Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Francouz při focení nebezpečného selfie spadl z 68. patra budovy

1.8.2023, Milan Šurkala, aktualita
Francouz při focení nebezpečného selfie spadl z 68. patra budovy
Při focení selfie už zemřelo mnoho lidí. Někteří své výkony posouvají na samé hranice možností jako jeden Francouz, který plnil Instagram fotografiemi z výškových budov. Jedna z nich se mu stala osudnou.
Focení selfie vypadá sice jako neškodná záležitost, někdy ale může přinášet nemalé problémy. Např. v italském Portofinu už vytvořili zóny, kde se nesmí fotit, protože zde fotící se lidé blokovali dopravu. Mnohokrát také vedlo k různým úmrtím a jednou z dalších obětí je 30letý Francouz Remi Lucidi. Ten od roku 2016 začal lézt na jeřáby, mosty, kolotoče a výškové budovy, přičemž svými snímky na Instagramu ukazoval, co vše se mu povedlo překonat. Jeho výlet do Hong Kongu byl ale jeho posledním a při pořizování další fotografie zemřel.
 
Tregunter Tower
ilustrační foto, autor: Eppametsoy, CC BY-SA 3.0, přes Wikimedia Commons (ořez, WB)
 
Jedním z jeho dalších cílů byly výškové budovy Trengunter Tower. Zatím ještě není úplně jasné, co se přesně stalo, nicméně podle dosavadního vyšetřování Lucidi obelhal ochranku, když řekl, že chce navštívit známého na 40. patře. Místo toho dojel výtahem do vyšších pater a pak vyšel po schodech až nahoru, násilím se pak dostal vně budovy. O něco později si ho všimla zdejší pracovnice klepajícího z venkovní strany okna pro pomoc (s velkou pravděpodobností zde uvázl) a zavolala policii. Než ale přijela, muž zmizel a později ho našli mrtvého dole. Našli také akční kameru se záběry různých extrémních sportů a jeho výstupů.
 
 
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.