www.digimanie.cz
>
>

Fotopast kromě snímků přírody zvěčnila i muže, který před ní pózoval

Fotopast kromě snímků přírody zvěčnila i muže, který před ní pózoval
, , aktualita
Fotografové divoké přírody se někdy nestačí divit, co všechno zachytí jejich nastražené fotopasti. Někdy mají štěstí a jsou odměněni snímky očekávaného zvířete, jindy je může překvapit například neznámý pózující muž.
K oblíbeným
reklama
Fotograf divoké přírody Jeff Wirth při prohlížení záběrů na jedné ze svých fotopastí očekával snímky zajímavých divoce žijících zvířat. Přistroj sice zvládl zachytit předpokládané snímky rysa procházejícího se po spadlém kmeni stromu, kromě toho ale ještě čekalo na fotografa zajímavé překvapení. 

Neznámý muž si fotopasti ukryté v lese všiml a využil příležitosti, aby si z fotografa udělal legraci. Rozhodl se na snímcích zapózovat a lehl si na břicho s hlavou podepřenou rukama na vyvrácený kmen. Po stejném spadlém stromu se přitom jen o pár týdnů dříve procházel rys, kvůli jehož pohybu tam byla fotopast umístěna. 
 

Fotograf Jeff Wirth prohlásil, že doufal, že jeho fotopast zachytí v dané lokalitě pozorovaného rysa. Snímky kočkovité šelmy sice získal, jako bonus ale obdržel i fotografie vtipného lidského návštěvníka. Oba snímky zveřejnil Jeff Wirth v příspěvku na svém instagramovém účtu, aby se o příhodu podělil a mohli se jí zasmát i jiní. 

Muž z fotografie se na základě sdílení snímků na sociálních sítích našel a fotografovi se ke svému žertíku přiznal. Neznámý muž v oblasti prováděl průzkum invazivních druhů rostlin a Jeff Wirth je mu vděčný, že i po odhalení fotopasti s technikou nijak nemanipuloval. Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vloggerské Sony A6700 má být prý už koncem května s 32MPx snímačem Vloggerské Sony A6700 má být prý už koncem května s 32MPx snímačem
Opět se objevují zprávy o novém high-endovém APS-C fotoaparátu společnosti Sony. Novinka by měla pravděpodobně nést jméno A6700 a s velkou pravděpodobností bude představena do konce tohoto měsíce.
4.5.2021, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Lovec bouřek točil tornádo, dron to nepřežil Lovec bouřek točil tornádo, dron to nepřežil
Lovec bouřek Brian Emfigner natáčel pomocí svého dronu tornádo ve státě Mississippi. Bohužel před ním nestačil uletět, a tak o dron přišel. Na druhou stranu získal působivé záběry, kterými se nyní může chlubit.
4.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Micro Four Thirds s 8K na 33MPx snímači: Bosma G1 Micro Four Thirds s 8K na 33MPx snímači: Bosma G1
Už nějakou dobu je jasné, že si to 8K zamíří i na 4/3" formát. Po kameře od Sharpu tu máme další podobný produkt. Je jím 8K videokamera Bosma G1 DC0200. Její snímač přináší vysoké 33MPx rozlišení.
3.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tamron si patentoval objektiv 16-70mm F4 Tamron si patentoval objektiv 16-70mm F4
Jeden z dalších zajímavých patentů, které mohou ukázat, co se chystá pro nejbližší dobu, je objektiv 16-70mm F4 od Tamronu. Nabídl by poměrně univerzální více než 4× optický zoom a jistě by potěšil nejednoho fotografa.
1.5.2021, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Nikon si registroval nové APS-C CSC, spekuluje se nad low-endovou Z30 Nikon si registroval nové APS-C CSC, spekuluje se nad low-endovou Z30
Registrace nového fotoaparátu společnosti Nikonu na Taiwanu dává tušit, že se chystá nějaká novinka. Podle všeho by mělo jít o nové APS-C CSC a nyní je tedy otázkou, zda to bude low-endová Z30 nebo něco jiného.
30.4.2021, aktualita, Milan Šurkala15 komentářů