www.digimanie.cz
>
>

Fotograf vytváří snímky s pruhy látek v pohybu

Fotograf vytváří snímky s pruhy látek v pohybu
, , aktualita
Netradiční fotografie se vznášejícími se pruhy látek vytváří fotograf z Velké Británie, který se snaží zachytit ten správný okamžik. Jeho minimalistické snímky působí, jako by tkaniny tančily ve větru.
K oblíbeným
reklama
Londýnský fotograf Neal Grundy se pustil do fotografického projektu, jehož cílem je zachytit pruhy různých látek v pohybu. Projekt nese název Dancing Fabrics a už podle svého pojmenování zobrazuje látky, jako by tančily. 
 

Podobnou sérii už vytvořil Neal Grundy před deseti lety, postupem se však o jeho dílo začaly zajímat různé firmy a fotografie vytvořené pomocí relativně "staré" fototechniky od Nikonu již nestačily například na velkoformátový tisk pro komerční účely. Fotografovi tedy nezbývalo nic jiného, než nápad oživit a do projektu se pustit znovu a s modernějším vybavením, než to bylo možné před lety. 
 

Nyní fotograf využívá středoformátový Phase One a může své fotografie tisknout i ve dvoumetrových rozměrech bez ztráty kvality. Všechny fotografie s pruhy látek zmraženými v pohybu jsou vytvářeny s pomocí studiových blesků a na výsledných snímcích nejsou prováděny žádné velké retuše. Pro zajímavý vzhled látek ve vzduchu využívá fotograf několik větráků v různých směrech. 
 

Vytvoření podobné fotografie vyžaduje především dobré načasování a zachycení správného okamžiku. Než se to povede, je Neal Grundy schopný vyfotit i stovky snímků, kromě dobré přípravy je tedy nutná mít i trošku štěstí. Výsledky své tvorby sdílí fotograf například na svém instagramovém účtuCeny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2 Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2
Společnost Cosina přichází na trh s novým objektivem Voigtländer Ultron 28mm f/2. Ten bude k dispozici ve dvou variantách, obě se však budou vyznačovat retro designem. Patří totiž do řady objektivů Vintage Line.
17.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech
Objevují se informace o tom, že chce společnost Samsung přehodnotit své snahy na poli mobilních snímačů a jejich vysokého rozlišení. Spekuluje se tak, že se možná připravovaný 600MPx senzor ani neobjeví.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR
Pro systém Fujifilm X byl představen další objektiv. Tentokrát je to širokoúhlý model s překvapivě dobrou světelností F1,4. Jeho reálná ohnisková vzdálenost činí 18 mm, po přepočtu je to pak 27 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou
DJI uvádí nástupce pro Mavic Air 2, který přichází nejen s kratším názvem, ale především kamerou s kvalitnějším senzorem. Díky tomu lze pořizovat 20MPx fotky nebo 5.4K videa. Přidány byly také nové antikolizní senzory.
15.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik