www.digimanie.cz
>
>

Fotograf zachytil duhu v křídlech kolibříků

Fotograf zachytil duhu v křídlech kolibříků
, , aktualita
Příroda skrývá mnoho nádherných motivů, které stojí za to zachytit čočkou objektivu. Krásu kolibříků se snaží ztvárnit na netradičních snímcích australský fotograf, který dává důraz na duhu v křídlech těchto ptáků.
K oblíbeným
reklama
Australský umělec a fotograf Christian Spencer strávil 19 let života v Brazílii poblíž národního parku Itatiaia National Park. Jeden z jeho projektů, které v brazilské přírodě realizoval, nese příznačný název Winged Prism (v překladu okřídlený hranol). Fotografie z této série zachycují netradiční pohled na sluneční světlo procházející křídly kolibříků. 
 

Paprsky slunce prosvětlující křídla kolibříků vytvářejí na snímcích podobný efekt, jako by světlo procházelo skleněným hranolem. Na křídlech drobných ptáků tak vzniká duha. Toho si všiml fotograf Christian Spencer, který se pustil rovnou do fotografického projektu, aby tyto krásné záběry zachytil. Pro zdůraznění, že fotografie skutečně odrážejí pouze realitu, na nich neprovádí žádnou digitální úpravu. Své výtvory pak fotograf sdílí například na instagramovém účtu.
 

Kolibříci patří mezi nejmenší ptáky a jsou velmi zdatnými letci, některé druhy dokážou létat rychlostí i mnoha desítek kilometrů za hodinu. Tito ptáci dokážou mávnout křídly i 80krát za sekundu a jsou nazýváni "létajícími drahokamy". 
 Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Panasonicu unikla data kompaktnějšího full framu Lumix S5 Panasonicu unikla data kompaktnějšího full framu Lumix S5
Panasonic už dávno slíbil kompaktnější full frame Lumix řady S a vypadá to, že už je něco takového na spadnutí. Hovoří se o Lumixu S5, jehož technické údaje unikly na Internet a vypadá dost slibně.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fotograf během pandemie proměnil své vstupní dveře ve fotoaparát Fotograf během pandemie proměnil své vstupní dveře ve fotoaparát
Během stále trvající pandemie onemocnění covid-19 se americký fotograf rozhodl realizovat projekt, při němž proměnil své vstupní dveře ve fotoaparát. Vznikla tak série portrétů, která dokumentuje lidi ze sousedství. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Video: Silný vítr v Austrálii vytvořil obrácené vodopády Video: Silný vítr v Austrálii vytvořil obrácené vodopády
Někdy se povede zachytit na video nebo na fotografii zajímavé úkazy, které způsobí přírodní živly. V národním parku v Austrálii před několika dny nastaly příhodné povětrnostní podmínky, aby vznikly "vodopády naopak". 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Meike uvádí levný objektiv 25mm F1.8 za pouhých $75 Meike uvádí levný objektiv 25mm F1.8 za pouhých $75
Další novinkou společnosti Meike pro CSC fotoaparáty je objektiv 25mm F1.8. Ten bude stát pouhých 75 USD. Nabídne manuální zaostřování a velmi kompaktní konstrukci s hmotností jen 170 gramů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Samyang představil 4 video objektivy se světelností T1.5 Samyang představil 4 video objektivy se světelností T1.5
Natáčení videa pomocí fotoaparátů je stále více a více populární, a tak Samyang rozšiřuje nabídku svých VDSLR objektivů optimalizovaných pro video o nové verze se světelností T1.5. Máme tu 24mm, 35mm, 50mm i 85mm varianty.
Včera, aktualita, Milan Šurkala