www.digimanie.cz
>
>
>

Fotograf zvěčnil lachtana chyceného v tlamě velryby

Fotograf zvěčnil lachtana chyceného v tlamě velryby
, , aktualita
Fotografům se někdy podaří náhodou zachytit zajímavý okamžik, se kterým vůbec nepočítali. Američanovi se před čočku objektivu připletla velryba, která omylem do své tlamy nabrala i blízko plavajícího lachtana.
K oblíbeným
reklama
Wildlife fotograf Chase Dekker minulý měsíc na své fotografii zachytil zajímavý okamžik. Fotografoval v zálivu Monterey Bay velryby, konkrétně se jednalo o keporkaky, když uviděl, jak jeden z kytovců zachytil do své tlamy lachtana. Podle svých slov fotografuje Chase Dekker podobné výjevy už roky, ale ještě nic podobného neviděl. 

Lachtani většinou začnou uhýbat na bok, když se k hladině blíží velryby lačnící po potravě. V tomto případě fotografoval Chase Dekker tři krmící se keporkaky a kolem se pohybovalo asi 200 lachtanů. Lachtani začali uhýbat z cesty, takže fotograf poznal, že velryby se nacházejí o kousek dál, a přichystal se k fotografování. Tentokrát ale keporkak zamířil k hladině, vyskočil a do tlamy se mu dostal i jeden z lachtanů, který nezmizel dostatečně rychle. 
 

Chase Dekker byl připraven, a tak okamžik zvládl pomocí své digitální zrcadlovky Canon EOS 5D Mark IV zachytit. Nasazený měl objektiv Canon EF 70-300mm f/4-5.6L IS USM a snímek fotografoval při čase 1/2000 a cloně f/7.1. Svou fotografii následně umístil na Instagram, kde získala velký ohlas. 

Pro obě zvířata nakonec všechno dobře dopadlo, lachtanovi se povedlo uniknout. Chase Dekker prohlásil, že po incidentu nikde okolo neviděl zraněného lachtana, keporkak tedy ploutvonožci nejspíš neublížil, protože se živí krilem (drobnými korýši) a malými rybami. 

Zdroj: petapixel.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Canon přichází s novými telekonvertory pro systém EOS R: 1.4x a 2x Canon přichází s novými telekonvertory pro systém EOS R: 1.4x a 2x
Ve velké smršti novinek společnosti Canon se objevily také dva nové telekonvertory pro systém EOS R (bajonet RF). Ty nabízí 1,4× a 2× prodloužení ohniskové vzdálenosti se zachováním autofokusu, stabilizace i odolnosti.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Canon uvedl A3+ fototiskárnu imagePROGRAF PRO-300 Canon uvedl A3+ fototiskárnu imagePROGRAF PRO-300
Novinkou ve výrobním programu společnosti Canon je i A3+ fototiskárna imagePROGRAF PRO-300. Má celkem 9 barevných inkoustů + Chroma Optimiser a schopnost využívat záložní trysky v případě problémů s jinými.
11.7.2020, aktualita, Milan Šurkala
DxOMark se omlouvá, recenze Canon EOS-1D X Mark III měla špatný výsledek DxOMark se omlouvá, recenze Canon EOS-1D X Mark III měla špatný výsledek
Autoři testů DxOMark si sypou popel na hlavu. Objevili totiž chybu, která vznikla při testu digitální zrcadlovky Canon EOS-1D X Mark III. Ta totiž dosáhla velmi podezřele nízkých výsledků a DxOMark nyní našel chybu.
11.7.2020, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Další zvěsti o A7S III: 9.44M EVF i 4K/120p v RAWu Další zvěsti o A7S III: 9.44M EVF i 4K/120p v RAWu
O příchodu nového full frame CSC fotoaparátu, který nahradí Sony A7S II, se mluví už nějakou dobu. Samo Sony ho potvrdilo na toto léto. Údajně má mít EVF s rozlišením 9,44 milionu bodů a 4K/120p RAW video.
11.7.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Nový telezoom Canon RF 100-500mm F4.5-7.1 L IS USM Nový telezoom Canon RF 100-500mm F4.5-7.1 L IS USM
Mezi novinky představené pro full frame CSC systém Canonu patří i nový objektiv typu telezoom, model RF 100-500mm F4.5-7.1 L IS USM. Zaujme např. poměrně kompaktní stavbou a nízkou hmotností.
11.7.2020, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře