www.digimanie.cz
>
>

Fotograf roztavil dron při filmování nad islandskou sopkou chrlící lávu

Fotograf roztavil dron při filmování nad islandskou sopkou chrlící lávu
, , aktualita
Fotografové a kameramani jsou někdy ochotni pro dechberoucí záběry obětovat i své vybavení. To se stalo i islandskému fotografovi, který se snažil zachytit vulkán s rozžhavenou lávou - částečně se mu roztavil dron.
K oblíbeným
reklama
Na Islandu se nedávno probudil vulkán Geldingadalir u hory Fagradalsfjall nacházející se nedaleko Reykjavíku a stal se atrakcí pro místní, turisty a především fotografy nebo kameramany. Jedním z fotografů snažících se zachytit pohled do kráteru chrlícího lávu byl i Garðar Ólafs, který se rozhodl vzít si na pomoc dron od DJI. Protože Islanďan a zakladatel společnosti Airstock bydlí ve městě vzdáleném jen zhruba 15 minut cesty od probuzené sopky, nemohl si tuto událost nechat ujít. 

Fotograf s dronem přelétával nad vulkánem Geldingadalir a při snaze o co nejlepší záběry se s dronem dostal až příliš blízko. Když navigoval letoun s kamerou okolo sopečné erupce, rozhodl se, že pořídí i záběr z místa přímo nad vulkánem. Fotograf pomalu spouštěl dron níž a níž, dokud nebyl přímo v kráteru a Garðar Ólafs na záběrech z kamery neviděl jen žhnoucí lávu. 
 
 
Záhy si fotograf uvědomil, že se nejspíš dostal příliš blízko žáru a že by se mu dron mohl poškodit, proto se s ním co nejrychleji pokusil vyletět zase ven. K jeho překvapení byl dron stále schopný reagovat, držel se ve vzduchu a vrátil se ke svému majiteli. Úplně v pořádku ale nebyl. 

Dron po svém výletu do kráteru s lávou měl ve spodní části poškozené senzory, plastové části byly v některých místech kvůli vysoké teplotě roztaveny. Zařízení sice stále fungovalo, ale některé senzory byly zničeny a při letu se objevovaly chyby. Je velmi pravděpodobné, že pokud by fotograf letěl ještě o kousek blíž nebo natáčel o něco déle, svůj dron by nejspíš už nespatřil. 

Nakonec ale Garðar Ólafs usoudil, že zničený dron za získané detailní záběry vulkánu stál, výsledné výtvory zveřejnil například na svém instagramovém účtuCeny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Buddhistický mnich fotografem: Yanchi v chrámu Lingyin fotí Hasselbladem Buddhistický mnich fotografem: Yanchi v chrámu Lingyin fotí Hasselbladem
I když si buddhistické mnichy většinou spojujeme s životem v klášteře a meditacemi, 26letý Yanchi ukazuje, že život mnicha může využívat i moderní technologie. Je totiž vášnivým fotografem, a to s hodně drahou technikou.
20.10.2021, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Fotomobily Google Pixel 6 a Pixel 6 Pro přichází s 1/1,31" čipem Fotomobily Google Pixel 6 a Pixel 6 Pro přichází s 1/1,31" čipem
Google představil dlouho očekávané fotomobily Pixel 6 a Pixel 6 Pro. Tradičně dává velký důraz na fotografické schopnosti, kterými jsou Pixely dobře známé. Těšit se můžeme až na 1/1,31" snímač.
20.10.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sigma uvádí kompaktní a světelný zoom 18-50mm F2.8 DC DN Sigma uvádí kompaktní a světelný zoom 18-50mm F2.8 DC DN
Sigma představuje nový objektiv pro CSC fotoaparáty Sony i L-Mount. Její model 18-50mm F2.8 DC DN Contemporary je obzvlášť očekávaný, protože rozšiřuje nabídku základních zoomů zejména pro APS-C systém Sony.
20.10.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Nikon si patentoval dva zoomovací objektivy s konstantní světelností F1,2 Nikon si patentoval dva zoomovací objektivy s konstantní světelností F1,2
Na Internetu se objevila informace, že si Nikon nechal patentovat dva objektivy s vynikající světelností F1,2. Zajímavý je ale především ten fakt, že v obou případech jde o objektivy s optickým zoomem.
19.10.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Samyang uvedl objektiv 24-70mm F2.8 s autofokusem Samyang uvedl objektiv 24-70mm F2.8 s autofokusem
Samyang uvedl nový objektiv AF 24-70mm F2.8 FE. Název už napovídá, že podporuje zaostřování autofokusem a je určen pro full frame fotoaparáty Sony. Kameramany jistě potěší parfokální konstrukce. Doplněno: další údaje a česká cena.
19.10.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář