www.digimanie.cz
>
>

Fotograf zvěčňuje krásy vln v oceánu

Fotograf zvěčňuje krásy vln v oceánu
, , aktualita
Pro fotografa Warrena Keelana je voda hlavním motivem - stále se měnící a jedinečná. Na svých snímcích prezentuje, jak propadl krásám oceánů a zvěčňuje momenty z divokých vln a také podvodního života. 
K oblíbeným
reklama
Fotograf Warren Keelan žijící ve Wollongongu v Austrálii se zabývá vytvářením snímků, které odhalují krásy oceánu a jeho vln. Po kariéře kytaristy se rozhodl vzít do rukou místo kytary fotoaparát a začal se zabývat krajinářskou fotografií. Postupně se ale přesunul k používání vodotěsného pouzdra a tím pádem k fotografování ve vlnách oceánů. Své výtvory sdílí třeba na Instagramu

 
Warren Keelan používá k fotografování různá ohniska objektivů, jeho nejoblíbenějším kouskem je ale Canon 70-200mm f/2.8 IS II. Podle fotografa teleobjektiv ve vodě otevírá dveře ke kreativitě, i když je těžší než většina jiných objektivů, které používá. 
 

Autor fotografií vln v oceánu prohlašuje, že i když se dá předvídat, co se může zhruba stát, je podobná tvorba velmi náhodná a jedinečná. Když Warren Keelan začínal s fotografováním ve vodě, pořídil mnohem více snímků, než potřeboval. I když ale skončil se spoustou nepoužitelných snímků, našel mezi nimi třeba i to, co původně zamýšlel. 
 

Postupem času se naučil fotit menší množství fotografií, které se zároveň podobaly jeho představám. Podle svých slov pořídí asi 200 až 500 snímků za několik hodin strávených ve vlnách, ukládá je ve formátu RAW kvůli post-processingu. Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Na CD se našlo 2400 fotek s tragédií World Trade Center Na CD se našlo 2400 fotek s tragédií World Trade Center
Při prodeji nemovitosti v USA byla objevena CD, na kterých se našel nečekaný obsah. Bylo zde téměř 2400 fotografií dokumentujících události, které nastaly po tragickém 11. září v New Yorku. Ty jsou nyní dostupné online na Flickru.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon uvedl 120MPx APS-H a 2,7MPx full frame čip Canon uvedl 120MPx APS-H a 2,7MPx full frame čip
Canon představil dvě novinky na poli průmyslových snímačů. Máme tu APS-H čip s velmi vysokým rozlišením 120 megapixelů a dále ještě větší full frame čip, jehož rozlišení je naopak velmi nízkých 2,7 MPx.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Techart TZE-01, adaptér pro FF CSC Nikonu a objektivy Sony FE Techart TZE-01, adaptér pro FF CSC Nikonu a objektivy Sony FE
Majitelé full frame CSC od Nikonu mají zatím omezený výběr nativních objektivů, mohou ale využít různé adaptéry. Nikon jim nabízí adaptér pro své DSLR objektivy, společnost Techart nyní přidává adaptér pro objektivy Sony FE.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Meike uvádí 11+18mm makrokroužky pro Canon EOS R Meike uvádí 11+18mm makrokroužky pro Canon EOS R
Společnost Meike z Hongkongu představuje užitečné příslušenství pro full frame CSC fotoaparáty Canon EOS R a EOS RP. Jde o makro kroužky s délkou 11 a 18 mm, které mohou být použity i současně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Hasselblad uvádí digitální stěnu CFV II 50C a tělo 907X Hasselblad uvádí digitální stěnu CFV II 50C a tělo 907X
Od společnosti Hasselblad jsme se dočkali velkého množství novinek a mezi nimi je i digitální stěna CFV II 50C a velmi malé středoformátové tělo 907X, které podporuje nové XCD objektivy. Výsledkem je na svou třídu velmi malý fotoaparát.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře