www.digimanie.cz
>
>

Fotograf zachytil Měsíc, který díky mraku připomíná Saturn

Fotograf zachytil Měsíc, který díky mraku připomíná Saturn
, , aktualita
Netradiční fotografie často vzniknou jako dílo náhody a zachycují kouzlo daného okamžiku. Fotograf z Guatemaly vyfotil při výstupu na sopku Měsíc, který v tu chvíli připomínal Saturn s prstencem.
K oblíbeným
reklama
Francisco Sojuel je mladý fotograf z Guatemaly a nejen na svém instagramovém profilu zaujal netradiční noční fotografií Měsíce. V noci, když se mu povedlo zachytit Měsíc vypadající jako planeta Saturn, zrovna šplhal na vulkán. Charakteristický rys pro šestou planetu sluneční soustavy je jeho prstenec a podobný vizuální úkaz vytvořil v tu chvíli okolo Měsíce tenký pás mraků, který se zrovna nacházel na správném místě. 
 

Snímek byl pětadvacetiletým fotografem z Guatemala City pořízen v časných ranních hodinách ještě před východem slunce. Stalo se tak 24. prosince 2019, kdy Francisco Sojuel pobýval dva dny před zatměním Slunce v základním táboře na guatemalské sopce Acatenango a vydal se na šestihodinový pochod. 

Fotograf vysvětluje, že i když na první pohled fotografie vypadá, jako by okolo Měsíce byl prstenec z asteroidů, jedná se pouze o mrak, tzv. cirrostratus. Dochází k prosvítání Měsíce oblakem a tento jev pak vytváří netradiční záběr. Pod Měsícem se nachází slabě osvětlená silueta sopky Pacaya.

Zdroj: petapixel.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Leica uvádí Vario-Elmarit-SL 24–70 f/2.8 ASPH., je to převlečená Sigma Leica uvádí Vario-Elmarit-SL 24–70 f/2.8 ASPH., je to převlečená Sigma
Společnost Leica uvedla nový objektiv Vario-Elmarit-SL 24–70 f/2.8 ASPH. Ten je ale svým způsobem již nějakou dobu na trhu, neboť opticky jde o Sigmu, která se už vyrábí pro L-Mount a FE-Mount.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Další kameraman roztavil dron při filmování sopky, tentokrát cíleně Další kameraman roztavil dron při filmování sopky, tentokrát cíleně
Na Islandu už několik týdnů chrlí lávu sopka v Geldingadaliru u hory Fagradalsfjall. Máme odsud už mnoho působivých záběrů včetně minimálně jednoho roztaveného dronu. Nyní přibyl další a tentokrát to bylo záměrně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Vloggerské Sony A6700 má být prý už koncem května s 32MPx snímačem Vloggerské Sony A6700 má být prý už koncem května s 32MPx snímačem
Opět se objevují zprávy o novém high-endovém APS-C fotoaparátu společnosti Sony. Novinka by měla pravděpodobně nést jméno A6700 a s velkou pravděpodobností bude představena do konce tohoto měsíce.
4.5.2021, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Lovec bouřek točil tornádo, dron to nepřežil Lovec bouřek točil tornádo, dron to nepřežil
Lovec bouřek Brian Emfigner natáčel pomocí svého dronu tornádo ve státě Mississippi. Bohužel před ním nestačil uletět, a tak o dron přišel. Na druhou stranu získal působivé záběry, kterými se nyní může chlubit.
4.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Micro Four Thirds s 8K na 33MPx snímači: Bosma G1 Micro Four Thirds s 8K na 33MPx snímači: Bosma G1
Už nějakou dobu je jasné, že si to 8K zamíří i na 4/3" formát. Po kameře od Sharpu tu máme další podobný produkt. Je jím 8K videokamera Bosma G1 DC0200. Její snímač přináší vysoké 33MPx rozlišení.
3.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář