www.digimanie.cz
>
>

Fotograf zvěčňuje krásy vln v oceánu

Fotograf zvěčňuje krásy vln v oceánu
, , aktualita
Pro fotografa Warrena Keelana je voda hlavním motivem - stále se měnící a jedinečná. Na svých snímcích prezentuje, jak propadl krásám oceánů a zvěčňuje momenty z divokých vln a také podvodního života. 
K oblíbeným
reklama
Fotograf Warren Keelan žijící ve Wollongongu v Austrálii se zabývá vytvářením snímků, které odhalují krásy oceánu a jeho vln. Po kariéře kytaristy se rozhodl vzít do rukou místo kytary fotoaparát a začal se zabývat krajinářskou fotografií. Postupně se ale přesunul k používání vodotěsného pouzdra a tím pádem k fotografování ve vlnách oceánů. Své výtvory sdílí třeba na Instagramu

 
Warren Keelan používá k fotografování různá ohniska objektivů, jeho nejoblíbenějším kouskem je ale Canon 70-200mm f/2.8 IS II. Podle fotografa teleobjektiv ve vodě otevírá dveře ke kreativitě, i když je těžší než většina jiných objektivů, které používá. 
 

Autor fotografií vln v oceánu prohlašuje, že i když se dá předvídat, co se může zhruba stát, je podobná tvorba velmi náhodná a jedinečná. Když Warren Keelan začínal s fotografováním ve vodě, pořídil mnohem více snímků, než potřeboval. I když ale skončil se spoustou nepoužitelných snímků, našel mezi nimi třeba i to, co původně zamýšlel. 
 

Postupem času se naučil fotit menší množství fotografií, které se zároveň podobaly jeho představám. Podle svých slov pořídí asi 200 až 500 snímků za několik hodin strávených ve vlnách, ukládá je ve formátu RAW kvůli post-processingu. Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Leica představila objektiv Summilux-M 90mm f/1.5 ASPH Leica představila objektiv Summilux-M 90mm f/1.5 ASPH
Novým objektivem ve výrobním programu společnosti Leica je dlouho očekávaný světelný portrétní objektiv Summilux-M 90mm f/1.5 ASPH pro M-Mount. Počítejte však s tím, že bude stát jak nové malé auto.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Fotobanka Shutterstock už fotografům vyplatila 1 mld. USD Fotobanka Shutterstock už fotografům vyplatila 1 mld. USD
Fotobanka Shutterstock patří k největším ve svém oboru a nyní slaví velký milník. Od roku 2004 totiž fotografům na provizích vyplatila více než jednu miliardu dolarů. Za prvních 11 měsíců letošního roku to bylo přes 145 milionů.
11.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Sony uvádí nové 2×2 OCL řešení mobilních snímačů pro celoplošný fázový AF Sony uvádí nové 2×2 OCL řešení mobilních snímačů pro celoplošný fázový AF
Sony vylepšilo své snímače s Quad Bayerovou barevnou maskou o novou technologii 2×2 On-Chip Lens (OCL). Ta zvětšuje mikročočky nad pixely, které pokrývají 2×2 pixely, což má mít výhody zejména pro autofokus.
10.12.2019, aktualita, Milan Šurkala54 komentářů
Zimní cashback: Sony vrací až 10000 Kč Zimní cashback: Sony vrací až 10000 Kč
Cashback si pro letošní rok připravila i společnost Sony. Ten potrvá do konce ledna 2020 a zpět můžete dostat až 10.000 Kč, což platí pro objektiv SELP18110G. Dostane se ale i na jiné objektivy, fotoaparáty, blesky a jiné příslušenství.
9.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy S11 má mít 108MPx čip a 5× zoom Samsung Galaxy S11 má mít 108MPx čip a 5× zoom
Pomalu se blíží nový smartphone Samsung Galaxy S11, který má být opět jedním z nejlepších fotomobilů na trhu. Tentokrát mu k tomu ale nemá dopomoci nízké rozlišení, ale naopak vysoké. Má mít 108MPx 1/1,33" senzor.
8.12.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář