www.digimanie.cz
>
>
>

Fotograf zvěčnil lachtana chyceného v tlamě velryby

Fotograf zvěčnil lachtana chyceného v tlamě velryby
, , aktualita
Fotografům se někdy podaří náhodou zachytit zajímavý okamžik, se kterým vůbec nepočítali. Američanovi se před čočku objektivu připletla velryba, která omylem do své tlamy nabrala i blízko plavajícího lachtana.
K oblíbeným
reklama
Wildlife fotograf Chase Dekker minulý měsíc na své fotografii zachytil zajímavý okamžik. Fotografoval v zálivu Monterey Bay velryby, konkrétně se jednalo o keporkaky, když uviděl, jak jeden z kytovců zachytil do své tlamy lachtana. Podle svých slov fotografuje Chase Dekker podobné výjevy už roky, ale ještě nic podobného neviděl. 

Lachtani většinou začnou uhýbat na bok, když se k hladině blíží velryby lačnící po potravě. V tomto případě fotografoval Chase Dekker tři krmící se keporkaky a kolem se pohybovalo asi 200 lachtanů. Lachtani začali uhýbat z cesty, takže fotograf poznal, že velryby se nacházejí o kousek dál, a přichystal se k fotografování. Tentokrát ale keporkak zamířil k hladině, vyskočil a do tlamy se mu dostal i jeden z lachtanů, který nezmizel dostatečně rychle. 
 

Chase Dekker byl připraven, a tak okamžik zvládl pomocí své digitální zrcadlovky Canon EOS 5D Mark IV zachytit. Nasazený měl objektiv Canon EF 70-300mm f/4-5.6L IS USM a snímek fotografoval při čase 1/2000 a cloně f/7.1. Svou fotografii následně umístil na Instagram, kde získala velký ohlas. 

Pro obě zvířata nakonec všechno dobře dopadlo, lachtanovi se povedlo uniknout. Chase Dekker prohlásil, že po incidentu nikde okolo neviděl zraněného lachtana, keporkak tedy ploutvonožci nejspíš neublížil, protože se živí krilem (drobnými korýši) a malými rybami. 

Zdroj: petapixel.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Patenty Canonu ukazují RF 18mm F1.0 a další extrémy Patenty Canonu ukazují RF 18mm F1.0 a další extrémy
Canon si nechal patentovat další čtyři zajímavé návrhy objektivů. V tomto případě jde o širokoúhlé objektivy s vynikající světelností F1,4, F1,2 a v jednom případě dokonce extrémní hodnotou F1,0. A to navíc u 18mm objektivu!
15.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Nikon Coolpix B600: kamarád do přírody Nikon Coolpix B600: kamarád do přírody
Nikon v poslední době trochu přeorganizoval nabídku svých ultrazoomů a vytvořil model Coolpix B600. Ten je kombinací předchozích modelů B500 a B700. Nabídne 16MPx rozlišení i velmi slušný 60× optický zoom. Jaký však bude?
14.11.2019, recenze, Milan Šurkala7 komentářů
Finance u Nikonu: přes dramatický pokles je stále v zisku Finance u Nikonu: přes dramatický pokles je stále v zisku
Poslední finanční výsledky Nikon asi akcionáře a fanoušky společnosti moc nepotěšily. I když je celá společnost a dokonce i fotografická divize stále v zisku, čísla jsou o mnoho horší než v předchozím roce.
13.11.2019, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Zeiss Supreme Prime Radiance, objektivy se záměrnými odlesky v protisvětle Zeiss Supreme Prime Radiance, objektivy se záměrnými odlesky v protisvětle
Vyrábět objektivy, které mají záměrně zvýrazněné odlesky v protisvětle, nezní moc smysluplně. Pravdou však je, že ve filmu mohou odlesky působivě dotvářet atmosféru, a proto mají objektivy Superme Prime Radiance vrstvy T*Blue.
12.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Neopatrný indický fotograf zemřel při focení slonů. Ušlapali ho Neopatrný indický fotograf zemřel při focení slonů. Ušlapali ho
Chodit moc blízko k divokým zvířatům není příliš bezpečné. Přesvědčil se o tom indický fotograf, který fotil divoké slony. Ze své chyby se ale nepoučí, stádo ho ušlapalo a na následky zranění zemřel.
12.11.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář