www.digimanie.cz
>
>

Fotografka tvoří netradiční zátiší s ovocem, zeleninou a perlami

Fotografka tvoří netradiční zátiší s ovocem, zeleninou a perlami
, , aktualita
I jednoduché zátiší lze realizovat neobvyklým způsobem. O to se snaží slovinská fotografka se svou novou sérií snímků, které zobrazují ovoce a zeleninu, jejichž detaily jsou ozdobené bílými perlami. 
K oblíbeným
reklama
Slovinská fotografka Ana Straže momentálně pracuje na projektu skládajícím se z fotografií pracujících s netradičním zátiším. Kouzlo snímků spočívá v tom, že Ana Straže zajímavě spojuje perly, ovoce a zeleninu. Vzniknou tak fotografie, kde perly přestavují například část semínek papriky nebo nahrazují některé pecičky v rozkrojeném citronu. 
 

Fotografka se zaměřuje především na jednoduché motivy, které podle jejího mínění představují jedinou cestu k prezentaci myšlenky divákovi, a její práce většinou odráží její současnou inspiraci. Ana Straže také prohlašuje, že tvoří fotografie, které umožní vlastní interpretaci v závislosti na aktuálním zaměření myšlenek diváka. 
 

Série fotografií ovoce a zeleniny ozdobené perlami různých tvarů a velikostí nese název Garden of Eden, tedy Rajská zahrada. Své výtvory fotografka Ana Straže kromě webové stránky sdílí i na instagramovém účtu
 

Zdroj: petapixel.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ricoh uvádí telezoom HD Pentax-D FA 70-210mm F4 WR Ricoh uvádí telezoom HD Pentax-D FA 70-210mm F4 WR
Ricoh představil pro své zrcadlovky Pentax nový telezoom HD Pentax-D FA 70-210mm F4 ED SDM WR. Ten je určen pro APS-C i full frame zrcadlovky a náramně připomíná objektiv Tamronu se stejným ohniskovým rozsahem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm X-T200 přináší příjemná vylepšení, umí už 4K 30p Fujifilm X-T200 přináší příjemná vylepšení, umí už 4K 30p
Společnost Fujifilm nahrazuje model X-T100 novinkou v podobě fotoaparátu X-T200. Ta přináší menší hmotnost, plně polohovatelný displej a rychlejší senzor. Přístroj tak zrychlil sekvenční snímání a umí i 4K 30p video.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Doporučené fotoaparáty: leden 2020 Doporučené fotoaparáty: leden 2020
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Včera, článek, Milan Šurkala1 komentář
Fujifilm uvádí levnější objektiv XC 35mm F2 Fujifilm uvádí levnější objektiv XC 35mm F2
Fujifilm přichází s novou variantou 35mm F2 objektivu. Tentokrát je ale v řadě XC, tedy té levnější bez clonového kroužku, odolnosti a dalších vymožeností. Na druhou stranou je ale mnohem levnější.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Jak hrají šneci bowling? Umělci vytváří vtipné fotky se šneky namísto lidí Jak hrají šneci bowling? Umělci vytváří vtipné fotky se šneky namísto lidí
Zajímavé a velmi netradiční fotografie se dají vytvořit i s takovým živočichem, jako je šnek. Umělecké duo vytvořilo celou sérii fotografií a videí, ve kterých šneci obývají miniaturní scény z lidského světa.
23.1.2020, aktualita, Kateřina Hoferková