Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Fotografický trh 2019 dle Nikkei: radost u Canonu, Sony a Panasonicu

, , aktualita
Fotografický trh 2019 dle Nikkei: radost u Canonu, Sony a Panasonicu
Na serveru Nikkei se objevily tržní podíly na poli fotoaparátů za rok 2019. Jde o data z celého světa, která ukazují, jak si značky polepšily nebo pohoršily. Tentokrát slaví Canon, Sony a společnost Panasonic.
Fotografický trh 2019 dle Nikkei: radost u Canonu, Sony a Panasonicu
Máme zde nová celosvětová čísla tržních podílů výrobců fotoaparátů za předchozí rok 2019. Ty přinesl server Nikkei a ukazuje pár změn, které se asi daly očekávat. Jednou z nich je pokles celého trhu o 22,4 % na 14,83 milionu kusů, které odpovídají dosavadním průměrným poklesům. Je však jasné, že za rok 2020 pak budou i kvůli koronavirové pandemii tyto propady výrazně vyšší. A komu se tedy dařilo nejvíc?
 
Canon EOS RP
 
První místo si udržela společnost Canon, která měla dle tohoto průzkumu 45,4% podíl (+2,4 procentního bodu). Na druhou pozici se nyní dostalo Sony, které vzrostlo z 19,3 % na nynějších 20,2 %. Současně s tím se z druhé pozice Nikon propadl na tu třetí. Tam šlo o pokles z 20,2 % na 18,6 %. Fujifilm si udržel pěknou čtvrtou pozici, nicméně s propadem o 0,4 p.b. se nyní dostává na 4,7 %. Má tak stejných 4,7 % jako Panasonic na páté pozici, který své zastoupení v procentech nezvýšil, ale ani nesnížil. Přesto se Panasonicu dařilo, neboť přeskočil původně pátý Olympus. Čísla ale berte trochu s rezervou, neboť změny přesně nesedí s údaji udávanými v průzkumu z roku 2018.