www.digimanie.cz
>
>

Fotografka žaluje dědice zpěváka Prince, užívají její fotky bez svolení

Fotografka žaluje dědice zpěváka Prince, užívají její fotky bez svolení
, , aktualita
Máme zde další zajímavý případ s autorskými právy a jejich porušováním. Tentokrát se týká fotografky, která spolupracovala s legendárním zpěvákem Princem. Dědicové totiž používají její fotky bez svolení.
K oblíbeným
reklama
Zpěvák Prince a autorská práva, to by bylo na dlouhé povídání. Umělec vždy razil názor, že si tvůrce má vždy nechat kontrolu nad svými uměleckými díly, i proto strašně nerad viděl svou hudbu na pirátských sítích a velmi aktivně proti tomu bojoval. Od roku 2013 až do své smrti v roce 2016 pak spolupracoval s fotografkou Madison Dube, která pracovala na volné noze a Princi ji najímal na nejrůznější focení. Zatímco Prince si autorských práv velmi cenil, jeho dědicové a společnosti pracující s jeho díly to vidí poněkud jednosměrně a zatímco Princovu práci chrání, to se už netýká práce jiných.
 
Zpěvák Prince
autor: penner [CC BY-SA 3.0], přes Wikimedia Commons
 
Dle fotografky totiž používají její práci při nejrůznějších příležitostech (reklamě, merchandise produktech,...), aniž by s fotografkou byla projednávána práva na její práci a licence. V některých případech se dokonce ani neobtěžují ji uvést jako autorku. Ta se tak rozhodla vést celou záležitost k soudu a požaduje zákaz používání jejích fotografií bez svolení a náhrady za neoprávněné použití jejích snímků.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cine objektivy Laowa přichází nově i pro Canon RF Cine objektivy Laowa přichází nově i pro Canon RF
Bajonet Canon RF se může brzy stát jedním z běžných standardů používaných pro profesionální kamery, kde by mohl nahradit Canon EF. Canon má novou kameru s tímto bajonetem, Venus Optics pak nové objektivy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Žádost o ruku na Brooklyn Bridge: fotograf byl sražen cyklistou Žádost o ruku na Brooklyn Bridge: fotograf byl sražen cyklistou
Skoro každý chce mít pěkné fotografie z významných momentů svého života. Chris Pain chtěl mít nafocenu a natočenu žádost o ruku na Brooklyn Bridge, ale nešlo to úplně podle plánu. Fotograf, který pořizoval snímky, byl totiž sražen cyklistou.
28.9.2020, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů
Canon představil 0,71× speedbooster EF-EOS R 0.71x Canon představil 0,71× speedbooster EF-EOS R 0.71x
Canon představil nový zajímavý produkt. Je jím tzv. speedbooster, tedy konvertor, který rozšiřuje úhel záběru optické soustavy a s tím i znatelně zlepšuje světelnost. Mount Adapter EF-EOS R 0.71x ji zlepšuje o 1 EV.
28.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Canon koupil superpočítač Fujitsu: více simulací, méně prototypů Canon koupil superpočítač Fujitsu: více simulací, méně prototypů
Společnost Canon chce zapracovat na efektivitě vývoje nových fotoaparátů a objektivů. Proto si zakoupila nový superpočítač Fujitsu PRIMEHPC FX1000, který by měl umožnit testování pomocí simulací a nikoli prototypů.
28.9.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Video: Krokodýl vyděsil turisty, kteří se s ním fotografovali Video: Krokodýl vyděsil turisty, kteří se s ním fotografovali
Zaměstnanci safari parku v Austrálii si udělali legraci ze skupiny šesti turistů, kteří si chtěli pořídit fotografii s krokodýlem. Krokodýl sklapl čelisti návštěvníkům za zády a ti vyděšeně utekli.
27.9.2020, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře