www.digimanie.cz
>
>

Fotografka žaluje dědice zpěváka Prince, užívají její fotky bez svolení

Fotografka žaluje dědice zpěváka Prince, užívají její fotky bez svolení
, , aktualita
Máme zde další zajímavý případ s autorskými právy a jejich porušováním. Tentokrát se týká fotografky, která spolupracovala s legendárním zpěvákem Princem. Dědicové totiž používají její fotky bez svolení.
K oblíbeným
reklama
Zpěvák Prince a autorská práva, to by bylo na dlouhé povídání. Umělec vždy razil názor, že si tvůrce má vždy nechat kontrolu nad svými uměleckými díly, i proto strašně nerad viděl svou hudbu na pirátských sítích a velmi aktivně proti tomu bojoval. Od roku 2013 až do své smrti v roce 2016 pak spolupracoval s fotografkou Madison Dube, která pracovala na volné noze a Princi ji najímal na nejrůznější focení. Zatímco Prince si autorských práv velmi cenil, jeho dědicové a společnosti pracující s jeho díly to vidí poněkud jednosměrně a zatímco Princovu práci chrání, to se už netýká práce jiných.
 
Zpěvák Prince
autor: penner [CC BY-SA 3.0], přes Wikimedia Commons
 
Dle fotografky totiž používají její práci při nejrůznějších příležitostech (reklamě, merchandise produktech,...), aniž by s fotografkou byla projednávána práva na její práci a licence. V některých případech se dokonce ani neobtěžují ji uvést jako autorku. Ta se tak rozhodla vést celou záležitost k soudu a požaduje zákaz používání jejích fotografií bez svolení a náhrady za neoprávněné použití jejích snímků.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Canon si patentoval širokoúhlý objektiv RF 13-21mm F2.8 Canon si patentoval širokoúhlý objektiv RF 13-21mm F2.8
Dalším zajímavým patentem z dílen společnosti Canon je extrémně širokoúhlý zoomovací objektiv RF 13-21mm F2.8. Ten by měl nabídnout více než 106° úhel záběru, optický zoom by měl být téměř 1,6násobný.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
7artisans uvádí objektiv 35mm f/1.4 i pro Nikon Z-Mount 7artisans uvádí objektiv 35mm f/1.4 i pro Nikon Z-Mount
Výrobce levných manuálních objektivů 7artisans přichází s další novinkou. Tentokrát je to jeho velmi světelný objektiv MF 35mm f/1.4, který bude mimo Sony E/FE nově k dispozici také pro full frame CSC od NIkonu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Reportér omylem natočil živý vstup s obličejovými filtry, je senzací internetu Reportér omylem natočil živý vstup s obličejovými filtry, je senzací internetu
Obličejové filtry, které lze aktivovat na nejednom telefonu, se "vymstily" reportérovi Justinovi Hintonovi. Ten chtěl natočit seriózní reportáž, jenže ve výsledku měl ve videu tváře mafiána, kouzelníka, pilota ze sci-fi filmu a další.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Panasonic Lumix S1: postřehy z praxe Panasonic Lumix S1: postřehy z praxe
Nedávno jsme si vyzkoušeli 47,3MPx Lumix S1R od Panasonicu, nyní přichází na řadu varianta Lumix S1 s 24MPx snímačem. Ta je více zaměřena na natáčení videa. Jak bude dobrá pro fotky i video?
Včera, recenze, Milan Šurkala
Panasonic zveřejnil roadmapu full frame objektivů pro L-Mount Panasonic zveřejnil roadmapu full frame objektivů pro L-Mount
Full frame systém Panasonicu s objektivy L-Mount by měl být v následujících dvou letech rozšířen o dalších šest objektivů. Budou mezi nimi i tři pevná skla se světelností F1,8. Přibudou také zoomovací objektivy různých kategorií.
27.2.2020, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů