www.digimanie.cz
>
>

Fotograf roztavil dron při filmování nad islandskou sopkou chrlící lávu

Fotograf roztavil dron při filmování nad islandskou sopkou chrlící lávu
, , aktualita
Fotografové a kameramani jsou někdy ochotni pro dechberoucí záběry obětovat i své vybavení. To se stalo i islandskému fotografovi, který se snažil zachytit vulkán s rozžhavenou lávou - částečně se mu roztavil dron.
K oblíbeným
reklama
Na Islandu se nedávno probudil vulkán Geldingadalir u hory Fagradalsfjall nacházející se nedaleko Reykjavíku a stal se atrakcí pro místní, turisty a především fotografy nebo kameramany. Jedním z fotografů snažících se zachytit pohled do kráteru chrlícího lávu byl i Garðar Ólafs, který se rozhodl vzít si na pomoc dron od DJI. Protože Islanďan a zakladatel společnosti Airstock bydlí ve městě vzdáleném jen zhruba 15 minut cesty od probuzené sopky, nemohl si tuto událost nechat ujít. 

Fotograf s dronem přelétával nad vulkánem Geldingadalir a při snaze o co nejlepší záběry se s dronem dostal až příliš blízko. Když navigoval letoun s kamerou okolo sopečné erupce, rozhodl se, že pořídí i záběr z místa přímo nad vulkánem. Fotograf pomalu spouštěl dron níž a níž, dokud nebyl přímo v kráteru a Garðar Ólafs na záběrech z kamery neviděl jen žhnoucí lávu. 
 
 
Záhy si fotograf uvědomil, že se nejspíš dostal příliš blízko žáru a že by se mu dron mohl poškodit, proto se s ním co nejrychleji pokusil vyletět zase ven. K jeho překvapení byl dron stále schopný reagovat, držel se ve vzduchu a vrátil se ke svému majiteli. Úplně v pořádku ale nebyl. 

Dron po svém výletu do kráteru s lávou měl ve spodní části poškozené senzory, plastové části byly v některých místech kvůli vysoké teplotě roztaveny. Zařízení sice stále fungovalo, ale některé senzory byly zničeny a při letu se objevovaly chyby. Je velmi pravděpodobné, že pokud by fotograf letěl ještě o kousek blíž nebo natáčel o něco déle, svůj dron by nejspíš už nespatřil. 

Nakonec ale Garðar Ólafs usoudil, že zničený dron za získané detailní záběry vulkánu stál, výsledné výtvory zveřejnil například na svém instagramovém účtuCeny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Corning Gorilla Glass with DX přichází pro fotoaparáty telefonů Corning Gorilla Glass with DX přichází pro fotoaparáty telefonů
Mobilní telefony dnes mají několik fotoaparátů a jejich objektivy je potřeba chránit před poškrábáním. Corning přichází se sklem Gorilla Glass with DX, které přináší vysokou odolnost i vysokou propustnost světla.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Islandský hotel nabízí letenky a ubytování za fotografie s polární září Islandský hotel nabízí letenky a ubytování za fotografie s polární září
Islandský hotel Rangá si připravil zajímavou akci The Night Shift: Lights Catchers Wanted. Nabízí letenky a několikatýdenní ubytování fotografovi, který pro něj nafotí snímky a natočí videa s polární září pro propagační účely.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Pergear 60mm f/2.8 Ultra-Macro přináší zvětšení 2:1 Pergear 60mm f/2.8 Ultra-Macro přináší zvětšení 2:1
Pergear uvedl na trh další zajímavý objektiv. Je jím model 60mm f/2.8 Ultra-Macro 2x a jak už napovídá název, nabídne nadprůměrné 2× zvětšení. Dostupný bude prozatím pro 4 CSC bajonety s APS-C senzory a menšími.
22.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Tamron oznamuje vývoj ultrazoomu 18-300mm pro APS-C CSC Tamron oznamuje vývoj ultrazoomu 18-300mm pro APS-C CSC
Společnost Tamron oznámila, že chystá nový ultrazoomový objektiv pro dva APS-C CSC systémy. Konkrétně jde o objektiv 18-300mm a bajonety Sony E a Fujifilm X. Těšit se tak můžeme na velkorysý 16,6× zoom.
22.7.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Nové slow-motion kamery Phantom: TMX5010 nabídne až 1,16 milionu FPS Nové slow-motion kamery Phantom: TMX5010 nabídne až 1,16 milionu FPS
Vision Research představuje dvě nové vysokorychlostní kamery, které patří do nižších tříd. Jde o Phantom T3610 a TMX 5010. Obě umí HD rozlišení v desítkách tisíc snímků za sekundu a v nižších rozlišeních se pohybují dokonce kolem milionu.
21.7.2021, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů