www.digimanie.cz
>
>

Fotograf zvěčňuje krásy vln v oceánu

Fotograf zvěčňuje krásy vln v oceánu
, , aktualita
Pro fotografa Warrena Keelana je voda hlavním motivem - stále se měnící a jedinečná. Na svých snímcích prezentuje, jak propadl krásám oceánů a zvěčňuje momenty z divokých vln a také podvodního života. 
K oblíbeným
reklama
Fotograf Warren Keelan žijící ve Wollongongu v Austrálii se zabývá vytvářením snímků, které odhalují krásy oceánu a jeho vln. Po kariéře kytaristy se rozhodl vzít do rukou místo kytary fotoaparát a začal se zabývat krajinářskou fotografií. Postupně se ale přesunul k používání vodotěsného pouzdra a tím pádem k fotografování ve vlnách oceánů. Své výtvory sdílí třeba na Instagramu

 
Warren Keelan používá k fotografování různá ohniska objektivů, jeho nejoblíbenějším kouskem je ale Canon 70-200mm f/2.8 IS II. Podle fotografa teleobjektiv ve vodě otevírá dveře ke kreativitě, i když je těžší než většina jiných objektivů, které používá. 
 

Autor fotografií vln v oceánu prohlašuje, že i když se dá předvídat, co se může zhruba stát, je podobná tvorba velmi náhodná a jedinečná. Když Warren Keelan začínal s fotografováním ve vodě, pořídil mnohem více snímků, než potřeboval. I když ale skončil se spoustou nepoužitelných snímků, našel mezi nimi třeba i to, co původně zamýšlel. 
 

Postupem času se naučil fotit menší množství fotografií, které se zároveň podobaly jeho představám. Podle svých slov pořídí asi 200 až 500 snímků za několik hodin strávených ve vlnách, ukládá je ve formátu RAW kvůli post-processingu. Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon
Po dvou oceněních EISA Awards 2019 získalo několik společností. Nyní se podíváme na dvě z nich, Fujifilm a Nikon. Zde byly oceněny především CSC fotoaparáty s různými velikostmi snímačů a jeden objektiv.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon dosáhl na 5 cen EISA 2019 Canon dosáhl na 5 cen EISA 2019
Společnost Canon patřila v letošních cenách EISA Awards 2019 jednoznačně k těm nejúspěšnějším. Odnesla si totiž celkem pět cen. Dařilo se především objektivům, které si odnesly rovnou 4 ocenění.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Leica uvedla APO-Summicron-SL 50mm f/2 Leica uvedla APO-Summicron-SL 50mm f/2
Novinkou pro systém L-Mount je objektiv z dílen Leicy, model APO-Summicron-SL 50mm f/2. Tato světelná padesátka nabídne odolnou konstrukci i velmi rychlý autofokus díky technologii Dual Syncro Drive.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8 Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8
Od společnosti Meike jsme se dočkali nového manuálního makro objektivu MK 85mm f/2.8. Ten je určený nově i pro další full frame CSC fotoaparáty a má dle výrobce dosahovat netradičně vysokého zvětšení 1,5:1.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění
Společnosti Sony se i letos hodně dařilo a v anketě EISA Awards 2019 zazářila. Dostala totiž ze všech výrobců fotografické techniky nejvyšší počet ocenění, šest. Dařilo se především full frame objektivům.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře