www.digimanie.cz
>
>

Fotograf zachytil hejno špačků připomínající tvarem siluetu ptáka

Fotograf zachytil hejno špačků připomínající tvarem siluetu ptáka
, , aktualita
Příroda nabízí mnohdy zajímavou podívanou a jeden nevšední okamžik se podařilo zachytit i irskému fotografovi. Na jeho fotografii je zvěčněno letící hejno špačků, které svým uskupením připomíná siluetu ptáka.
K oblíbeným
reklama
Fotograf James Crombie se zaměřuje především na sportovní fotografii, podařilo se mu ale zachytit i netradiční přírodní úkaz. Na jeho nyní již slavném snímku je možné vidět veliké hejno špačků, kteří se v daný okamžik nad vodní hladinou uskupili do útvaru, jenž připomíná siluetu ptáka.
 

Snímek nevznikl náhodou, irský fotograf na něj musel čekat několik měsíců. James Crombie si totiž všiml, že hejna ptáků někdy připomínají zajímavé tvary. Stále se tedy vracel na místo poblíž jezera Lough Ennell, o kterém mu řekl jeho přítel, aby vystihl představu o snímku, jež nosil v hlavě. Ptáci hnízdili v rákosí okolo tohoto jezera a každých několik dní při západu slunce hejno vzlétlo. Právě na tyto okamžiky James Crombie čekal s připraveným fotografickým vybavením. 
 

Fotograf během několika měsíců podnikl téměř padesát výprav k jezeru Lough Ennell a jen několik dní předtím, než ptáci odletěli, zvládl James Crombie zachytit při západu slunce svůj vysněný snímek. Fotografie byla pořízena na fotoaparát  Canon 1DX Mark III a je jednou ze série zhruba 500 snímků, které ten večer Ir vyfotografoval. James Crombie ale prohlašuje, že výsledek za to čekání stojí. 

Zdroj: petapixel.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2 Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2
Společnost Cosina přichází na trh s novým objektivem Voigtländer Ultron 28mm f/2. Ten bude k dispozici ve dvou variantách, obě se však budou vyznačovat retro designem. Patří totiž do řady objektivů Vintage Line.
17.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech
Objevují se informace o tom, že chce společnost Samsung přehodnotit své snahy na poli mobilních snímačů a jejich vysokého rozlišení. Spekuluje se tak, že se možná připravovaný 600MPx senzor ani neobjeví.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR
Pro systém Fujifilm X byl představen další objektiv. Tentokrát je to širokoúhlý model s překvapivě dobrou světelností F1,4. Jeho reálná ohnisková vzdálenost činí 18 mm, po přepočtu je to pak 27 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou
DJI uvádí nástupce pro Mavic Air 2, který přichází nejen s kratším názvem, ale především kamerou s kvalitnějším senzorem. Díky tomu lze pořizovat 20MPx fotky nebo 5.4K videa. Přidány byly také nové antikolizní senzory.
15.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik