ohniskem. Své výsledné snímky pak Matt Doogue sdílí například na instagramovém účtu. 
 

Zdroj: petapixel.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Fotobanka Shutterstock už fotografům vyplatila 1 mld. USD Fotobanka Shutterstock už fotografům vyplatila 1 mld. USD
Fotobanka Shutterstock patří k největším ve svém oboru a nyní slaví velký milník. Od roku 2004 totiž fotografům na provizích vyplatila více než jednu miliardu dolarů. Za prvních 11 měsíců letošního roku to bylo přes 145 milionů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony uvádí nové 2×2 OCL řešení mobilních snímačů pro celoplošný fázový AF Sony uvádí nové 2×2 OCL řešení mobilních snímačů pro celoplošný fázový AF
Sony vylepšilo své snímače s Quad Bayerovou barevnou maskou o novou technologii 2×2 On-Chip Lens (OCL). Ta zvětšuje mikročočky nad pixely, které pokrývají 2×2 pixely, což má mít výhody zejména pro autofokus.
10.12.2019, aktualita, Milan Šurkala30 komentářů
Zimní cashback: Sony vrací až 10000 Kč Zimní cashback: Sony vrací až 10000 Kč
Cashback si pro letošní rok připravila i společnost Sony. Ten potrvá do konce ledna 2020 a zpět můžete dostat až 10.000 Kč, což platí pro objektiv SELP18110G. Dostane se ale i na jiné objektivy, fotoaparáty, blesky a jiné příslušenství.
9.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy S11 má mít 108MPx čip a 5× zoom Samsung Galaxy S11 má mít 108MPx čip a 5× zoom
Pomalu se blíží nový smartphone Samsung Galaxy S11, který má být opět jedním z nejlepších fotomobilů na trhu. Tentokrát mu k tomu ale nemá dopomoci nízké rozlišení, ale naopak vysoké. Má mít 108MPx 1/1,33" senzor.
8.12.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Je to tady! Dodávky CSC fotoaparátů překonaly DSLR Je to tady! Dodávky CSC fotoaparátů překonaly DSLR
Vyšla další statistika výroby a dodávek fotoaparátů organizace CIPA. A ta za říjen ukazuje historický milník. CSC fotoaparáty totiž překonaly digitální zrcadlovky nejen v objemu prodeje, ale i v počtu kusů.
8.12.2019, aktualita, Milan Šurkala32 komentářů