www.digimanie.cz
>
>
>

Fotograf používá multiexpozici při focení hmyzu a jeho biotopu

Fotograf používá multiexpozici při focení hmyzu a jeho biotopu
, , aktualita
K vytvoření snímků přímo ve fotoaparátu používá oceňovaný fotograf vícenásobnou expozici. Tímto způsobem pak pořizuje makrofotografie, které zajímavým způsobem skládají dohromady hmyz a jeho přírodní stanoviště.
K oblíbeným
reklama
Fotograf Matt Doogue pracuje mimo jiné také na sérii makrofotografií, kterou nazval Belle Ame, což ve francouzštině znamená krásná duše. První myšlenka vedoucí ke vzniku této série přišla poté, co si zkoušel hrát s funkcí multiexpozice ve své digitální zrcadlovce Canon EOS 6D. K fotografování členovců v terénu používá nejčastěji makroobjektiv Canon MP-E 65mm f/2.8 1-5x nebo také model Canon EF 100mm f/2.8L IS.
 

Ze začátku byl překvapen, čeho všeho je možné pomocí vícenásobné expozice ve fotoaparátu dosáhnout. Viděl také spousty multiexpozic v krajinářské a portrétní fotografii a rozhodl se, že to samé zkusí s makrem. 
 

Podle Matta Doogueho chvíli trvalo, než našel správnou techniku. Bylo totiž mnohem jednodušší vytvořit složený snímek až následně ve Photoshopu, on si ale předsevzal pokořit výzvu udělat multiexpozici přímo v digitální zrcadlovce. 
 

Fotograf se rozhodl nafotit sérii multiexpozic, kterou tvoří makrofotografie hmyzu, jež jsou vyplněny jejich přirozeným prostředím, které obývají - tedy květinami, trávou, větvemi či stromy. Hmyz byl fotografován s pomocí makroobjektivu a biotop fotograf zachytil pomocí objektivu s širším ohniskem. Své výsledné snímky pak Matt Doogue sdílí například na instagramovém účtu. 
 

Zdroj: petapixel.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Aplikace Google Photos rozšiřuje rozpoznání textu OCR Aplikace Google Photos rozšiřuje rozpoznání textu OCR
Mobilní aplikace Google Photos rozšiřuje schopnosti své zajímavé funkce pro rozpoznávání textu. Ta umožňuje nejen najít text v obrázcích a zkopírovat jej do schránky, nyní ale umožní i vyhledávat v obrázcích podle textu, který je na nich vyfocen.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon si patentoval objektiv RF 17-70mm f/3.5-5.6 Canon si patentoval objektiv RF 17-70mm f/3.5-5.6
Canon si nechal patentovat další optický návrh nového objektivu pro bajonet RF. Tentokrát půjde o širokoúhlý zoom se 4,1× optickým zoomem v rozsahu 17 až 70 milimetrů a standardní světelností F3,5 až F5,6.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Teaser Tamronu ukazuje 4 nové objektivy pro Sony FE Teaser Tamronu ukazuje 4 nové objektivy pro Sony FE
Tamron zveřejnil nový teaser, ve kterém láká na "velké" věci. Hodlá totiž představit hned 4 nové objektivy pro CSC fotoaparáty. Má jít o modely pro velmi populární full frame systém od společnosti Sony.
22.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF
Výrobce objektivů a příslušenství Viltrox si chystá tři novinky s pevnou ohniskovou vzdáleností. Všechny budou mít autofokus a výbornou světelnost F1,4, přičemž budou určeny pro APS-C CSC fotoaparáty.
22.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX
SpeedBoostery od společnosti Metabones nemusí být určeny jen pro malé senzory, kde chceme dosáhnout výkony velkých senzorů. Nová verze je dokonce pro středoformát Fujifilm GFX a dovoluje montáž objektivů Hasselblad V.
21.8.2019, aktualita, Milan Šurkala