www.digimanie.cz
>
>

Fotopast kromě snímků přírody zvěčnila i muže, který před ní pózoval

Fotopast kromě snímků přírody zvěčnila i muže, který před ní pózoval
, , aktualita
Fotografové divoké přírody se někdy nestačí divit, co všechno zachytí jejich nastražené fotopasti. Někdy mají štěstí a jsou odměněni snímky očekávaného zvířete, jindy je může překvapit například neznámý pózující muž.
K oblíbeným
reklama
Fotograf divoké přírody Jeff Wirth při prohlížení záběrů na jedné ze svých fotopastí očekával snímky zajímavých divoce žijících zvířat. Přistroj sice zvládl zachytit předpokládané snímky rysa procházejícího se po spadlém kmeni stromu, kromě toho ale ještě čekalo na fotografa zajímavé překvapení. 

Neznámý muž si fotopasti ukryté v lese všiml a využil příležitosti, aby si z fotografa udělal legraci. Rozhodl se na snímcích zapózovat a lehl si na břicho s hlavou podepřenou rukama na vyvrácený kmen. Po stejném spadlém stromu se přitom jen o pár týdnů dříve procházel rys, kvůli jehož pohybu tam byla fotopast umístěna. 
 

Fotograf Jeff Wirth prohlásil, že doufal, že jeho fotopast zachytí v dané lokalitě pozorovaného rysa. Snímky kočkovité šelmy sice získal, jako bonus ale obdržel i fotografie vtipného lidského návštěvníka. Oba snímky zveřejnil Jeff Wirth v příspěvku na svém instagramovém účtu, aby se o příhodu podělil a mohli se jí zasmát i jiní. 

Muž z fotografie se na základě sdílení snímků na sociálních sítích našel a fotografovi se ke svému žertíku přiznal. Neznámý muž v oblasti prováděl průzkum invazivních druhů rostlin a Jeff Wirth je mu vděčný, že i po odhalení fotopasti s technikou nijak nemanipuloval. Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Sony opouští brazilský trh nejen s fotoaparáty Sony opouští brazilský trh nejen s fotoaparáty
Brazilský trh opustil už před dvěma lety Nikon. Nyní se přidává i společnost Sony, která zde už oficiálně nechce prodávat své fotoaparáty. A zdaleka nepůjde jen o fotoaparáty, ale i další elektroniku.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Venus Optics přichází s objektivem Laowa 14mm f/4 FF RL Zero-D Venus Optics přichází s objektivem Laowa 14mm f/4 FF RL Zero-D
Novinkou z dílen společnosti Venus Optics je nový velmi širokoúhlý objektiv Laowa 14mm f/4 FF RL Zero-D. Ten je určený pro full frame fotoaparáty, na kterých nabídne velmi široký úhel záběru až 114°.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotograf zachytil Měsíc, který díky mraku připomíná Saturn Fotograf zachytil Měsíc, který díky mraku připomíná Saturn
Netradiční fotografie často vzniknou jako dílo náhody a zachycují kouzlo daného okamžiku. Fotograf z Guatemaly vyfotil při výstupu na sopku Měsíc, který v tu chvíli připomínal Saturn s prstencem.
18.9.2020, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Sigma v rozhovoru pohovořila o problematickém Foveonu i o objektivech Sigma v rozhovoru pohovořila o problematickém Foveonu i o objektivech
Zástupce společnosti Sigma se v rozhovoru pro Imaging Resource rozpovídal o mnoha zajímavých skutečnostech. Mluvil např. o full frame Foveonu, náročnosti výroby objektivů i o jejich úspěších.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
GoPro Hero 9 Black: nová akční kamera nabízí 5K rozlišení a přední displej GoPro Hero 9 Black: nová akční kamera nabízí 5K rozlišení a přední displej
GoPro v tichosti představilo novou akční kameru, se kterou cílí hlavně na vloggery. Právě oni nejvíce ocení přední displej, ale zároveň se zvětšil také zadní displej. Výrobce navíc nasadil pokročilejší senzor pro natáčení 5K videí.
18.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik