www.digimanie.cz
>
>

Fotograf si udělal temnou komoru z koncertní haly

Fotograf si udělal temnou komoru z koncertní haly
, , aktualita
Fotograf Blake Wylie vytvořil velmi zvláštní představení. Pro celou koncertní halu vyfotil snímek muzikanta a na scéně jej i vyvolal. Z této haly tak udělal asi největší temnou komoru pro vyvolávání fotografií.
K oblíbeným
reklama
Na konferenci STORY vytvořil fotograf Blake Wylie zajímavou podívanou. Obecenstvo čítající 1400 lidí se mohlo podívat na vznik jedné fotografie cellisty od pořízení až po vyvolání snímku. V minulých ročnících konferencí byl fotografem, který pořizoval snímky řečníků, nicméně letos se na pódium dostal on sám. Cílem bylo vyfotit cellistu Okorie "OkCello" Johnsona přímo na scéně. Spolu s týmem tak vyřešili způsob nasvícení scény s tlumením světla i spuštěním červeného světla pro vyvolání snímku.
 
 
Cellistu nasvítil celkem 3krát, což vedlo k trojexpozici snímku, přičemž trénink této myšlenky prováděl dříve se svou 5letou dcerou s banjem. Fotografie se pořizovala pozitivně na plechovou destičku (tintypie, ferrotypie), která má citlivost asi ISO 5, takže nevadila ani pomocná světla u schodů nebo případné obrazovky telefonů diváků. Po krátkém úvodu a expozici snímku fotografii na destičce vyvolal a ustálil, přičemž vznikl opravdu působivě dynamický snímek. Blake pak řekl, že si sice není jistý, zda překonal rekord ve velikosti temné komory, ale v daný moment určitě nikdo neměl větší a příšti si možná pozve lidi z Guinessových rekordů.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Canon přichází s novými telekonvertory pro systém EOS R: 1.4x a 2x Canon přichází s novými telekonvertory pro systém EOS R: 1.4x a 2x
Ve velké smršti novinek společnosti Canon se objevily také dva nové telekonvertory pro systém EOS R (bajonet RF). Ty nabízí 1,4× a 2× prodloužení ohniskové vzdálenosti se zachováním autofokusu, stabilizace i odolnosti.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Canon uvedl A3+ fototiskárnu imagePROGRAF PRO-300 Canon uvedl A3+ fototiskárnu imagePROGRAF PRO-300
Novinkou ve výrobním programu společnosti Canon je i A3+ fototiskárna imagePROGRAF PRO-300. Má celkem 9 barevných inkoustů + Chroma Optimiser a schopnost využívat záložní trysky v případě problémů s jinými.
11.7.2020, aktualita, Milan Šurkala
DxOMark se omlouvá, recenze Canon EOS-1D X Mark III měla špatný výsledek DxOMark se omlouvá, recenze Canon EOS-1D X Mark III měla špatný výsledek
Autoři testů DxOMark si sypou popel na hlavu. Objevili totiž chybu, která vznikla při testu digitální zrcadlovky Canon EOS-1D X Mark III. Ta totiž dosáhla velmi podezřele nízkých výsledků a DxOMark nyní našel chybu.
11.7.2020, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Další zvěsti o A7S III: 9.44M EVF i 4K/120p v RAWu Další zvěsti o A7S III: 9.44M EVF i 4K/120p v RAWu
O příchodu nového full frame CSC fotoaparátu, který nahradí Sony A7S II, se mluví už nějakou dobu. Samo Sony ho potvrdilo na toto léto. Údajně má mít EVF s rozlišením 9,44 milionu bodů a 4K/120p RAW video.
11.7.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Nový telezoom Canon RF 100-500mm F4.5-7.1 L IS USM Nový telezoom Canon RF 100-500mm F4.5-7.1 L IS USM
Mezi novinky představené pro full frame CSC systém Canonu patří i nový objektiv typu telezoom, model RF 100-500mm F4.5-7.1 L IS USM. Zaujme např. poměrně kompaktní stavbou a nízkou hmotností.
11.7.2020, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře