www.digimanie.cz
>
>

Fotograf zachycuje blesky v sopečných erupcích

Fotograf zachycuje blesky v sopečných erupcích
, , aktualita
Sopečné erupce jsou samy o sobě zajímavým fotografickým motivem. Chilan Francisco Negroni je ale fotí při bouřích, z čehož vznikají úchvatné krajinářské fotografie přírodních sil – plné lávy, dýmu a blesků. 
K oblíbeným
reklama
Příběh Francisca Negroniho začal poměrně běžně – studoval reklamní fotografii a turistický ruch, takže k focení krajinářských krás svého rodného Chile měl velmi blízko a není se čemu divit, že ho nakonec uchvátily sopky a jejich erupce. Chile je totiž známé velkým množstvím aktivních sopek. 
 

Vzhledem k tomu, že fotí sopečné erupce při bouřích, je jeho příprava náročnější než u běžného fotografa. „Vždy když jdu fotit, mám v hlavě představy, jak chci, aby vypadaly výsledné snímky, které si z daného místa přinesu,“ popisuje Negroni. Dodává, že ne vždy si odnese takové snímky, jaké si představoval, nicméně výsledné fotografie jsou ještě lepší. 
 

Jeho příprava se ale netýká jen nastudování místa focení, ale hlavně pečlivého hlídání počasí a blížících se erupcí. Vzhledem k tomu, že cestuje blízko aktivních sopek na zapadlém chilském venkově, musí umět dobře balancovat na hraně rizika a potenciálu dobré fotografie. Raději cestuje nalehko – bere si s sebou jen tři objektivy, notebook, fotoaparát a nezbytný stativ a při delších expedicích přespává v autě.  
 
 
Podle Petapixelu je až 35 % všech sopečných erupcí obklopeno bouřemi. Ty vznikají, když vyvrhovaný popel a kameny vytvářejí v oblaku statickou elektřinu a jsou mírně častěji viditelné v noci než ve dne. 

Pokud vás fotky Francisca Negroniho zaujaly, další naleznete na jeho webu či Instagramu. Momentálně pořádá i fotografické expedice po Chile a fotí pro National Geographic či Associated Press. Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx
Společnost Fujifilm představila nový středoformátový fotoaparát GFX 100, který už podle svého názvu zaujme jednou svou vlastností. Velmi vysokým rozlišením 102 MPx. Dále tu najdeme např. podporu 4K videa.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou
Společnost Olympus představila novou generaci outdoorového kompaktu Tough TG-6. Ten proti svému předchůdci přichází s vylepšenými režimy pro focení makra a pod vodou. I nadále má objektiv se světelností F2,0.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 % Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 %
Společnosti Sony se na trhu fotoaparátů docela daří a podle posledních zpráv se jí podařilo zvýšit tržní podíl na velmi slušných 24 %, čímž se dostává na druhou pozici. V mnoha sledovaných kategoriích fotoaparátů dokonce vede.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4
Další novinkou z dílen společnosti Cosina je vysoce světelný širokoúhlý objektiv Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Aspherical. Ten je určený pro full frame CSC fotoaparáty Sony s bajonetem E/FE.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fotomobil Honor 20 Pro má makroobjektiv a modul s F1,4 Fotomobil Honor 20 Pro má makroobjektiv a modul s F1,4
Na trhu se objevuje nový fotomobil z dílen společnosti Honor. Ta představila novinku v podobě modelu 20 Pro, který přináší rovnou čtveřici zadních fotoaparátů. Mezi nimi vynikne makro fotoaparát a modul s rekordní světelností F1,4.
21.5.2019, aktualita, Milan Šurkala18 komentářů