www.digimanie.cz
>
>

Fotograf zachytil Měsíc, který díky mraku připomíná Saturn

Fotograf zachytil Měsíc, který díky mraku připomíná Saturn
, , aktualita
Netradiční fotografie často vzniknou jako dílo náhody a zachycují kouzlo daného okamžiku. Fotograf z Guatemaly vyfotil při výstupu na sopku Měsíc, který v tu chvíli připomínal Saturn s prstencem.
K oblíbeným
reklama
Francisco Sojuel je mladý fotograf z Guatemaly a nejen na svém instagramovém profilu zaujal netradiční noční fotografií Měsíce. V noci, když se mu povedlo zachytit Měsíc vypadající jako planeta Saturn, zrovna šplhal na vulkán. Charakteristický rys pro šestou planetu sluneční soustavy je jeho prstenec a podobný vizuální úkaz vytvořil v tu chvíli okolo Měsíce tenký pás mraků, který se zrovna nacházel na správném místě. 
 

Snímek byl pětadvacetiletým fotografem z Guatemala City pořízen v časných ranních hodinách ještě před východem slunce. Stalo se tak 24. prosince 2019, kdy Francisco Sojuel pobýval dva dny před zatměním Slunce v základním táboře na guatemalské sopce Acatenango a vydal se na šestihodinový pochod. 

Fotograf vysvětluje, že i když na první pohled fotografie vypadá, jako by okolo Měsíce byl prstenec z asteroidů, jedná se pouze o mrak, tzv. cirrostratus. Dochází k prosvítání Měsíce oblakem a tento jev pak vytváří netradiční záběr. Pod Měsícem se nachází slabě osvětlená silueta sopky Pacaya.

Zdroj: petapixel.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Meike uvádí objektiv rybí oko 8mm F3.5 i pro Nikon Z a Canon RF Meike uvádí objektiv rybí oko 8mm F3.5 i pro Nikon Z a Canon RF
Meike rozšiřuje počet bajonetů, pro které se vyrábí objektiv typu rybí oko, model 8mm f/3.5. Nyní bude k dispozici i pro Nikon Z a Canon RF. Je sice určen pro APS-C, ale na full frame tělech může vytvořit cirkulární efekt.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Lexar microSDXC Silver UHS-I 1066x s přenosovou rychlostí až 160 MB/s Lexar microSDXC Silver UHS-I 1066x s přenosovou rychlostí až 160 MB/s
Lexar přichází s novými paměťovými kartami microSDXC UHS-I Silver 1066x. Ty sice mají jen UHS-I rozhraní, ale přesto dosahují velmi vysokých přenosových rychlostí při sekvenčním čtení až 160 MB/s.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Lensbaby uvedlo Spark 2.0 s Optic Swap objektivem Sweet 50 Lensbaby uvedlo Spark 2.0 s Optic Swap objektivem Sweet 50
Lensbaby uvedlo novou generaci svého Spark 2.0. Novinka přináší nastavitelnou 12lamelovou clonu až do F22 a je dodávána s pevným objektivem Sweet 50. Je tedy kompatibilní s celým systémem Optic Swap.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Firmware 4.00 pro Fujifilm X-T3 přináší významné zlepšení autofokusu Firmware 4.00 pro Fujifilm X-T3 přináší významné zlepšení autofokusu
Společnost Fujifilm přichází s novým firmwarem verze 4.00 pro svůj APS-C CSC fotoaparát X-T3. Ten významným způsobem vylepšuje autofokus, který by se svým výkonem měl podobat tomu na vlajkové lodi X-T4.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Opět se objevují zvěsti o APS-C CSC od Canonu s bajonetem RF Opět se objevují zvěsti o APS-C CSC od Canonu s bajonetem RF
Už od příchodu Canonu EOS R s novým bajonetem RF se spekuluje o tom, zda Canon přejde na tento bajonet i u APS-C řady, která využívá systém EF-M. Nyní se opět objevují zprávy, že by k tomu mělo dojít.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře