www.digimanie.cz
>
>

Fotograf zachytil duhu v křídlech kolibříků

Fotograf zachytil duhu v křídlech kolibříků
, , aktualita
Příroda skrývá mnoho nádherných motivů, které stojí za to zachytit čočkou objektivu. Krásu kolibříků se snaží ztvárnit na netradičních snímcích australský fotograf, který dává důraz na duhu v křídlech těchto ptáků.
K oblíbeným
reklama
Australský umělec a fotograf Christian Spencer strávil 19 let života v Brazílii poblíž národního parku Itatiaia National Park. Jeden z jeho projektů, které v brazilské přírodě realizoval, nese příznačný název Winged Prism (v překladu okřídlený hranol). Fotografie z této série zachycují netradiční pohled na sluneční světlo procházející křídly kolibříků. 
 

Paprsky slunce prosvětlující křídla kolibříků vytvářejí na snímcích podobný efekt, jako by světlo procházelo skleněným hranolem. Na křídlech drobných ptáků tak vzniká duha. Toho si všiml fotograf Christian Spencer, který se pustil rovnou do fotografického projektu, aby tyto krásné záběry zachytil. Pro zdůraznění, že fotografie skutečně odrážejí pouze realitu, na nich neprovádí žádnou digitální úpravu. Své výtvory pak fotograf sdílí například na instagramovém účtu.
 

Kolibříci patří mezi nejmenší ptáky a jsou velmi zdatnými letci, některé druhy dokážou létat rychlostí i mnoha desítek kilometrů za hodinu. Tito ptáci dokážou mávnout křídly i 80krát za sekundu a jsou nazýváni "létajícími drahokamy". 
 Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vloggerské Sony A6700 má být prý už koncem května s 32MPx snímačem Vloggerské Sony A6700 má být prý už koncem května s 32MPx snímačem
Opět se objevují zprávy o novém high-endovém APS-C fotoaparátu společnosti Sony. Novinka by měla pravděpodobně nést jméno A6700 a s velkou pravděpodobností bude představena do konce tohoto měsíce.
4.5.2021, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Lovec bouřek točil tornádo, dron to nepřežil Lovec bouřek točil tornádo, dron to nepřežil
Lovec bouřek Brian Emfigner natáčel pomocí svého dronu tornádo ve státě Mississippi. Bohužel před ním nestačil uletět, a tak o dron přišel. Na druhou stranu získal působivé záběry, kterými se nyní může chlubit.
4.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Micro Four Thirds s 8K na 33MPx snímači: Bosma G1 Micro Four Thirds s 8K na 33MPx snímači: Bosma G1
Už nějakou dobu je jasné, že si to 8K zamíří i na 4/3" formát. Po kameře od Sharpu tu máme další podobný produkt. Je jím 8K videokamera Bosma G1 DC0200. Její snímač přináší vysoké 33MPx rozlišení.
3.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tamron si patentoval objektiv 16-70mm F4 Tamron si patentoval objektiv 16-70mm F4
Jeden z dalších zajímavých patentů, které mohou ukázat, co se chystá pro nejbližší dobu, je objektiv 16-70mm F4 od Tamronu. Nabídl by poměrně univerzální více než 4× optický zoom a jistě by potěšil nejednoho fotografa.
1.5.2021, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Nikon si registroval nové APS-C CSC, spekuluje se nad low-endovou Z30 Nikon si registroval nové APS-C CSC, spekuluje se nad low-endovou Z30
Registrace nového fotoaparátu společnosti Nikonu na Taiwanu dává tušit, že se chystá nějaká novinka. Podle všeho by mělo jít o nové APS-C CSC a nyní je tedy otázkou, zda to bude low-endová Z30 nebo něco jiného.
30.4.2021, aktualita, Milan Šurkala15 komentářů