www.digimanie.cz
>
>

Fotografie zachycují paddleboarding mezi aljašskými ledovci

Fotografie zachycují paddleboarding mezi aljašskými ledovci
, , aktualita
Aljaška představuje díky své krásné přírodě ráj pro krajinářské fotografy. To si o této zemi myslí i Toby Harriman a Jussi Ruottinen, kteří vytváří fotografie a videa při paddleboardingu po ledovcových jezerech. 
K oblíbeným
reklama
Fotografové Toby Harriman a Jussi Ruottinen ze studia Planet Unicorn se pro vznik svého nového projektu s názvem Paddling Tranquility museli vydat až na Aljašku. Fotografie z této série nabízí nejen pohled na bílé aljašské ledovce a průzračnou modrou vodu, ale také na osamělé postavy na paddleboardu, které proplouvají touto krajinou ledu. 
 

Počátek projektu byl v roce 2017, kdy Toby Harriman se svým kamarádem navštívili jezero Inner Lake George nacházející se poblíž ledovce Knik Glacier. Díky mrazivé krajině a staré kánoi tak vznikaly fotografie postavy pomalu proplouvající rozbitým ledem. 
 

Od té doby chtěl fotograf Harriman podle svých slov prozkoumávat vzdálené ledovcové oblasti a vytvářet dobrodružné příběhy. Pro první ledovcové dobrodružství na paddleboardu si tým zabalil nafukovací paddleboard a k němu 22,7 kg fotografického vybavení. Po cestě se jim podařilo i zabloudit a zajet si špatným směrem asi 1,6 kilometru, než se dostali ke krásnému ledovcovému jezeru. Při další expedici navštívili s pomocí helikoptéry fotografové ledovec Bear Glacier. 
 

Na svých instagramových účtech sdílí Toby Harriman a Jussi Ruottinen kromě fotografií aljašských jezer s ledovci také i videa, která zachycují celou krásu paddleboardování na těchto zajímavých a netradičních místech, kde je třeba se teple obléknout. 

Zdroje: petapixel.com, Instagram (1, 2)


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Zoner Photo Studio X v podzimní aktualizaci: nejen lepší správa barev Zoner Photo Studio X v podzimní aktualizaci: nejen lepší správa barev
Dnes byla vydána další pravidelná aktualizace oblíbeného Zoner Photo Studia X. Přináší např. kompletně přepracovanou správu barev, kombinovatelné presety pro export, rychlé náhledy i nové koláže a kalendáře.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Kodak uvádí odolný Pixpro WPZ2 a ultrazoom AZ1000 Kodak uvádí odolný Pixpro WPZ2 a ultrazoom AZ1000
Kodak uvádí do nabídky svých fotoaparátů dva nové modely. Jedním z nich je outdoorový kompakt WPZ2 se 4× optickým zoomem a rok po prvním představení se dostává do prodeje 102× ultrazoom Pixpro AZ1000.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Let dronem: cesta do íránského vězení, páru hrozí 10 let Let dronem: cesta do íránského vězení, páru hrozí 10 let
Lety s drony jsou v mnoha zemích čím dál více kontrolovány a je potřeba si dát velký pozor, kde si člověk může co dovolit. Nevyplatilo se to jednomu australskému páru, kterému za létání dronem v Íránu hrozí 10 let vězení.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Panasonic ukázal kameru se svým 8K organickým čipem Panasonic ukázal kameru se svým 8K organickým čipem
Organický snímač Panasonicu se přetřásá už hodně dlouho a nyní se konečně dostává do reálného produktu. Kamera AK-SHB800 totiž tento čip s 8K rozlišením dostala a s tím jsme se dozvěděli i několik dalších informací.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Nikon Z6 ve speciálním video kitu pro filmaře Nikon Z6 ve speciálním video kitu pro filmaře
Nikon myslí i na filmaře a plánuje znatelné rozšíření schopností svých CSC fotoaparátů v oblasti videa. Nyní také uvádí speciální video kit, který bude obsahovat např. rekordér Atomos Ninja V a další příslušenství.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala