Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Fotografka vytváří minimalistické autoportréty v zrcadle

, , aktualita
Fotografka vytváří minimalistické autoportréty v zrcadle
I s minimem rekvizit je možné vytvořit celou sérii zajímavých fotografií. Fotografka Ziqian Liu se tímto heslem řídí při tvorbě svého projektu, v němž při fotografování autoportrétů pracuje s odrazy.
Fotografka vytváří minimalistické autoportréty v zrcadle
Fotografka jménem Ziqian Liu pracuje na fotografickém projektu, který kreativním a zároveň minimalistickým způsobem zachycuje její odrazy v zrcadle. Nová série poukazuje zejména na to, jak různorodé mohou být snímky s omezenými možnostmi rekvizit, pokud se chytře pracuje s kompozicí. 
 

V celé fotografické sérii využívá Ziqian Liu pouze sebe, různé rostliny, ovoce a zejména kulatá zrcadla, s jejichž pomocí pracuje s odrazy. Díky tomu vznikají minimalistické autoportréty nebo netradiční zátiší, kterými se autorka snaží divákovi připomenout, aby si udělal čas na sebe a věnoval pozornost detailům a změnám v okolním světě, protože v současné sobě se život neustále zrychluje. Výsledky své práce sdílí Ziqian Liu například na svém instagramovém profilu.

 
I když má autorka někdy o fotografii jasnou představu, mnohem častěji při své tvorbě improvizuje. Častokrát podle aktuální situace upravuje pozici svého těla či rekvizit a také se snaží nalézt správný úhel, ve kterém bude zrcadlo odrážet požadovaný předmět. Někdy se dle slov fotografky stává, že je mezi představou a skutečností velký rozdíl a původní myšlenka musí být při fotografování upravena. Autorka se také snaží najít tu správnou rovnováhu mezi zachováním vlastního stylu ve své tvorbě a neopakováním se v jednotlivých snímcích.