www.digimanie.cz
>
>
>

Fotograf zvěčnil lachtana chyceného v tlamě velryby

Fotograf zvěčnil lachtana chyceného v tlamě velryby
, , aktualita
Fotografům se někdy podaří náhodou zachytit zajímavý okamžik, se kterým vůbec nepočítali. Američanovi se před čočku objektivu připletla velryba, která omylem do své tlamy nabrala i blízko plavajícího lachtana.
K oblíbeným
reklama
Wildlife fotograf Chase Dekker minulý měsíc na své fotografii zachytil zajímavý okamžik. Fotografoval v zálivu Monterey Bay velryby, konkrétně se jednalo o keporkaky, když uviděl, jak jeden z kytovců zachytil do své tlamy lachtana. Podle svých slov fotografuje Chase Dekker podobné výjevy už roky, ale ještě nic podobného neviděl. 

Lachtani většinou začnou uhýbat na bok, když se k hladině blíží velryby lačnící po potravě. V tomto případě fotografoval Chase Dekker tři krmící se keporkaky a kolem se pohybovalo asi 200 lachtanů. Lachtani začali uhýbat z cesty, takže fotograf poznal, že velryby se nacházejí o kousek dál, a přichystal se k fotografování. Tentokrát ale keporkak zamířil k hladině, vyskočil a do tlamy se mu dostal i jeden z lachtanů, který nezmizel dostatečně rychle. 
 

Chase Dekker byl připraven, a tak okamžik zvládl pomocí své digitální zrcadlovky Canon EOS 5D Mark IV zachytit. Nasazený měl objektiv Canon EF 70-300mm f/4-5.6L IS USM a snímek fotografoval při čase 1/2000 a cloně f/7.1. Svou fotografii následně umístil na Instagram, kde získala velký ohlas. 

Pro obě zvířata nakonec všechno dobře dopadlo, lachtanovi se povedlo uniknout. Chase Dekker prohlásil, že po incidentu nikde okolo neviděl zraněného lachtana, keporkak tedy ploutvonožci nejspíš neublížil, protože se živí krilem (drobnými korýši) a malými rybami. 

Zdroj: petapixel.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Let dronem: cesta do íránského vězení, páru hrozí 10 let Let dronem: cesta do íránského vězení, páru hrozí 10 let
Lety s drony jsou v mnoha zemích čím dál více kontrolovány a je potřeba si dát velký pozor, kde si člověk může co dovolit. Nevyplatilo se to jednomu australskému páru, kterému za létání dronem v Íránu hrozí 10 let vězení.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Panasonic ukázal kameru se svým 8K organickým čipem Panasonic ukázal kameru se svým 8K organickým čipem
Organický snímač Panasonicu se přetřásá už hodně dlouho a nyní se konečně dostává do reálného produktu. Kamera AK-SHB800 totiž tento čip s 8K rozlišením dostala a s tím jsme se dozvěděli i několik dalších informací.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Nikon Z6 ve speciálním video kitu pro filmaře Nikon Z6 ve speciálním video kitu pro filmaře
Nikon myslí i na filmaře a plánuje znatelné rozšíření schopností svých CSC fotoaparátů v oblasti videa. Nyní také uvádí speciální video kit, který bude obsahovat např. rekordér Atomos Ninja V a další příslušenství.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Phase One XT: kompaktní středoformát pro cestovatele Phase One XT: kompaktní středoformát pro cestovatele
Společnost Phase One uvedla nový středoformátový fotoaparát XT, který je zaměřen zejména na kompaktní rozměry a možnost využití i pro cestování a krajinářskou fotografii. Navíc bude dodáván s shift objektivem.
13.9.2019, aktualita, Milan Šurkala14 komentářů
DZOfilm: cine objektivy 10-24mm a 20-70mm pro MFT DZOfilm: cine objektivy 10-24mm a 20-70mm pro MFT
Firma DZOfilm představuje dvě novinky do nabídky video objektivů pro CSC systém Micro Four Thirds. Jde o modely 10-24mm T2.9 a 20-70mm T2.9 a nebudou jim chybět ani typické úpravy pro profesionální natáčení videa.
13.9.2019, aktualita, Milan Šurkala