www.digimanie.cz
>
>

Fotograf roztavil dron při filmování nad islandskou sopkou chrlící lávu

Fotograf roztavil dron při filmování nad islandskou sopkou chrlící lávu
, , aktualita
Fotografové a kameramani jsou někdy ochotni pro dechberoucí záběry obětovat i své vybavení. To se stalo i islandskému fotografovi, který se snažil zachytit vulkán s rozžhavenou lávou - částečně se mu roztavil dron.
K oblíbeným
reklama
Na Islandu se nedávno probudil vulkán Geldingadalir u hory Fagradalsfjall nacházející se nedaleko Reykjavíku a stal se atrakcí pro místní, turisty a především fotografy nebo kameramany. Jedním z fotografů snažících se zachytit pohled do kráteru chrlícího lávu byl i Garðar Ólafs, který se rozhodl vzít si na pomoc dron od DJI. Protože Islanďan a zakladatel společnosti Airstock bydlí ve městě vzdáleném jen zhruba 15 minut cesty od probuzené sopky, nemohl si tuto událost nechat ujít. 

Fotograf s dronem přelétával nad vulkánem Geldingadalir a při snaze o co nejlepší záběry se s dronem dostal až příliš blízko. Když navigoval letoun s kamerou okolo sopečné erupce, rozhodl se, že pořídí i záběr z místa přímo nad vulkánem. Fotograf pomalu spouštěl dron níž a níž, dokud nebyl přímo v kráteru a Garðar Ólafs na záběrech z kamery neviděl jen žhnoucí lávu. 
 
 
Záhy si fotograf uvědomil, že se nejspíš dostal příliš blízko žáru a že by se mu dron mohl poškodit, proto se s ním co nejrychleji pokusil vyletět zase ven. K jeho překvapení byl dron stále schopný reagovat, držel se ve vzduchu a vrátil se ke svému majiteli. Úplně v pořádku ale nebyl. 

Dron po svém výletu do kráteru s lávou měl ve spodní části poškozené senzory, plastové části byly v některých místech kvůli vysoké teplotě roztaveny. Zařízení sice stále fungovalo, ale některé senzory byly zničeny a při letu se objevovaly chyby. Je velmi pravděpodobné, že pokud by fotograf letěl ještě o kousek blíž nebo natáčel o něco déle, svůj dron by nejspíš už nespatřil. 

Nakonec ale Garðar Ólafs usoudil, že zničený dron za získané detailní záběry vulkánu stál, výsledné výtvory zveřejnil například na svém instagramovém účtuCeny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Canon RF 100mm F2.8L Macro IS USM přichází s 1,4× zvětšením Canon RF 100mm F2.8L Macro IS USM přichází s 1,4× zvětšením
Canon přichází s prvním skutečným makro objektivem pro systém EOS R. Je jím RF 100mm F2.8L Macro IS USM a ten přináší dokonce 1,4× zvětšení. A aby toho nebylo málo, má dokonce i ovladač sférické aberace.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Canon oznamuje vývoj EOS R3: vrstvený CMOS BSI a ovládání AF zrakem Canon oznamuje vývoj EOS R3: vrstvený CMOS BSI a ovládání AF zrakem
Canon dnes oficiálně oznámil vývoj full frame CSC fotoaparátu EOS R3. Ten má mířit např. na sportovní fotografy. Tam najde využití velmi rychlý snímač CMOS BSI i systém autofokusu, který lze ovládat zrakem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Panasonic Lumix S 85mm F1.8 Panasonic Lumix S 85mm F1.8
V redakci se nám ukázal pevný full frame objektiv Panasonic Lumix S 85mm F1.8 (S-S85), který podrobíme tradičnímu redakčnímu testu. Jak si tento světelný a relativně kompaktní kousek povede?
Včera, recenze, Milan Šurkala2 komentáře
Canon údajně ruší další objektivy EF a představí trojici nových modelů RF Canon údajně ruší další objektivy EF a představí trojici nových modelů RF
Společnost Canon přechází z bajonetu EF na nový RF. Už během následujících týdnů by se měly objevit 3 nové objektivy pro bajonet RF. Současně se hovoří o tom, že se seznam zrušených objektivů EF zase prodlouží.
12.4.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sigma svolává vadné objektivy 28-70mm F2.8 Contemporary Sigma svolává vadné objektivy 28-70mm F2.8 Contemporary
Sigma zjistila, že úvodní série jejích objektivů 28-70mm F2.8 DG DN Contemporary může trpět na vadu, která se projeví sníženou odolností ochrany proti světelným závojům. Vadné objektivy tak stahuje zpátky a bezplatně je vymění.
10.4.2021, aktualita, Milan Šurkala