www.digimanie.cz
>
>

Fotograf zachycuje blesky v sopečných erupcích

Fotograf zachycuje blesky v sopečných erupcích
, , aktualita
Sopečné erupce jsou samy o sobě zajímavým fotografickým motivem. Chilan Francisco Negroni je ale fotí při bouřích, z čehož vznikají úchvatné krajinářské fotografie přírodních sil – plné lávy, dýmu a blesků. 
K oblíbeným
reklama
Příběh Francisca Negroniho začal poměrně běžně – studoval reklamní fotografii a turistický ruch, takže k focení krajinářských krás svého rodného Chile měl velmi blízko a není se čemu divit, že ho nakonec uchvátily sopky a jejich erupce. Chile je totiž známé velkým množstvím aktivních sopek. 
 

Vzhledem k tomu, že fotí sopečné erupce při bouřích, je jeho příprava náročnější než u běžného fotografa. „Vždy když jdu fotit, mám v hlavě představy, jak chci, aby vypadaly výsledné snímky, které si z daného místa přinesu,“ popisuje Negroni. Dodává, že ne vždy si odnese takové snímky, jaké si představoval, nicméně výsledné fotografie jsou ještě lepší. 
 

Jeho příprava se ale netýká jen nastudování místa focení, ale hlavně pečlivého hlídání počasí a blížících se erupcí. Vzhledem k tomu, že cestuje blízko aktivních sopek na zapadlém chilském venkově, musí umět dobře balancovat na hraně rizika a potenciálu dobré fotografie. Raději cestuje nalehko – bere si s sebou jen tři objektivy, notebook, fotoaparát a nezbytný stativ a při delších expedicích přespává v autě.  
 
 
Podle Petapixelu je až 35 % všech sopečných erupcí obklopeno bouřemi. Ty vznikají, když vyvrhovaný popel a kameny vytvářejí v oblaku statickou elektřinu a jsou mírně častěji viditelné v noci než ve dne. 

Pokud vás fotky Francisca Negroniho zaujaly, další naleznete na jeho webu či Instagramu. Momentálně pořádá i fotografické expedice po Chile a fotí pro National Geographic či Associated Press. Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Yongnuo YN 35mm F1.4C DF UWM s ultrazvukovým motorkem Yongnuo YN 35mm F1.4C DF UWM s ultrazvukovým motorkem
Čínská společnost Yongnuo vylepšila svůj 35mm F1.4 objektiv a uvedla jeho novou verzi YN 35mm F1.4C DF UWM. Ta se může chlubit především rychlým a tichým ultrazvukovým zaostřovacím motorkem UWM.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Jedna cena EISA 2019 pro Huawei, Panasonic a Skylum Jedna cena EISA 2019 pro Huawei, Panasonic a Skylum
Poslední tři společnosti, které ještě získaly ocenění v letošní anketě EISA Awards 2019, jsou Huawei, Panasonic a Skylum, všechny shodně po jednom. Dostalo se na smartphone, CSC fotoaparát a software.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Canonu unikla videa o EOS 90D a EOS M6 Mark II Canonu unikla videa o EOS 90D a EOS M6 Mark II
Na internet unikla dvě prezentační videa společnosti Canon, která ukazují dva připravované fotoaparáty, zrcadlovku EOS 90D a CSC fotoaparát EOS M6 Mark II. Oba dva budou mít nový 32,5MPx APS-C snímač.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Širokoúhlý Viltrox 20mm f/1.8 nyní i pro Nikon Z Širokoúhlý Viltrox 20mm f/1.8 nyní i pro Nikon Z
Viltrox rozšiřuje počet podporovaných bajonetů svého nového manuálního širokoúhlého objektivu 20mm f/1.8 o další. Oznámil totiž, že tento model bude k dispozici i pro full frame fotoaparáty Nikon Z.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Sigma a Tamron získávají 2 ceny EISA 2019 Sigma a Tamron získávají 2 ceny EISA 2019
K dalším společnostem, které v letošní anketě EISA Awards 2019 vyhrály nějaké to ocenění, patří Sigma a Tamron. Není překvapivé, že v tomto případě šlo vždy o objektivy. Pro tento rok to byly jenom ty zoomvací.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář