Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Fotograf vyfotil veverku hrající si s dinosaurem

12.3.2022, Kateřina Hoferková, aktualita
Fotograf vyfotil veverku hrající si s dinosaurem
Belgický fotograf Niki Colemont, který se na svém instagramu sám označuje za fotografa veverek, vytvořil sérii roztomilých snímků, na nichž tyto drobné lesní hlodavce zachytil společně s hračkou dinosaura.
Pětatřicetiletý Niki Colemont se za posledních šest let svého fotografického života věnoval fotografování veverek a strávil touto činností už více než 3200 hodin. Fotograf má tedy za sebou už dlouhou praxi a moc dobře ví, jak se při fotografování těchto drobných zvířat chovat a co od nich očekávat. Fotografované veverky pochází většinou z okolí fotografova bydliště v Belgii.
 

Veverky ale nejsou jedinou zálibou, Niki Colemont je už od dětství fascinován i dinosaury a také filmy Stevena Spielberga Jurský park. Proto ho jednoho dne napadlo tyto dvě věci spojit a vznikla tak série fotografií, na nichž je zachycen drobný hlodavec v různých pózách s figurkou tyranosaura. Veverka na snímcích si s dinosaurem hraje a zkoumá, co je to za zajímavý předmět. 
 

Fotografování divokých zvířat v přírodě vyžaduje nenápadnost fotografa. Niki Colemont fotografuje veverky ze vzdálenosti asi tří metrů, kdy je schovaný uvnitř maskovacího stanu. Na fotografování využívá bezzrcadlovku Nikon Z6 nebo digitální zrcadlovku Nikon D5200. Nejčastěji nastavuje hodnoty okolo 1/1250 s, f/6.3 a ISO 1000 a své výtvory sdílí například na Instagramu

 
Fotograf vypozoroval, že veverkám tvá tři dny, než si na nový předmět - dinosaura - zvyknou a přestanou se ho bát. Niki Colemont si tak snímky musel trpělivě vysedět. Aby veverky nalákal blíž, zkoušel dát do zubů plastové figurky i oříšky. Veverky časem neodolaly, přišly si lákavou potravu odnést a fotograf se mohl těšit ze zajímavých snímků interakce veverky a dinosaura. 

Právě oříšky a další chutné odměny hrají v každém snímku klíčovou roli. Aby fotograf nemusel používat Photoshop, umisťuje odměny tak, aby na fotografiích nebyly vůbec vidět, nebo naopak byly jejich smysluplnou součástí.