www.digimanie.cz
>
>
>
>
>

Fotografický trh 2019 dle Nikkei: radost u Canonu, Sony a Panasonicu

Fotografický trh 2019 dle Nikkei: radost u Canonu, Sony a Panasonicu
, , aktualita
Na serveru Nikkei se objevily tržní podíly na poli fotoaparátů za rok 2019. Jde o data z celého světa, která ukazují, jak si značky polepšily nebo pohoršily. Tentokrát slaví Canon, Sony a společnost Panasonic.
K oblíbeným
reklama
Máme zde nová celosvětová čísla tržních podílů výrobců fotoaparátů za předchozí rok 2019. Ty přinesl server Nikkei a ukazuje pár změn, které se asi daly očekávat. Jednou z nich je pokles celého trhu o 22,4 % na 14,83 milionu kusů, které odpovídají dosavadním průměrným poklesům. Je však jasné, že za rok 2020 pak budou i kvůli koronavirové pandemii tyto propady výrazně vyšší. A komu se tedy dařilo nejvíc?
 
Canon EOS RP
 
První místo si udržela společnost Canon, která měla dle tohoto průzkumu 45,4% podíl (+2,4 procentního bodu). Na druhou pozici se nyní dostalo Sony, které vzrostlo z 19,3 % na nynějších 20,2 %. Současně s tím se z druhé pozice Nikon propadl na tu třetí. Tam šlo o pokles z 20,2 % na 18,6 %. Fujifilm si udržel pěknou čtvrtou pozici, nicméně s propadem o 0,4 p.b. se nyní dostává na 4,7 %. Má tak stejných 4,7 % jako Panasonic na páté pozici, který své zastoupení v procentech nezvýšil, ale ani nesnížil. Přesto se Panasonicu dařilo, neboť přeskočil původně pátý Olympus. Čísla ale berte trochu s rezervou, neboť změny přesně nesedí s údaji udávanými v průzkumu z roku 2018.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mitakon má tři nové cine objektivy se světelností T1,0 Mitakon má tři nové cine objektivy se světelností T1,0
Natáčení videa je stále významnější funkcí moderních fotoaparátů a pro profesionální nasazení jsou vyráběny optimalizované objektivy. Takové má v nabídce i Mitakon. Ten představil hned trojici MFT objektivů se světelností T1,0.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2 Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2
Společnost Cosina přichází na trh s novým objektivem Voigtländer Ultron 28mm f/2. Ten bude k dispozici ve dvou variantách, obě se však budou vyznačovat retro designem. Patří totiž do řady objektivů Vintage Line.
17.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech
Objevují se informace o tom, že chce společnost Samsung přehodnotit své snahy na poli mobilních snímačů a jejich vysokého rozlišení. Spekuluje se tak, že se možná připravovaný 600MPx senzor ani neobjeví.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR
Pro systém Fujifilm X byl představen další objektiv. Tentokrát je to širokoúhlý model s překvapivě dobrou světelností F1,4. Jeho reálná ohnisková vzdálenost činí 18 mm, po přepočtu je to pak 27 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala