www.digimanie.cz
>
>

Fotografie zachycují paddleboarding mezi aljašskými ledovci

Fotografie zachycují paddleboarding mezi aljašskými ledovci
, , aktualita
Aljaška představuje díky své krásné přírodě ráj pro krajinářské fotografy. To si o této zemi myslí i Toby Harriman a Jussi Ruottinen, kteří vytváří fotografie a videa při paddleboardingu po ledovcových jezerech. 
K oblíbeným
reklama
Fotografové Toby Harriman a Jussi Ruottinen ze studia Planet Unicorn se pro vznik svého nového projektu s názvem Paddling Tranquility museli vydat až na Aljašku. Fotografie z této série nabízí nejen pohled na bílé aljašské ledovce a průzračnou modrou vodu, ale také na osamělé postavy na paddleboardu, které proplouvají touto krajinou ledu. 
 

Počátek projektu byl v roce 2017, kdy Toby Harriman se svým kamarádem navštívili jezero Inner Lake George nacházející se poblíž ledovce Knik Glacier. Díky mrazivé krajině a staré kánoi tak vznikaly fotografie postavy pomalu proplouvající rozbitým ledem. 
 

Od té doby chtěl fotograf Harriman podle svých slov prozkoumávat vzdálené ledovcové oblasti a vytvářet dobrodružné příběhy. Pro první ledovcové dobrodružství na paddleboardu si tým zabalil nafukovací paddleboard a k němu 22,7 kg fotografického vybavení. Po cestě se jim podařilo i zabloudit a zajet si špatným směrem asi 1,6 kilometru, než se dostali ke krásnému ledovcovému jezeru. Při další expedici navštívili s pomocí helikoptéry fotografové ledovec Bear Glacier. 
 

Na svých instagramových účtech sdílí Toby Harriman a Jussi Ruottinen kromě fotografií aljašských jezer s ledovci také i videa, která zachycují celou krásu paddleboardování na těchto zajímavých a netradičních místech, kde je třeba se teple obléknout. 

Zdroje: petapixel.com, Instagram (1, 2)


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
FiLMiC uvedl fotografickou aplikaci Firstlight pro iOS FiLMiC uvedl fotografickou aplikaci Firstlight pro iOS
FiLMiC je znám především díky své aplikaci FiLMiC Pro k natáčení videa. Nyní uvádí i aplikaci pro focení Firstlight, která rovněž nabídne spoustu profesionálních funkcí včetně manuálního ovládání.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Doporučené fotoaparáty: listopad 2019 Doporučené fotoaparáty: listopad 2019
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Včera, návod, Milan Šurkala63 komentářů
Panasonic uvedl nové firmwary pro většinu svých fotoaparátů Panasonic uvedl nové firmwary pro většinu svých fotoaparátů
Společnost Panasonic aktualizovala většinu svých fotoaparátů na trhu. Nové firmwary dostávají full frame Lumixy S, Micro Four Thirds přístroje Lumix G a nezapomnělo se ani na některé kompakty a ultrazoomy.
20.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Objevují se neoficiální specifikace nástupce Nikonu D750 Objevují se neoficiální specifikace nástupce Nikonu D750
Na internetu se začaly objevovat uniklé informace o tom, jak by měl vypadat nástupce digitální zrcadlovky Nikon D750. Ten by měl údajně nést jméno D770 nebo D790 a podporovat natáčení UHD 4K videa.
19.11.2019, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů
Fotograf zkusil street-foto s objektivem 200-600mm Fotograf zkusil street-foto s objektivem 200-600mm
Street foto se obvykle fotí se širokoúhlejšími objektivy, jakýmsi standardem je zde 35mm ohnisková vzdálenost. Fotograf Evan Ranft to ale zkusil trochu jinak a na pouliční fotografie si vzal telezoom Sony FE 200-600mm.
19.11.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře