www.digimanie.cz
>
>

Fotografka žaluje dědice zpěváka Prince, užívají její fotky bez svolení

Fotografka žaluje dědice zpěváka Prince, užívají její fotky bez svolení
, , aktualita
Máme zde další zajímavý případ s autorskými právy a jejich porušováním. Tentokrát se týká fotografky, která spolupracovala s legendárním zpěvákem Princem. Dědicové totiž používají její fotky bez svolení.
K oblíbeným
reklama
Zpěvák Prince a autorská práva, to by bylo na dlouhé povídání. Umělec vždy razil názor, že si tvůrce má vždy nechat kontrolu nad svými uměleckými díly, i proto strašně nerad viděl svou hudbu na pirátských sítích a velmi aktivně proti tomu bojoval. Od roku 2013 až do své smrti v roce 2016 pak spolupracoval s fotografkou Madison Dube, která pracovala na volné noze a Princi ji najímal na nejrůznější focení. Zatímco Prince si autorských práv velmi cenil, jeho dědicové a společnosti pracující s jeho díly to vidí poněkud jednosměrně a zatímco Princovu práci chrání, to se už netýká práce jiných.
 
Zpěvák Prince
autor: penner [CC BY-SA 3.0], přes Wikimedia Commons
 
Dle fotografky totiž používají její práci při nejrůznějších příležitostech (reklamě, merchandise produktech,...), aniž by s fotografkou byla projednávána práva na její práci a licence. V některých případech se dokonce ani neobtěžují ji uvést jako autorku. Ta se tak rozhodla vést celou záležitost k soudu a požaduje zákaz používání jejích fotografií bez svolení a náhrady za neoprávněné použití jejích snímků.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Sony uvádí nové 2×2 OCL řešení mobilních snímačů pro celoplošný fázový AF Sony uvádí nové 2×2 OCL řešení mobilních snímačů pro celoplošný fázový AF
Sony vylepšilo své snímače s Quad Bayerovou barevnou maskou o novou technologii 2×2 On-Chip Lens (OCL). Ta zvětšuje mikročočky nad pixely, které pokrývají 2×2 pixely, což má mít výhody zejména pro autofokus.
Včera, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Zimní cashback: Sony vrací až 10000 Kč Zimní cashback: Sony vrací až 10000 Kč
Cashback si pro letošní rok připravila i společnost Sony. Ten potrvá do konce ledna 2020 a zpět můžete dostat až 10.000 Kč, což platí pro objektiv SELP18110G. Dostane se ale i na jiné objektivy, fotoaparáty, blesky a jiné příslušenství.
9.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy S11 má mít 108MPx čip a 5× zoom Samsung Galaxy S11 má mít 108MPx čip a 5× zoom
Pomalu se blíží nový smartphone Samsung Galaxy S11, který má být opět jedním z nejlepších fotomobilů na trhu. Tentokrát mu k tomu ale nemá dopomoci nízké rozlišení, ale naopak vysoké. Má mít 108MPx 1/1,33" senzor.
8.12.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Je to tady! Dodávky CSC fotoaparátů překonaly DSLR Je to tady! Dodávky CSC fotoaparátů překonaly DSLR
Vyšla další statistika výroby a dodávek fotoaparátů organizace CIPA. A ta za říjen ukazuje historický milník. CSC fotoaparáty totiž překonaly digitální zrcadlovky nejen v objemu prodeje, ale i v počtu kusů.
8.12.2019, aktualita, Milan Šurkala27 komentářů
Objevují se další specifikace připravovaného Nikonu D6 Objevují se další specifikace připravovaného Nikonu D6
V září byl oznámen vývoj digitální zrcadlovky Nikon D6. Nyní se objevují další neoficiální údaje o technických specifikací připravovaného fotoaparátu. Měl by mít např. 24MPx full frame senzor a dotykový displej.
8.12.2019, aktualita, Milan Šurkala