www.digimanie.cz
>
>

Fotograf vytváří noční letecké snímky obrovských svítících skleníků

Fotograf vytváří noční letecké snímky obrovských svítících skleníků
, , aktualita
Fotograf Tom Hegen na svém instagramovém profilu zveřejnil letecké záběry na noční nizozemskou krajinu, která je pokrytá rozlehlými skleníky na pěstování plodin. Upozorňuje tím například na problém světelného znečištění, který se skleníky přichází.
K oblíbeným
reklama
Německý fotograf jménem Tom Hegen nafotil sérii snímků, která zobrazuje krajinu pokrytou obrovskými jasně zářícími skleníky v Nizozemsku. Noční záběry pořízené z ptačí perspektivy tvoří sérii nazvanou “The Greenhouse Series”.

Fotograf se snaží svou prací upozornit například na stále rostoucí populaci, která se má podle Organizace spojených národů do roku 2050 rozšířit ze současných 7,7 miliard lidí až na 10 miliard. S tím se podle slov Toma Hegena stane ještě větší výzvou všechny obyvatele naší planety nakrmit, přírodní zdroje jako zemědělská půda nebo voda se totiž stávají neustále vzácnějšími. 
 

Nizozemští vědci pracují na vývoji systémů, které budou schopné zajistit potravu pro rostoucí množství lidí, počítají přitom s pěstováním plodin na menší rozloze a ve sklenících. Díky umělému osvětlení, stálé teplotě a vlhkosti tak lze základní plodiny pěstovat po celý rok bez ohledu na počasí nebo roční období. S tím přichází i vyšší produkce, než je tomu u venkovních farem. 

Nizozemsko se tak stalo jednou z předních zemí, která se může pyšnit vývojem v oblasti zemědělských inovací a pěstování plodin v kontrolovaném prostředí. S rozlehlými skleníky ale také přichází i méně pozitivní důsledky, na které se německý fotograf snaží poukázat. Mezi ně patří například světelné znečištění. 
 

Kvůli stále se zpřísňujícím předpisům už ale nyní je spousta střech nizozemských skleníků v noci tmavá. Skleníky se totiž postupně zatemňují, aby umělé osvětlení v noci nevyzařovaly do okolní krajiny, což lze vidět i na snímcích Toma Hegena. Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Metabones Speed Booster 0.71x EF na RF pro 4K video: z FF na FF Metabones Speed Booster 0.71x EF na RF pro 4K video: z FF na FF
Společnost Metabones představila zajímavý Speed Booster, který převádí jeden full frame systém na druhý, přitom však rozšiřuje ohniskovou vzdálenost na 0,71násobek. Je totiž určen pro 4K video na fotoaparátech EOS R a RF.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Záběry San Francisca z dronu ukazují prázdné ulice během epidemie koronaviru Záběry San Francisca z dronu ukazují prázdné ulice během epidemie koronaviru
Současná situace vyžaduje od lidí z různých koutů světa, aby se co nejvíce zdržovali ve svých domovech a ven vycházeli jen za tím nejnutnějším. Nejinak je tomu i v San Franciscu, záběry z dronu ukazují prázdné ulice. 
28.3.2020, aktualita, Kateřina Hoferková
Fujifilm si patentoval teleobjektivy 300mm a 500mm Fujifilm si patentoval teleobjektivy 300mm a 500mm
Na Internetu se objevily informace o patentech podaných společností Fujifilm. Ta se chystá i na nové teleobjektivy a najdeme tu nejen 300mm objektiv, ale dokonce i model s velmi dlouhou ohniskovou vzdáleností 500 mm.
27.3.2020, aktualita, Milan Šurkala
Polaroid uvedl nový instantní fotoaparát Polaroid Now Polaroid uvedl nový instantní fotoaparát Polaroid Now
The Impossible Project dosahuje svého cíle a vrací značku Polaroid zpět na trh. Před třemi lety vznikl Polaroid Originals a nyní už je vše jen pod značkou Polaroid. A máme tu spolu s tím i nový fotoaparát Polaroid Now.
27.3.2020, aktualita, Milan Šurkala
Huawei uvádí fotomobily řady P40 s novým 1/1,28" čipem a objektivy Leica Huawei uvádí fotomobily řady P40 s novým 1/1,28" čipem a objektivy Leica
Společnost Huawei dnes představila nové fotomobily řady P40. Ty přichází s novým 1/1,28" čipem a rozlišením 50 MPx. Nejlepší model P40 Pro+ dostává dokonce pětici fotoaparátů na zadní straně.
26.3.2020, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů