www.digimanie.cz
>
>

Fotograf zachytil duhu v křídlech kolibříků

Fotograf zachytil duhu v křídlech kolibříků
, , aktualita
Příroda skrývá mnoho nádherných motivů, které stojí za to zachytit čočkou objektivu. Krásu kolibříků se snaží ztvárnit na netradičních snímcích australský fotograf, který dává důraz na duhu v křídlech těchto ptáků.
K oblíbeným
reklama
Australský umělec a fotograf Christian Spencer strávil 19 let života v Brazílii poblíž národního parku Itatiaia National Park. Jeden z jeho projektů, které v brazilské přírodě realizoval, nese příznačný název Winged Prism (v překladu okřídlený hranol). Fotografie z této série zachycují netradiční pohled na sluneční světlo procházející křídly kolibříků. 
 

Paprsky slunce prosvětlující křídla kolibříků vytvářejí na snímcích podobný efekt, jako by světlo procházelo skleněným hranolem. Na křídlech drobných ptáků tak vzniká duha. Toho si všiml fotograf Christian Spencer, který se pustil rovnou do fotografického projektu, aby tyto krásné záběry zachytil. Pro zdůraznění, že fotografie skutečně odrážejí pouze realitu, na nich neprovádí žádnou digitální úpravu. Své výtvory pak fotograf sdílí například na instagramovém účtu.
 

Kolibříci patří mezi nejmenší ptáky a jsou velmi zdatnými letci, některé druhy dokážou létat rychlostí i mnoha desítek kilometrů za hodinu. Tito ptáci dokážou mávnout křídly i 80krát za sekundu a jsou nazýváni "létajícími drahokamy". 
 Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tamron oznámil vývoj objektivu 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD Tamron oznámil vývoj objektivu 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD
Tamron dnes oficiálně oznámil, že vyvíjí telezoom objektiv 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD (Model A047), který bude určen pro bajonet Sony FE, tedy full frame CSC fotoaparáty této značky. Má mít poměrně kompaktní konstrukci.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Olympus OM-D E-M10 Mark IV dostává 20MPx čip Olympus OM-D E-M10 Mark IV dostává 20MPx čip
Společnost Olympus inovovala nabídku svých levnějších modelů OM-D. Přichází nový E-M10 Mark IV, který dostává např. 20MPx senzor, o něco výkonnější mechanickou stabilizaci i vylepšený systém autofokusu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala16 komentářů
Olympus uvádí telezoom M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 IS Olympus uvádí telezoom M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 IS
Olympus dnes představil několik novinek pro svůj Micro Four Thirds systém. Jde např. o nový telezoom M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 IS s nadprůměrným telemakrem a podporou telekonvertorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Zvědavá chobotnice se přetahovala s potápěčem o GoPro kameru Zvědavá chobotnice se přetahovala s potápěčem o GoPro kameru
Fotografové a kameramani si někdy musí na své vybavení dávat pozor před příliš zvědavými a odvážnými zvířaty. O tom se přesvědčil i potápěč, jehož GoPro kamery se zmocnila chobotnice a nechtěla ji pustit. 
3.8.2020, aktualita, Kateřina Hoferková4 komentáře
Cloudová služba image.canon dočasně odstavena, mizely z ní fotky Cloudová služba image.canon dočasně odstavena, mizely z ní fotky
Cloudová služba image.canon zaznamanela nepříjemný problém. Zjistilo se, že z ní mizely fotografie, které měly být stále uloženy, a tak se společnost Canon rozhodla tuto službu dočasně odstavit.
3.8.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře