www.digimanie.cz
>
>

Fotografie zachycují paddleboarding mezi aljašskými ledovci

Fotografie zachycují paddleboarding mezi aljašskými ledovci
, , aktualita
Aljaška představuje díky své krásné přírodě ráj pro krajinářské fotografy. To si o této zemi myslí i Toby Harriman a Jussi Ruottinen, kteří vytváří fotografie a videa při paddleboardingu po ledovcových jezerech. 
K oblíbeným
reklama
Fotografové Toby Harriman a Jussi Ruottinen ze studia Planet Unicorn se pro vznik svého nového projektu s názvem Paddling Tranquility museli vydat až na Aljašku. Fotografie z této série nabízí nejen pohled na bílé aljašské ledovce a průzračnou modrou vodu, ale také na osamělé postavy na paddleboardu, které proplouvají touto krajinou ledu. 
 

Počátek projektu byl v roce 2017, kdy Toby Harriman se svým kamarádem navštívili jezero Inner Lake George nacházející se poblíž ledovce Knik Glacier. Díky mrazivé krajině a staré kánoi tak vznikaly fotografie postavy pomalu proplouvající rozbitým ledem. 
 

Od té doby chtěl fotograf Harriman podle svých slov prozkoumávat vzdálené ledovcové oblasti a vytvářet dobrodružné příběhy. Pro první ledovcové dobrodružství na paddleboardu si tým zabalil nafukovací paddleboard a k němu 22,7 kg fotografického vybavení. Po cestě se jim podařilo i zabloudit a zajet si špatným směrem asi 1,6 kilometru, než se dostali ke krásnému ledovcovému jezeru. Při další expedici navštívili s pomocí helikoptéry fotografové ledovec Bear Glacier. 
 

Na svých instagramových účtech sdílí Toby Harriman a Jussi Ruottinen kromě fotografií aljašských jezer s ledovci také i videa, která zachycují celou krásu paddleboardování na těchto zajímavých a netradičních místech, kde je třeba se teple obléknout. 

Zdroje: petapixel.com, Instagram (1, 2)


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Selfie, postrach muzeí: rakouský turista při focení soše ulomil prsty Selfie, postrach muzeí: rakouský turista při focení soše ulomil prsty
Focení selfie sice vypadá jednoduše, v praxi jde ale o náramně nebezpečnou disciplínu. Zemřelo a zranilo se při ní už spousta lidí, často také dochází k poškození majetku. V Itálii takto jeden Rakušan poničil sochu v muzeu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Finanční výsledky Nikonu: obrovské pády nejen ve fotodivizi Finanční výsledky Nikonu: obrovské pády nejen ve fotodivizi
Společnosti Nikon se v posledním čtvrtletí vůbec nedařilo. Koronavirová pandemie měla dle slov společnosti enormní dopad na hospodaření a zaznamenaná poklesy příjmů jsou opravdu velmi dramatické.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Sigma uvedla objektiv 85mm F1.4 DG DN Art pro CSC Sigma uvedla objektiv 85mm F1.4 DG DN Art pro CSC
Společnost Sigma rozšířila nabídku svých objektivů pro CSC systémy novým modelem 85mm F1.4 DG DN Art. Vysoce světelný portrétní objektiv bude k mání nejen pro bajonet E-Mount, ale také pro L-Mount.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Finanční výsledky Olympusu: pandemie zvýšila ztrátu fotodivize Finanční výsledky Olympusu: pandemie zvýšila ztrátu fotodivize
Společnost Olympus zveřejnila výsledky svého hospodaření. Ačkoli je celá firma stále v zisku, fotografická divize i kvůli koronavirové pandemii sice výrazně snížila příjmy, ale ztráta se prohloubila jen mírně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Dodávky fotoaparátů 06/20: oživení po začátku pandemie, meziročně velký pád Dodávky fotoaparátů 06/20: oživení po začátku pandemie, meziročně velký pád
Máme tu nejnovější výsledky dodávek fotoaparátů zveřejňované asociací CIPA. Došlo sice k výraznému oživení po začátku koronavirové pandemie, ale meziročně jde i nadále o velmi výrazný pokles.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář