www.digimanie.cz
>
>

Fotograf Sebastião Salgado získal cenu Praemium Imperiale a cca 3 mil. Kč

Fotograf Sebastião Salgado získal cenu Praemium Imperiale a cca 3 mil. Kč
, , aktualita
The Japan Art Association ocenila práci světoznámého brazilského fotografa Sebastião Salgada. Ten získal letošní ocenění 2021 Praemium Imperiale a s tím i 15 milionů jenů, což odpovídá zhruba 3 milionům Kč.
K oblíbeným
reklama
Sebastião Salgado je známý brazilský fotograf, jemuž je už 77 let a za svůj život se věnoval focení různých témat, ať už se jednalo o snímky z chudých zemí, kde zobrazoval vykořisťování lidí, tak i fotografiím přírody, kde se snažil zobrazit její krásu, ale také křehkost. Ostatně založil i neziskovou nadaci Instituto Terra, která se snaží zachránit amazonské deštné pralesy. Právě tento přínos a jeho umění stálo za oceněním, které letos získal od The Japan Art Association.
 
Sebastião Salgado
autor: Fernando Frazão/Agência Brasil, CC BY 3.0 BR, přes Wikimedia Commons
 
2021 Praemium Imperiale s sebou nese i peněžní odměnu 15 milionů japonských jenů (necelé 3 mil. Kč). Takto oceněni byli celkem 4 umělci. Salgada jsme mohli vidět v několika dokumentech, je také autorem několika knih, jako jsou Workers, Genesis a před pár měsíci mu vyšla nová kniha Amazonia.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Sirui představuje anamorfický objektiv 50mm T2.9 1.6x Sirui představuje anamorfický objektiv 50mm T2.9 1.6x
Sirui rozšířilo nabídku svých anamorfických objektivů o další novinku. Tentokrát jde o model 50mm T2.9 1.6x. V tomto případě půjde o objektiv určený pro full frame CSC fotoaparáty s 1,6× rozšířením obrazu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Samyang uvedl objektiv 24-70mm F2.8 s autofokusem Samyang uvedl objektiv 24-70mm F2.8 s autofokusem
Samyang uvedl nový objektiv AF 24-70mm F2.8 FE. Název už napovídá, že podporuje zaostřování autofokusem a je určen pro full frame fotoaparáty Sony. Kameramany jistě potěší parfokální konstrukce.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Sony uvedlo druhou generaci objektivu FE 70-200mm F2.8 GM OSS II Sony uvedlo druhou generaci objektivu FE 70-200mm F2.8 GM OSS II
Sony přichystalo novou generaci objektivu FE 70-200mm F2.8 GM OSS II (SEL70200GM2). Novinka rychleji zaostřuje, je také znatelně lehčí. Těšit se můžeme i na další úpravy pro natáčení videosekvencí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Milánský fotografický festival: studentka plagovala fotku etiopské fotografky Milánský fotografický festival: studentka plagovala fotku etiopské fotografky
Plagiátorství je věčným problémem. Přesvědčila se o tom i etiopská fotografka Aïda Muluneh, jejíž interpretace Dantova Pekla "inspirovala" italskou studentku na Milánského fotografickém festivalu. Snímek byl až moc podobný.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Nikon ukázal druhý teaser na Z9, láká na 8K video Nikon ukázal druhý teaser na Z9, láká na 8K video
Uvedení full frame CSC fotoaparátu Nikonu Z9 se rychle blíží a společnost Nikon uvolnila další teaser. V něm se snaží nalákat na schopnost natáčení 8K videa, které má zvládat při 30 snímcích za sekundu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář