www.digimanie.cz
>
>
>
>

Fujifilm aktualizuje XF 27mm F2.8 R WR, nyní má odolnější konstrukci

Fujifilm aktualizuje XF 27mm F2.8 R WR, nyní má odolnější konstrukci
, , aktualita
Společnost Fujifilm přichází s dalším aktualizovaným objektivem pro systém X. Tentokrát se dostalo na Fujinon XF 27mm F2.8 R WR. Proti předchůdci tak dostává konstrukci odolnou vůči vodě a prachu.
K oblíbeným
reklama
Systém Fujifilm X je poměrně populárním a výrobce nechce nechat nic náhodě. Proto přichází s aktualizovanými verzemi starších objektivů, jak už se to ostatně stalo i s modelem XF 10-24mm. Nyní se dostal na řadu model Fujinon XF 27mm F2.8 R WR. Zásadní změnou je zvýšená odolnost vůči nepříznivému počasí (od toho nově "WR" v názvu). Nemá mu tak vadit voda, prach nebo mrazy do -10 °C. V dalších ohledech je to starý známý objektiv s 27mm reálnou ohniskovou vzdáleností a 41mm přepočtenou (úhel záběru 55,5°). Má 7 optických členů uspořádaných do 5 skupin, jeden člen je asférický. Světelnost má hodnotu F2,8 a 7lamelovou irisovou clonu lze nastavit maximálně na F16. Clonový kroužek dovoluje nastavení clony na objektivu, je zde ale i poloha A pro automatiku a volbu clony z těla.
 
Fujinon XF 27mm F2.8 R WR
 
Minimální zaostřovací vzdálenost činí 34 cm, takže objektiv může dosáhnout maximálně 0,1× zvětšení. Zarážející je, že se v rámci aktualizace (a větším směřování Fujifilmu na video) nedostalo na lepší zaostřovací motorek, a tak tu máme i nadále DC motorek. Objektiv se může chlubit velmi kompaktními rozměry 62 mm v průměru a 23 mm na délku, jeho hmotnost pak činí jen 84 gramů. Závit pro filtry má průměr 39 mm. Objektiv je dodáván i se sluneční clonou. Cena byla stanovena na 399 USD, takže patrně stále zůstane někde okolo 11 tisíc Kč s DPH.
 
Fujinon XF 27mm F2.8 R WR
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Fotograf zachytil hejno špačků připomínající tvarem siluetu ptáka Fotograf zachytil hejno špačků připomínající tvarem siluetu ptáka
Příroda nabízí mnohdy zajímavou podívanou a jeden nevšední okamžik se podařilo zachytit i irskému fotografovi. Na jeho fotografii je zvěčněno letící hejno špačků, které svým uskupením připomíná siluetu ptáka.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Nikon chystá Z s 8K a vrstveným čipem, budou i levnější objektivy Nikon chystá Z s 8K a vrstveným čipem, budou i levnější objektivy
Keiji Oishi z Nikonu poskytl rozhovor serveru DPreview, kde jsme se dozvěděli např. to, že se chystá CSC alternativa k Nikonu D6. Má však umět 8K video a mít vrstvený senzor. Nezapomene se ale ani na levnější produkty.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
CIPA 01/21: pozitivní začátek roku pro full frame a CSC CIPA 01/21: pozitivní začátek roku pro full frame a CSC
Dosavadní přehledy prodejů fotoaparátů byly obvykle plné záporných čísel. Pro letošní leden to ale vypadá o něco lépe. Ukazuje se, že trh s CSC fotoaparáty, a to zejména s těmi s full frame čipem, je na tom dobře.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Leica uvádí APO-Summicron-M 35mm F2 ASPH Leica uvádí APO-Summicron-M 35mm F2 ASPH
V nabídce objektivů společnosti Leica se objevuje nový model APO-Summicron-M 35mm F2 ASPH. Schopen je zaostřit už od 30 cm, na to ale budete potřebovat live-view, neboť je určen pro dálkoměry Leica M.
5.3.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple iPhone 13 by měl dostat 1TB verzi i více stabilizovaných fotomodulů Apple iPhone 13 by měl dostat 1TB verzi i více stabilizovaných fotomodulů
Na nový smartphone iPhone 13 si budeme muset počkat ještě půl roku, ale už nyní se objevují informace o tom, co by měl přinést. Hovoří se o větší 1TB variantě Pro a také větším množství stabilizovaných fotomodulů.
5.3.2021, aktualita, Milan Šurkala