www.digimanie.cz
>
>

Fotograf vytváří noční letecké snímky obrovských svítících skleníků

Fotograf vytváří noční letecké snímky obrovských svítících skleníků
, , aktualita
Fotograf Tom Hegen na svém instagramovém profilu zveřejnil letecké záběry na noční nizozemskou krajinu, která je pokrytá rozlehlými skleníky na pěstování plodin. Upozorňuje tím například na problém světelného znečištění, který se skleníky přichází.
K oblíbeným
reklama
Německý fotograf jménem Tom Hegen nafotil sérii snímků, která zobrazuje krajinu pokrytou obrovskými jasně zářícími skleníky v Nizozemsku. Noční záběry pořízené z ptačí perspektivy tvoří sérii nazvanou “The Greenhouse Series”.

Fotograf se snaží svou prací upozornit například na stále rostoucí populaci, která se má podle Organizace spojených národů do roku 2050 rozšířit ze současných 7,7 miliard lidí až na 10 miliard. S tím se podle slov Toma Hegena stane ještě větší výzvou všechny obyvatele naší planety nakrmit, přírodní zdroje jako zemědělská půda nebo voda se totiž stávají neustále vzácnějšími. 
 

Nizozemští vědci pracují na vývoji systémů, které budou schopné zajistit potravu pro rostoucí množství lidí, počítají přitom s pěstováním plodin na menší rozloze a ve sklenících. Díky umělému osvětlení, stálé teplotě a vlhkosti tak lze základní plodiny pěstovat po celý rok bez ohledu na počasí nebo roční období. S tím přichází i vyšší produkce, než je tomu u venkovních farem. 

Nizozemsko se tak stalo jednou z předních zemí, která se může pyšnit vývojem v oblasti zemědělských inovací a pěstování plodin v kontrolovaném prostředí. S rozlehlými skleníky ale také přichází i méně pozitivní důsledky, na které se německý fotograf snaží poukázat. Mezi ně patří například světelné znečištění. 
 

Kvůli stále se zpřísňujícím předpisům už ale nyní je spousta střech nizozemských skleníků v noci tmavá. Skleníky se totiž postupně zatemňují, aby umělé osvětlení v noci nevyzařovaly do okolní krajiny, což lze vidět i na snímcích Toma Hegena. Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Žádost o ruku na Brooklyn Bridge: fotograf byl sražen cyklistou Žádost o ruku na Brooklyn Bridge: fotograf byl sražen cyklistou
Skoro každý chce mít pěkné fotografie z významných momentů svého života. Chris Pain chtěl mít nafocenu a natočenu žádost o ruku na Brooklyn Bridge, ale nešlo to úplně podle plánu. Fotograf, který pořizoval snímky, byl totiž sražen cyklistou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Canon představil 0,71× speedbooster EF-EOS R 0.71x Canon představil 0,71× speedbooster EF-EOS R 0.71x
Canon představil nový zajímavý produkt. Je jím tzv. speedbooster, tedy konvertor, který rozšiřuje úhel záběru optické soustavy a s tím i znatelně zlepšuje světelnost. Mount Adapter EF-EOS R 0.71x ji zlepšuje o 1 EV.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Canon koupil superpočítač Fujitsu: více simulací, méně prototypů Canon koupil superpočítač Fujitsu: více simulací, méně prototypů
Společnost Canon chce zapracovat na efektivitě vývoje nových fotoaparátů a objektivů. Proto si zakoupila nový superpočítač Fujitsu PRIMEHPC FX1000, který by měl umožnit testování pomocí simulací a nikoli prototypů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Video: Krokodýl vyděsil turisty, kteří se s ním fotografovali Video: Krokodýl vyděsil turisty, kteří se s ním fotografovali
Zaměstnanci safari parku v Austrálii si udělali legraci ze skupiny šesti turistů, kteří si chtěli pořídit fotografii s krokodýlem. Krokodýl sklapl čelisti návštěvníkům za zády a ti vyděšeně utekli.
27.9.2020, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Tamron uvedl telezoom 70-300mm F4.5-6.3 pro Sony E/FE Tamron uvedl telezoom 70-300mm F4.5-6.3 pro Sony E/FE
Novinkou společnosti Tamron je nový objektiv typu telezoom 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD (Model A047). Ten je určen pro full frame CSC fotoaparáty Sony, přičemž nabídne kompaktní rozměry a nízkou hmotnost.
25.9.2020, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů