www.digimanie.cz
>
>
>

Fotograf si vyrobil objektiv z islandského ledovce

Fotograf si vyrobil objektiv z islandského ledovce
, , aktualita
Francouzský fotograf Mathieu Stern si velmi rád vyrábí své vlastní objektivy. Jeho poslední počin opět zahrnuje technologii 3D tisku, nicméně přidává i jednu další zajímavost navíc. Místo skla použil vodu, konkrétně ledovec na Islandu.
K oblíbeným
reklama
S francouzským fotografem Mathieu Sternem se na stránkách Digimanie nesetkáváme poprvé. Před dvěma lety si vyrobil 135mm F1,8 objektiv pomocí 3D tisku a od té doby nosil v hlavě další zajímavou myšlenku. Pokud sklo dokáže lámat světlo tak, jak je v objektivu potřeba, měla by to zvládnout i voda, resp. extrémně čistý led. Opět si vyrobil pomocí 3D tiskárny tělo objektivu, do něhož se pak měla zasadit ledová čočka. Na tu si připravil speciální zařízení úpravou formy pro tvorbu ledových koulí do nápojů.
 
 
Odcestoval se svými přáteli na Island, kde lze najít ty nejčistější ledovce, konkrétně skončili v blízkosti jezera Jökulsárlón. Tam si svůj výlet museli na chvíli prodloužit, protože jim nepřálo počasí, ale po několika dnech byli schopni získat kus čistého ledovce a ten vložit do připraveného zařízení. Jeho tání do podoby čočky pro objektiv trvalo 45 minut a první 4 pokusy se nepodařily. Obvykle led praskl nebo se jinak poškodil.
 
Mathieu Stern už to chtěl vzdát, nicméně pátý pokud už vyšel. Čočka byla v pořádku, podařilo se ji nasadit do předpřipraveného těla objektivu a s tímto ledovým objektivem pak pořídit několik fotografií a videí. Zatímco při tvorbě objektivu led tál nepříjemně pomalu, v objektivu to všem připadalo být naopak až příliš rychlé a za minutu bylo po objektivu. Roztopil se natolik, že už s ním nešly pořizovat rozumné fotografie.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4
Další novinkou z dílen společnosti Cosina je vysoce světelný širokoúhlý objektiv Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Aspherical. Ten je určený pro full frame CSC fotoaparáty Sony s bajonetem E/FE.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fotomobil Honor 20 Pro má makroobjektiv a modul s F1,4 Fotomobil Honor 20 Pro má makroobjektiv a modul s F1,4
Na trhu se objevuje nový fotomobil z dílen společnosti Honor. Ta představila novinku v podobě modelu 20 Pro, který přináší rovnou čtveřici zadních fotoaparátů. Mezi nimi vynikne makro fotoaparát a modul s rekordní světelností F1,4.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Limitovaná edice Leica CL "100 jahre bauhaus" Limitovaná edice Leica CL "100 jahre bauhaus"
V nabídce fotoaparátů značky Leica se objevuje další novinka v podobě limitované edice. Je jí model CL "100 jahre bauhaus", který oslavuje století existence umělecké a designové školy Bauhaus v Německu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Ušetři s Nikonem: letní slevy na fotoaparáty i objektivy Ušetři s Nikonem: letní slevy na fotoaparáty i objektivy
Nikon spouští letní prodejní akci s názvem "Ušetři s Nikonem". Mnoho fotoaparátů a objektivů bylo zlevněno, přičemž u některých setů se jedná o slevy až ve výši 10.000 Kč. Levněji tak lze získat i nové Z6 a Z7.
20.5.2019, aktualita, Milan Šurkala
Ricoh/Pentax věří v návrat DSLR, v CSC nevidí potenciál Ricoh/Pentax věří v návrat DSLR, v CSC nevidí potenciál
Společnost Ricoh, která nyní stojí za zrcadlovkami a fotoaparáty Pentax, se nechala slyšet, že v brzké době vidí návrat fotografů k DSLR. Móda CSC je podle společnosti jen chvilková a pomine.
20.5.2019, aktualita, Milan Šurkala35 komentářů