www.digimanie.cz
>
>

Fotografka vytváří minimalistické autoportréty v zrcadle

Fotografka vytváří minimalistické autoportréty v zrcadle
, , aktualita
I s minimem rekvizit je možné vytvořit celou sérii zajímavých fotografií. Fotografka Ziqian Liu se tímto heslem řídí při tvorbě svého projektu, v němž při fotografování autoportrétů pracuje s odrazy.
K oblíbeným
reklama
Fotografka jménem Ziqian Liu pracuje na fotografickém projektu, který kreativním a zároveň minimalistickým způsobem zachycuje její odrazy v zrcadle. Nová série poukazuje zejména na to, jak různorodé mohou být snímky s omezenými možnostmi rekvizit, pokud se chytře pracuje s kompozicí. 
 

V celé fotografické sérii využívá Ziqian Liu pouze sebe, různé rostliny, ovoce a zejména kulatá zrcadla, s jejichž pomocí pracuje s odrazy. Díky tomu vznikají minimalistické autoportréty nebo netradiční zátiší, kterými se autorka snaží divákovi připomenout, aby si udělal čas na sebe a věnoval pozornost detailům a změnám v okolním světě, protože v současné sobě se život neustále zrychluje. Výsledky své práce sdílí Ziqian Liu například na svém instagramovém profilu.

 
I když má autorka někdy o fotografii jasnou představu, mnohem častěji při své tvorbě improvizuje. Častokrát podle aktuální situace upravuje pozici svého těla či rekvizit a také se snaží nalézt správný úhel, ve kterém bude zrcadlo odrážet požadovaný předmět. Někdy se dle slov fotografky stává, že je mezi představou a skutečností velký rozdíl a původní myšlenka musí být při fotografování upravena. Autorka se také snaží najít tu správnou rovnováhu mezi zachováním vlastního stylu ve své tvorbě a neopakováním se v jednotlivých snímcích. 
 Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Leica uvádí Vario-Elmarit-SL 24–70 f/2.8 ASPH., je to převlečená Sigma Leica uvádí Vario-Elmarit-SL 24–70 f/2.8 ASPH., je to převlečená Sigma
Společnost Leica uvedla nový objektiv Vario-Elmarit-SL 24–70 f/2.8 ASPH. Ten je ale svým způsobem již nějakou dobu na trhu, neboť opticky jde o Sigmu, která se už vyrábí pro L-Mount a FE-Mount.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Další kameraman roztavil dron při filmování sopky, tentokrát cíleně Další kameraman roztavil dron při filmování sopky, tentokrát cíleně
Na Islandu už několik týdnů chrlí lávu sopka v Geldingadaliru u hory Fagradalsfjall. Máme odsud už mnoho působivých záběrů včetně minimálně jednoho roztaveného dronu. Nyní přibyl další a tentokrát to bylo záměrně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Vloggerské Sony A6700 má být prý už koncem května s 32MPx snímačem Vloggerské Sony A6700 má být prý už koncem května s 32MPx snímačem
Opět se objevují zprávy o novém high-endovém APS-C fotoaparátu společnosti Sony. Novinka by měla pravděpodobně nést jméno A6700 a s velkou pravděpodobností bude představena do konce tohoto měsíce.
4.5.2021, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Lovec bouřek točil tornádo, dron to nepřežil Lovec bouřek točil tornádo, dron to nepřežil
Lovec bouřek Brian Emfigner natáčel pomocí svého dronu tornádo ve státě Mississippi. Bohužel před ním nestačil uletět, a tak o dron přišel. Na druhou stranu získal působivé záběry, kterými se nyní může chlubit.
4.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Micro Four Thirds s 8K na 33MPx snímači: Bosma G1 Micro Four Thirds s 8K na 33MPx snímači: Bosma G1
Už nějakou dobu je jasné, že si to 8K zamíří i na 4/3" formát. Po kameře od Sharpu tu máme další podobný produkt. Je jím 8K videokamera Bosma G1 DC0200. Její snímač přináší vysoké 33MPx rozlišení.
3.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář