www.digimanie.cz
>
>

Fotograf žaluje stát Virginia, nechce být nucen fotit svatby homosexuálů

Fotograf žaluje stát Virginia, nechce být nucen fotit svatby homosexuálů
, , aktualita
Fotograf Chris Herring žaluje stát Virginia v USA kvůli novému zákonu Virginia Values Act. Ten zakazuje diskriminaci na základě pohlaví nebo sexuální orientace. Herring se bojí, že ho to přinutí fotit svatby homosexuálních párů.
K oblíbeným
reklama
Boj proti diskriminaci půjde ve státě Virginia v USA k soudu. Stát je zde žalován fotografem Chrisem Herringem, který napadá nový antidiskriminační zákon Virginia Values Act. Ten zakazuje diskriminaci lidí na základě jejich pohlaví nebo sexuální orientace např. v oblasti ubytování, bydlení, zaměstnání a dalších. Bojí se, že kvůli zákonu bude nucen přijímat zakázky pro focení svateb homosexuálních párů, jinak by mu hrozila pokuta za porušení zákona. A ta je doslova likvidační. Činí totiž až 50 tisíc USD (1,18 mil. Kč) za první takové porušení a každé další může dosahovat až 100 tisíc USD (2,36 mil. Kč).
 
Svatba homosexuálního páru
ilustrační foto, autor: Guy of taipei / CC BY-SA, přes Wikimedia Commons
 
Herring tvrdí, že zákon odporuje Prvnímu dodatku Americké ústavy. Sám tvrdí, že proti homosexuálům nic nemá, často s nimi pracuje na nejrůznějších zakázkách, ale kvůli jeho křesťanské víře se nehodlá podílet na focení jejich sňatků, které takové víře odporují. Pokud by musel splňovat nařízení zákona, tak by měl několik možností. Buď by takové focení odmítl, ale to by ho kvůli pokutám mohlo zruinovat, nebo by ho přijal, ale pak by to odporovalo jeho náboženskému přesvědčení. Třetí možností je zavřít krám a živit se něčím jiným.
 
Není to navíc první žaloba podobného typu, podobná byla podána jiným fotografem loni v Kentucky. Jiný případ byl v Koloradu, kde pekárna odmítla vytvořit svatební dort pro homosexuální pár. Případ se dostal až do Nejvyššího soudu, kde ho pekárna vyhrála.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tamron oznámil vývoj objektivu 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD Tamron oznámil vývoj objektivu 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD
Tamron dnes oficiálně oznámil, že vyvíjí telezoom objektiv 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD (Model A047), který bude určen pro bajonet Sony FE, tedy full frame CSC fotoaparáty této značky. Má mít poměrně kompaktní konstrukci.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Olympus OM-D E-M10 Mark IV dostává 20MPx čip Olympus OM-D E-M10 Mark IV dostává 20MPx čip
Společnost Olympus inovovala nabídku svých levnějších modelů OM-D. Přichází nový E-M10 Mark IV, který dostává např. 20MPx senzor, o něco výkonnější mechanickou stabilizaci i vylepšený systém autofokusu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala16 komentářů
Olympus uvádí telezoom M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 IS Olympus uvádí telezoom M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 IS
Olympus dnes představil několik novinek pro svůj Micro Four Thirds systém. Jde např. o nový telezoom M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 IS s nadprůměrným telemakrem a podporou telekonvertorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Zvědavá chobotnice se přetahovala s potápěčem o GoPro kameru Zvědavá chobotnice se přetahovala s potápěčem o GoPro kameru
Fotografové a kameramani si někdy musí na své vybavení dávat pozor před příliš zvědavými a odvážnými zvířaty. O tom se přesvědčil i potápěč, jehož GoPro kamery se zmocnila chobotnice a nechtěla ji pustit. 
3.8.2020, aktualita, Kateřina Hoferková4 komentáře
Cloudová služba image.canon dočasně odstavena, mizely z ní fotky Cloudová služba image.canon dočasně odstavena, mizely z ní fotky
Cloudová služba image.canon zaznamanela nepříjemný problém. Zjistilo se, že z ní mizely fotografie, které měly být stále uloženy, a tak se společnost Canon rozhodla tuto službu dočasně odstavit.
3.8.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře