www.digimanie.cz
>
>
>

Fotograf si vyrobil objektiv z islandského ledovce

Fotograf si vyrobil objektiv z islandského ledovce
, , aktualita
Francouzský fotograf Mathieu Stern si velmi rád vyrábí své vlastní objektivy. Jeho poslední počin opět zahrnuje technologii 3D tisku, nicméně přidává i jednu další zajímavost navíc. Místo skla použil vodu, konkrétně ledovec na Islandu.
reklama
S francouzským fotografem Mathieu Sternem se na stránkách Digimanie nesetkáváme poprvé. Před dvěma lety si vyrobil 135mm F1,8 objektiv pomocí 3D tisku a od té doby nosil v hlavě další zajímavou myšlenku. Pokud sklo dokáže lámat světlo tak, jak je v objektivu potřeba, měla by to zvládnout i voda, resp. extrémně čistý led. Opět si vyrobil pomocí 3D tiskárny tělo objektivu, do něhož se pak měla zasadit ledová čočka. Na tu si připravil speciální zařízení úpravou formy pro tvorbu ledových koulí do nápojů.
 
 
Odcestoval se svými přáteli na Island, kde lze najít ty nejčistější ledovce, konkrétně skončili v blízkosti jezera Jökulsárlón. Tam si svůj výlet museli na chvíli prodloužit, protože jim nepřálo počasí, ale po několika dnech byli schopni získat kus čistého ledovce a ten vložit do připraveného zařízení. Jeho tání do podoby čočky pro objektiv trvalo 45 minut a první 4 pokusy se nepodařily. Obvykle led praskl nebo se jinak poškodil.
 
Mathieu Stern už to chtěl vzdát, nicméně pátý pokud už vyšel. Čočka byla v pořádku, podařilo se ji nasadit do předpřipraveného těla objektivu a s tímto ledovým objektivem pak pořídit několik fotografií a videí. Zatímco při tvorbě objektivu led tál nepříjemně pomalu, v objektivu to všem připadalo být naopak až příliš rychlé a za minutu bylo po objektivu. Roztopil se natolik, že už s ním nešly pořizovat rozumné fotografie.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Třetí teaser na Olympus OM-D E-M1X Třetí teaser na Olympus OM-D E-M1X
Už jen necelý týden zbývá do uvedení nového high-endového CSC fotoaparátu značky Olympus s pravděpodobným názvem OM-D E-M1X. Výrobce tak uvolnil v pořadí už třetí teaser, který nyní upozorňuje na možnosti focení v přírodě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nikon Coolpix A1000 dostává EVF, RAW a nižší rozlišení Nikon Coolpix A1000 dostává EVF, RAW a nižší rozlišení
Nikon inovoval svůj kapesní ultrazoom Coolpix A900 a přichází s novou verzí A1000. Ta přináší užitečná vylepšení jako snížení rozlišení senzoru na 16 MPx nebo přítomnost elektronického hledáčku a RAW formátu.
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Fujifilm představil telezoom GF 100-200mm F5.6 pro GFX Fujifilm představil telezoom GF 100-200mm F5.6 pro GFX
Fujifilm dnes představil nový telezoom objektiv GF 100-200mm F5.6 R LM OIS WR pro středoformátový systém GFX. Ten by dle výrobce neměl mít problém s vykreslením dostatku detailů i na 100MPx senzorech.
17.1.2019, aktualita, Milan Šurkala
Nikon uvádí ultrazoom Coolpix B600, nabídne 60× zoom Nikon uvádí ultrazoom Coolpix B600, nabídne 60× zoom
Nikon dnes uvedl na trh nový ultrazoom Coolpix B600. Ten dostává objektiv s univerzálním 60× optickým zoomem a 16MPx CMOS BSI senzor. Má spoustu kreativních filtrů i bezdrátová rozhraní pro komunikaci se smartphonem.
17.1.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Sony A6400, nové APS-C s nejrychlejším autofokusem Sony A6400, nové APS-C s nejrychlejším autofokusem
Sony uvádí nové CSC do mainstreamu, které má bodovat solidními funkcemi a přitom i rozumnou cenou. Nabídne 24MPx snímač, nejrychlejší autofokus na světě i dotykový o 180° otočný displej pro selfie a vloggery.
16.1.2019, aktualita, Milan Šurkala38 komentářů