www.digimanie.cz
>
>
>
>
>

Fotografický trh 2019 dle Nikkei: radost u Canonu, Sony a Panasonicu

Fotografický trh 2019 dle Nikkei: radost u Canonu, Sony a Panasonicu
, , aktualita
Na serveru Nikkei se objevily tržní podíly na poli fotoaparátů za rok 2019. Jde o data z celého světa, která ukazují, jak si značky polepšily nebo pohoršily. Tentokrát slaví Canon, Sony a společnost Panasonic.
K oblíbeným
reklama
Máme zde nová celosvětová čísla tržních podílů výrobců fotoaparátů za předchozí rok 2019. Ty přinesl server Nikkei a ukazuje pár změn, které se asi daly očekávat. Jednou z nich je pokles celého trhu o 22,4 % na 14,83 milionu kusů, které odpovídají dosavadním průměrným poklesům. Je však jasné, že za rok 2020 pak budou i kvůli koronavirové pandemii tyto propady výrazně vyšší. A komu se tedy dařilo nejvíc?
 
Canon EOS RP
 
První místo si udržela společnost Canon, která měla dle tohoto průzkumu 45,4% podíl (+2,4 procentního bodu). Na druhou pozici se nyní dostalo Sony, které vzrostlo z 19,3 % na nynějších 20,2 %. Současně s tím se z druhé pozice Nikon propadl na tu třetí. Tam šlo o pokles z 20,2 % na 18,6 %. Fujifilm si udržel pěknou čtvrtou pozici, nicméně s propadem o 0,4 p.b. se nyní dostává na 4,7 %. Má tak stejných 4,7 % jako Panasonic na páté pozici, který své zastoupení v procentech nezvýšil, ale ani nesnížil. Přesto se Panasonicu dařilo, neboť přeskočil původně pátý Olympus. Čísla ale berte trochu s rezervou, neboť změny přesně nesedí s údaji udávanými v průzkumu z roku 2018.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Godox CL10: vícebarevné světlo pro youtubery Godox CL10: vícebarevné světlo pro youtubery
Další novinkou od společnosti Godox je LED světlo CL10. To je určeno zejména pro youtubery a jiné influencery, kterým nabízí mnoho různých barevných efektů. Je libo blesky, svíčku, oheň nebo policejní sirénu?
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samyang představil širokoúhlý 14mm T3.1 Mark II VDSLR Samyang představil širokoúhlý 14mm T3.1 Mark II VDSLR
Společnost Samyang představila druhou generaci svých objektivů VDSLR pro natáčení videa. Původní čtveřici ohlášených objektivů nyní rozšiřuje pátý model, extrémně širokoúhlý objektiv 14mm T3.1 Mark II.
21.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
Sony Cyber-shot RX100 VII: nejlepší přítel cestovatele Sony Cyber-shot RX100 VII: nejlepší přítel cestovatele
Další naší recenzí prošel 1,0" kompakt Sony Cyber-shot RX100 VII. Tento fotoaparát umí natáčet 4K video, slow-motion až při 1000 fps, nechybí mu dotykový výklopný displej, fázové ostření a univerzální 8,3× optický zoom.
21.1.2021, recenze, Milan Šurkala24 komentářů
Se snowboardistou se utrhla lavina, celé to natočil na kameru Se snowboardistou se utrhla lavina, celé to natočil na kameru
25letý Maurice Kervin měl hodně štěstí. Při snowboardingu v Coloradu se s ním totiž utrhla lavina. Naštěstí se mu nic vážného nestalo a celou příhodu dokonce i natočil na akční kameru. Uvidíme tak, jak to vlastně celé probíhá.
20.1.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Canon a Sony vévodí japonskému trhu s fotoaparáty Canon a Sony vévodí japonskému trhu s fotoaparáty
Dle BCN Ranking jsou vítězi v prodeji fotoaparátů na japonském trhu zejména společnosti Sony a Canon. Ty vedou např. v kompaktech i CSC fotoaparátech, vysoko je Canon i v zrcadlovkách a Sony v kamerách.
20.1.2021, aktualita, Milan Šurkala