www.digimanie.cz
>
>

Fotograf zachycuje blesky v sopečných erupcích

Fotograf zachycuje blesky v sopečných erupcích
, , aktualita
Sopečné erupce jsou samy o sobě zajímavým fotografickým motivem. Chilan Francisco Negroni je ale fotí při bouřích, z čehož vznikají úchvatné krajinářské fotografie přírodních sil – plné lávy, dýmu a blesků. 
reklama
Příběh Francisca Negroniho začal poměrně běžně – studoval reklamní fotografii a turistický ruch, takže k focení krajinářských krás svého rodného Chile měl velmi blízko a není se čemu divit, že ho nakonec uchvátily sopky a jejich erupce. Chile je totiž známé velkým množstvím aktivních sopek. 
 

Vzhledem k tomu, že fotí sopečné erupce při bouřích, je jeho příprava náročnější než u běžného fotografa. „Vždy když jdu fotit, mám v hlavě představy, jak chci, aby vypadaly výsledné snímky, které si z daného místa přinesu,“ popisuje Negroni. Dodává, že ne vždy si odnese takové snímky, jaké si představoval, nicméně výsledné fotografie jsou ještě lepší. 
 

Jeho příprava se ale netýká jen nastudování místa focení, ale hlavně pečlivého hlídání počasí a blížících se erupcí. Vzhledem k tomu, že cestuje blízko aktivních sopek na zapadlém chilském venkově, musí umět dobře balancovat na hraně rizika a potenciálu dobré fotografie. Raději cestuje nalehko – bere si s sebou jen tři objektivy, notebook, fotoaparát a nezbytný stativ a při delších expedicích přespává v autě.  
 
 
Podle Petapixelu je až 35 % všech sopečných erupcí obklopeno bouřemi. Ty vznikají, když vyvrhovaný popel a kameny vytvářejí v oblaku statickou elektřinu a jsou mírně častěji viditelné v noci než ve dne. 

Pokud vás fotky Francisca Negroniho zaujaly, další naleznete na jeho webu či Instagramu. Momentálně pořádá i fotografické expedice po Chile a fotí pro National Geographic či Associated Press. Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
iPhone vs. staré APS-C: co má vyšší dynamický rozsah? iPhone vs. staré APS-C: co má vyšší dynamický rozsah?
Nedávno se na stránkách Digimanie rozhořela diskuze o tom, zda se modernější mobilní telefony mohou např. dynamickým rozsahem rovnat starým zrcadlovkám. Vyzkoušeli jsme tedy iPhone SE a postavili ho proti deset let starému 14,6MPx APS-C čipu.
Dnes, recenze, Milan Šurkala
Sony vyvinulo BSI senzor s globální závěrkou Sony vyvinulo BSI senzor s globální závěrkou
Sony oznámilo vývoj nového 20MPx snímače, který bude vybaven systémem globální závěrky pro absenci nepříjemného rolling shutter efektu ve spojení s technologií BSI. Tato kombinace je zatím netradiční.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Zenit ukázal supersvětelný Zenitar 0,95/50 pro Sony FE Zenit ukázal supersvětelný Zenitar 0,95/50 pro Sony FE
V nabídce ruského výrobce objektivů KMZ se pod značkou Zenit objevuje supersvětelná novinka Zenitar 0,95/50. Podporuje full frame CSC fotoaparáty Sony a slibuje extrémně dobrou světelnost F0,95.
17.3.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Samyang uvádí objektiv AF 85mm F1.4 FE pro CSC Sony Samyang uvádí objektiv AF 85mm F1.4 FE pro CSC Sony
Čtvrtým objektivem, který byl představen společností Samyang v rámci 2019 Spring Collection, je model AF 85mm F1.4 FE. Jak už napovídá název, je určen pro Sony CSC fotoaparáty a má i podporu autofokusu.
17.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Lensbaby představilo objektiv Edge 35 Optic Lensbaby představilo objektiv Edge 35 Optic
Společnost Lensbaby představila svůj další objektiv řady Edge Optic. Tentokrát jde o širokoúhlý model Edge 35 Optic s 35mm ohniskovou vzdáleností, který je kompatibilní s Optic Swap System, konkrétně s Composer Pro II.
15.3.2019, aktualita, Milan Šurkala