www.digimanie.cz
>
>
>

Fotograf si vyrobil objektiv z islandského ledovce

Fotograf si vyrobil objektiv z islandského ledovce
, , aktualita
Francouzský fotograf Mathieu Stern si velmi rád vyrábí své vlastní objektivy. Jeho poslední počin opět zahrnuje technologii 3D tisku, nicméně přidává i jednu další zajímavost navíc. Místo skla použil vodu, konkrétně ledovec na Islandu.
K oblíbeným
reklama
S francouzským fotografem Mathieu Sternem se na stránkách Digimanie nesetkáváme poprvé. Před dvěma lety si vyrobil 135mm F1,8 objektiv pomocí 3D tisku a od té doby nosil v hlavě další zajímavou myšlenku. Pokud sklo dokáže lámat světlo tak, jak je v objektivu potřeba, měla by to zvládnout i voda, resp. extrémně čistý led. Opět si vyrobil pomocí 3D tiskárny tělo objektivu, do něhož se pak měla zasadit ledová čočka. Na tu si připravil speciální zařízení úpravou formy pro tvorbu ledových koulí do nápojů.
 
 
Odcestoval se svými přáteli na Island, kde lze najít ty nejčistější ledovce, konkrétně skončili v blízkosti jezera Jökulsárlón. Tam si svůj výlet museli na chvíli prodloužit, protože jim nepřálo počasí, ale po několika dnech byli schopni získat kus čistého ledovce a ten vložit do připraveného zařízení. Jeho tání do podoby čočky pro objektiv trvalo 45 minut a první 4 pokusy se nepodařily. Obvykle led praskl nebo se jinak poškodil.
 
Mathieu Stern už to chtěl vzdát, nicméně pátý pokud už vyšel. Čočka byla v pořádku, podařilo se ji nasadit do předpřipraveného těla objektivu a s tímto ledovým objektivem pak pořídit několik fotografií a videí. Zatímco při tvorbě objektivu led tál nepříjemně pomalu, v objektivu to všem připadalo být naopak až příliš rychlé a za minutu bylo po objektivu. Roztopil se natolik, že už s ním nešly pořizovat rozumné fotografie.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Sony chystá high-endové APS-C i výpočetní fotografii Sony chystá high-endové APS-C i výpočetní fotografii
V rozhovoru pro Imaging Resource se manažer společnosti Sony Kenji Tanaka rozhovořil o budoucnosti fotoaparátů Sony. Slíbil příchod high-endového APS-C modelu i větší nástup výpočetní fotografie.
24.3.2019, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Canon EOS R na DxOMarku: dostal 89 bodů Canon EOS R na DxOMarku: dostal 89 bodů
DxOMark začal opět ve velkém testovat fotoaparáty a po full frame Nikonech se podíval také na nový Canon EOS R. Ten si v hodnocení vysloužil 89 bodů, což ve full frame třídě není moc vysoké číslo. Není to ale vůbec tak zlé, jak to vypadá.
21.3.2019, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Slavná pařížská ulice chce v určité časy zakázat vstup instagramerům Slavná pařížská ulice chce v určité časy zakázat vstup instagramerům
Bydlet v krásné a oblíbené pařížské ulici Rue Crémieux má i své nevýhody. Tamní obyvatelé totiž nejsou spokojeni se spoustou instagramerů, fotografů a tvůrců videoklipů, kteří se k nim bez přestání hrnou. 
21.3.2019, aktualita, Kateřina Hoferková
iPhone vs. staré APS-C: co má vyšší dynamický rozsah? iPhone vs. staré APS-C: co má vyšší dynamický rozsah?
Nedávno se na stránkách Digimanie rozhořela diskuze o tom, zda se modernější mobilní telefony mohou např. dynamickým rozsahem rovnat starým zrcadlovkám. Vyzkoušeli jsme tedy iPhone SE a postavili ho proti deset let starému 14,6MPx APS-C čipu.
20.3.2019, recenze, Milan Šurkala21 komentářů
Sony vyvinulo BSI senzor s globální závěrkou Sony vyvinulo BSI senzor s globální závěrkou
Sony oznámilo vývoj nového 20MPx snímače, který bude vybaven systémem globální závěrky pro absenci nepříjemného rolling shutter efektu ve spojení s technologií BSI. Tato kombinace je zatím netradiční.
19.3.2019, aktualita, Milan Šurkala