www.digimanie.cz
>
>

Fotograf zachytil duhu v křídlech kolibříků

Fotograf zachytil duhu v křídlech kolibříků
, , aktualita
Příroda skrývá mnoho nádherných motivů, které stojí za to zachytit čočkou objektivu. Krásu kolibříků se snaží ztvárnit na netradičních snímcích australský fotograf, který dává důraz na duhu v křídlech těchto ptáků.
K oblíbeným
reklama
Australský umělec a fotograf Christian Spencer strávil 19 let života v Brazílii poblíž národního parku Itatiaia National Park. Jeden z jeho projektů, které v brazilské přírodě realizoval, nese příznačný název Winged Prism (v překladu okřídlený hranol). Fotografie z této série zachycují netradiční pohled na sluneční světlo procházející křídly kolibříků. 
 

Paprsky slunce prosvětlující křídla kolibříků vytvářejí na snímcích podobný efekt, jako by světlo procházelo skleněným hranolem. Na křídlech drobných ptáků tak vzniká duha. Toho si všiml fotograf Christian Spencer, který se pustil rovnou do fotografického projektu, aby tyto krásné záběry zachytil. Pro zdůraznění, že fotografie skutečně odrážejí pouze realitu, na nich neprovádí žádnou digitální úpravu. Své výtvory pak fotograf sdílí například na instagramovém účtu.
 

Kolibříci patří mezi nejmenší ptáky a jsou velmi zdatnými letci, některé druhy dokážou létat rychlostí i mnoha desítek kilometrů za hodinu. Tito ptáci dokážou mávnout křídly i 80krát za sekundu a jsou nazýváni "létajícími drahokamy". 
 Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Video: Krokodýl vyděsil turisty, kteří se s ním fotografovali Video: Krokodýl vyděsil turisty, kteří se s ním fotografovali
Zaměstnanci safari parku v Austrálii si udělali legraci ze skupiny šesti turistů, kteří si chtěli pořídit fotografii s krokodýlem. Krokodýl sklapl čelisti návštěvníkům za zády a ti vyděšeně utekli.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Tamron uvedl telezoom 70-300mm F4.5-6.3 pro Sony E/FE Tamron uvedl telezoom 70-300mm F4.5-6.3 pro Sony E/FE
Novinkou společnosti Tamron je nový objektiv typu telezoom 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD (Model A047). Ten je určen pro full frame CSC fotoaparáty Sony, přičemž nabídne kompaktní rozměry a nízkou hmotnost.
25.9.2020, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Údajně se objeví Fujifilm X-S10, levnější kompaktní model s IBIS Údajně se objeví Fujifilm X-S10, levnější kompaktní model s IBIS
Na Internetu se objevily další zajímavé zprávy ohledně připravovaných produktů. Má se jednat o rozměrově menší model Fujifilm X-S10, který má do středním cenové kategorie přinést stabilizaci (IBIS).
25.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Objevují se uniklé specifikace Nikonů Z6s a Z7s se 4K60p Objevují se uniklé specifikace Nikonů Z6s a Z7s se 4K60p
Už nějakou dobu se mluví o příchodu nových CSC fotoaparátů Nikon Z6s a Z7s, jejichž hlavní změnou má být podpora 4K60p videa. Dostanou ale i několik dalších změn, které prozrazují další úniky.
24.9.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Alice: Micro Four Thirds fotoaparát s AI, který "rozšiřuje" smartphony Alice: Micro Four Thirds fotoaparát s AI, který "rozšiřuje" smartphony
Britský startup připravuje nový fotoaparát Alice patřící do kategorie Micro Four Thirds. Ten bude výrazně spoléhat na umělou inteligenci, ale to nebude jediná zajímavost. Jeho displejem totiž bude obrazovka telefonu.
24.9.2020, aktualita, Milan Šurkala15 komentářů