www.digimanie.cz
>
>

Fotografka vytváří minimalistické autoportréty v zrcadle

Fotografka vytváří minimalistické autoportréty v zrcadle
, , aktualita
I s minimem rekvizit je možné vytvořit celou sérii zajímavých fotografií. Fotografka Ziqian Liu se tímto heslem řídí při tvorbě svého projektu, v němž při fotografování autoportrétů pracuje s odrazy.
K oblíbeným
reklama
Fotografka jménem Ziqian Liu pracuje na fotografickém projektu, který kreativním a zároveň minimalistickým způsobem zachycuje její odrazy v zrcadle. Nová série poukazuje zejména na to, jak různorodé mohou být snímky s omezenými možnostmi rekvizit, pokud se chytře pracuje s kompozicí. 
 

V celé fotografické sérii využívá Ziqian Liu pouze sebe, různé rostliny, ovoce a zejména kulatá zrcadla, s jejichž pomocí pracuje s odrazy. Díky tomu vznikají minimalistické autoportréty nebo netradiční zátiší, kterými se autorka snaží divákovi připomenout, aby si udělal čas na sebe a věnoval pozornost detailům a změnám v okolním světě, protože v současné sobě se život neustále zrychluje. Výsledky své práce sdílí Ziqian Liu například na svém instagramovém profilu.

 
I když má autorka někdy o fotografii jasnou představu, mnohem častěji při své tvorbě improvizuje. Častokrát podle aktuální situace upravuje pozici svého těla či rekvizit a také se snaží nalézt správný úhel, ve kterém bude zrcadlo odrážet požadovaný předmět. Někdy se dle slov fotografky stává, že je mezi představou a skutečností velký rozdíl a původní myšlenka musí být při fotografování upravena. Autorka se také snaží najít tu správnou rovnováhu mezi zachováním vlastního stylu ve své tvorbě a neopakováním se v jednotlivých snímcích. 
 Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Canon vyvíjí Posture Fit, roztomilou kamerku pro správné držení těla Canon vyvíjí Posture Fit, roztomilou kamerku pro správné držení těla
Canon zkouší neotřelé produkty a jedním z nich je i jakési digitální vajíčko Posture Fit. To má za úkol monitorovat uživatele a varovat ho před nesprávným držením těla při dlouhé práci u stolu, např. s počítačem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa
BenQ představil nástupce svého fotografického monitoru SW271, nový model SW271C. Jak už je dnes zvykem, novinka cílí nejen na fotografy, ale i na dnes čím dál populárnější video. Umí tak HLG, HDR10 a přizpůsobit se snímkovací frekvenci videa.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Ricoh uvedl barevnou edici K-1 Mark II J Limited 01 Ricoh uvedl barevnou edici K-1 Mark II J Limited 01
Ricoh uvádí speciální barevnou edici zrcadlovek K-1 Mark II. Edice J Limited 01 bude k dispozici ve čtyřech zajímavých barevných kombinacích využívající speciální laky, využije se také dřevo na gripu.
1.3.2021, aktualita, Milan Šurkala
Meike uvedlo cine objektiv 50mm T2.1 S35-Prime pro formát Super 35 Meike uvedlo cine objektiv 50mm T2.1 S35-Prime pro formát Super 35
Výrobce objektivů Meike rozšířil nabídku svých objektivů o další tzv. cine objektiv, tedy o model určený pro profesionální natáčení videa. Jde o pevnou světelnou padesátku 50mm T2.1 S35-Prime CINE.
28.2.2021, aktualita, Milan Šurkala
Leica uvádí limitovanou edici kompaktu Q2 Daniel Craig x Greg Williams Leica uvádí limitovanou edici kompaktu Q2 Daniel Craig x Greg Williams
Leica představila další limitovanou edici svého fotoaparátu, která pro tentokrát vzdává hold Hollywoodu. Jde o kompaktní model Q2 Daniel Craig x Greg Williams, který kombinuje černou a zlatou barvu.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář