www.digimanie.cz
>
>

Fotograf si udělal temnou komoru z koncertní haly

Fotograf si udělal temnou komoru z koncertní haly
, , aktualita
Fotograf Blake Wylie vytvořil velmi zvláštní představení. Pro celou koncertní halu vyfotil snímek muzikanta a na scéně jej i vyvolal. Z této haly tak udělal asi největší temnou komoru pro vyvolávání fotografií.
K oblíbeným
reklama
Na konferenci STORY vytvořil fotograf Blake Wylie zajímavou podívanou. Obecenstvo čítající 1400 lidí se mohlo podívat na vznik jedné fotografie cellisty od pořízení až po vyvolání snímku. V minulých ročnících konferencí byl fotografem, který pořizoval snímky řečníků, nicméně letos se na pódium dostal on sám. Cílem bylo vyfotit cellistu Okorie "OkCello" Johnsona přímo na scéně. Spolu s týmem tak vyřešili způsob nasvícení scény s tlumením světla i spuštěním červeného světla pro vyvolání snímku.
 
 
Cellistu nasvítil celkem 3krát, což vedlo k trojexpozici snímku, přičemž trénink této myšlenky prováděl dříve se svou 5letou dcerou s banjem. Fotografie se pořizovala pozitivně na plechovou destičku (tintypie, ferrotypie), která má citlivost asi ISO 5, takže nevadila ani pomocná světla u schodů nebo případné obrazovky telefonů diváků. Po krátkém úvodu a expozici snímku fotografii na destičce vyvolal a ustálil, přičemž vznikl opravdu působivě dynamický snímek. Blake pak řekl, že si sice není jistý, zda překonal rekord ve velikosti temné komory, ale v daný moment určitě nikdo neměl větší a příšti si možná pozve lidi z Guinessových rekordů.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nikon Coolpix B600: kamarád do přírody Nikon Coolpix B600: kamarád do přírody
Nikon v poslední době trochu přeorganizoval nabídku svých ultrazoomů a vytvořil model Coolpix B600. Ten je kombinací předchozích modelů B500 a B700. Nabídne 16MPx rozlišení i velmi slušný 60× optický zoom. Jaký však bude?
Dnes, recenze, Milan Šurkala1 komentář
Finance u Nikonu: přes dramatický pokles je stále v zisku Finance u Nikonu: přes dramatický pokles je stále v zisku
Poslední finanční výsledky Nikon asi akcionáře a fanoušky společnosti moc nepotěšily. I když je celá společnost a dokonce i fotografická divize stále v zisku, čísla jsou o mnoho horší než v předchozím roce.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Zeiss Supreme Prime Radiance, objektivy se záměrnými odlesky v protisvětle Zeiss Supreme Prime Radiance, objektivy se záměrnými odlesky v protisvětle
Vyrábět objektivy, které mají záměrně zvýrazněné odlesky v protisvětle, nezní moc smysluplně. Pravdou však je, že ve filmu mohou odlesky působivě dotvářet atmosféru, a proto mají objektivy Superme Prime Radiance vrstvy T*Blue.
12.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Neopatrný indický fotograf zemřel při focení slonů. Ušlapali ho Neopatrný indický fotograf zemřel při focení slonů. Ušlapali ho
Chodit moc blízko k divokým zvířatům není příliš bezpečné. Přesvědčil se o tom indický fotograf, který fotil divoké slony. Ze své chyby se ale nepoučí, stádo ho ušlapalo a na následky zranění zemřel.
12.11.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Leica SL2 aneb full frame Lumix S1R z Německa Leica SL2 aneb full frame Lumix S1R z Německa
Leica přichází s novým full frame CSC fotoaparátem SL2. Přináší 47MPx snímač s možností natáčení 4K60p videa i slow-motion ve Full HD při 180 fps. Má i DFD ostření a jde v podstatě  o převlečený Lumix S1R.
11.11.2019, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů