www.digimanie.cz
>
>

Fotograf vytváří noční letecké snímky obrovských svítících skleníků

Fotograf vytváří noční letecké snímky obrovských svítících skleníků
, , aktualita
Fotograf Tom Hegen na svém instagramovém profilu zveřejnil letecké záběry na noční nizozemskou krajinu, která je pokrytá rozlehlými skleníky na pěstování plodin. Upozorňuje tím například na problém světelného znečištění, který se skleníky přichází.
K oblíbeným
reklama
Německý fotograf jménem Tom Hegen nafotil sérii snímků, která zobrazuje krajinu pokrytou obrovskými jasně zářícími skleníky v Nizozemsku. Noční záběry pořízené z ptačí perspektivy tvoří sérii nazvanou “The Greenhouse Series”.

Fotograf se snaží svou prací upozornit například na stále rostoucí populaci, která se má podle Organizace spojených národů do roku 2050 rozšířit ze současných 7,7 miliard lidí až na 10 miliard. S tím se podle slov Toma Hegena stane ještě větší výzvou všechny obyvatele naší planety nakrmit, přírodní zdroje jako zemědělská půda nebo voda se totiž stávají neustále vzácnějšími. 
 

Nizozemští vědci pracují na vývoji systémů, které budou schopné zajistit potravu pro rostoucí množství lidí, počítají přitom s pěstováním plodin na menší rozloze a ve sklenících. Díky umělému osvětlení, stálé teplotě a vlhkosti tak lze základní plodiny pěstovat po celý rok bez ohledu na počasí nebo roční období. S tím přichází i vyšší produkce, než je tomu u venkovních farem. 

Nizozemsko se tak stalo jednou z předních zemí, která se může pyšnit vývojem v oblasti zemědělských inovací a pěstování plodin v kontrolovaném prostředí. S rozlehlými skleníky ale také přichází i méně pozitivní důsledky, na které se německý fotograf snaží poukázat. Mezi ně patří například světelné znečištění. 
 

Kvůli stále se zpřísňujícím předpisům už ale nyní je spousta střech nizozemských skleníků v noci tmavá. Skleníky se totiž postupně zatemňují, aby umělé osvětlení v noci nevyzařovaly do okolní krajiny, což lze vidět i na snímcích Toma Hegena. Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Veletrh CP+ 2020 zrušen kvůli koronaviru Covid-19 Veletrh CP+ 2020 zrušen kvůli koronaviru Covid-19
Koronavirus Covid-19 (2019-nCoV) má na svědomí další zrušení. Koncem února se totiž nebude konat fotografický veletrh CP+ 2020. Ten měl proběhnout v Japonsku, kde před pár dny zaznamenali první úmrtí spojené s tímto virem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Olympus OM-D E-M1 Mark III uvádí mnohé funkce z E-M1X v menším těle Olympus OM-D E-M1 Mark III uvádí mnohé funkce z E-M1X v menším těle
High-endový model Olympus OM-D E-M1 Mark III přichází s mnoha užitečnými novinkami, které přebírá z vlajkové lodě E-M1X. Máme tu Live ND, 7,5EV stabilizaci i Cinema 4K video a OM-Log400 záznam.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Nikon uvedl 8,3× ultrazoomový objektiv Nikkor Z 24-200mm F4-6.3 VR Nikon uvedl 8,3× ultrazoomový objektiv Nikkor Z 24-200mm F4-6.3 VR
Dalším přírůstkem do rodiny objektivů značky Nikon pro jeho full frame CSC systém je opticky stabilizovaný Nikkor Z 24-200mm F4-6.3 VR s univerzálním 8,3× optickým zoomem. Má překvapivě kompaktní stavbu.
15.2.2020, aktualita, Milan Šurkala
Instagramový účet ukazuje, jak daleko jsou influenceři schopní zajít pro dokonalou fotku Instagramový účet ukazuje, jak daleko jsou influenceři schopní zajít pro dokonalou fotku
Uživatelé Instagramu a dalších sociálních sítí mohou při pořizování svých fotografií vzbudit rozruch. Nový instagramový účet ukazuje, kam až jsou tito lidé ochotní posouvat své hranice. 
15.2.2020, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Canon EOS 850D: nová DSLR přináší 4K video Canon EOS 850D: nová DSLR přináší 4K video
Společnost Canon inovuje i na poli digitálních zrcadlovek a přichází s novým modelem EOS 850D. Ten nabídne překvapivě populární vertikální video, 4K videosekvence i bezdrátové technologie a dotykový displej.
15.2.2020, aktualita, Milan Šurkala