Fujifilm asi brzy uvede X-H1, fotoaparát s IBIS

Fujifilm asi brzy uvede X-H1, fotoaparát s IBIS
, , aktualita
Internetem čí dál častěji kolují zprávy o připravovaném fotoaparátu X-H1. Mělo by jít o první CSC fotoaparát Fujifilmu s mechanickou stabilizací v těle. Výrobce také zapracuje na schopnostech natáčení videa. Update: Bude 1080p120.
reklama
Když se blíží uvedení nového fotoaparátu, obvykle se na internetu začnou objevovat uniklé informace z různých zdrojů. Poslední dobou jde především o CSC fotoaparát Fujifilm X-H1. Nyní se tak podíváme, o čem se mluví. Upozorňuji, že jde o dohady a uniklé informace, takže finální verze může vypadat jinak a nic není jisté. Nová X-H1 by měla být prvním CSC fotoaparátem společnosti Fujifilm, která bude mít integrovanou mechanickou stabilizaci v těle, nicméně na rozdíl od Olympusu nebo Panasonicu zatím nebude umět duální funkci. Buď tak poběží mechanická stabilizace v těle nebo optická v objektivu, ale nikoli obě současně.
 
Fujifilm logo
 
Do značné míry bude podobný vlajkové lodi X-T2, měli byste zde tedy najít 24MPx X-Trans III CMOS senzor a procesor X-Processor Pro, bude mít trochu výraznější grip, stejnou baterii, výklopný displej, který by měl být dotykový. Objevit by se měl také nový režim simulace filmu Eterna a těšit se můžete na 4K video. I když se zapracovalo na videu, nelze čekat takové schopnosti jako např. u Panasonicu GH5. 4K video tak nejspíš bude k dispozici s mírným 1,17× cropem při 30 snímcích za sekundu a 8bitovém barevném kódování 4:2:0. X-H1 by nicméně měl podporovat datový tok až 200 Mbps. Fotoaparát by se podle prvních informací měl objevit v únoru za cenu okolo $2000.
 
Update 6. prosince 2017 14:20: X-H1 přidá patrně ještě jednu video vlastnost, a to slow-motion video 1080p120. Jinak těch video vylepšení moc nebude a 4K30p zůstane. Naproti tomu se hovoří o tom, že X-T3 by mohla dostat 4K60p a ještě novější procesor.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Modulární stativ Novoflex TrioPod Pro75 unese až 65 kg Modulární stativ Novoflex TrioPod Pro75 unese až 65 kg
Novoflex představil nový modulární stativ TrioPod Pro75, který má unést až neuvěřitelných 65 kilogramů. Nabízí na něj všechny součástky, takže si je možné jej vyskládat dle libosti a v případě nutnost je možné jej i snadno opravit.
15.3.2018, aktualita, Milan Šurkala
Nové paměťové karty Kingston Canvas Select, Go! a React Nové paměťové karty Kingston Canvas Select, Go! a React
Společnost Kingston uvedla na trh novou řadu paměťových karet SD a microSD Canvas. Ta se podle způsobu použití dělí na další řady Select, Go! a React. Ty nejrychlejší slibují zápis s rychlostí až 80 MB/s.
15.3.2018, aktualita, Milan Šurkala
Canon rozjede CSC, chce 50 % trhu systémů s výměnnými objektivy Canon rozjede CSC, chce 50 % trhu systémů s výměnnými objektivy
Internetem kolují zvěsti o příchodu full frame CSC fotoaparátu od Canonu, nic ale nebylo zatím potvrzeno. Přesto se už i na oficiálních místech hovoří o tom, že se na CSC výrazně zapracuje, i kdyby to mělo ohrozit zrcadlovky.
14.3.2018, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů
Nejdražší fotoaparát na světě: Leica za 2,4 milionu EUR Nejdražší fotoaparát na světě: Leica za 2,4 milionu EUR
Na fotografické aukci ve Vídni byl před pár dny překonán rekord v ceně prodaného fotoaparátu. Nejnovějším držitelem rekordu je téměř 100 let stará Leica, která byla prodána za neuvěřitelných 2,4 milionu EUR.
13.3.2018, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Xiaomi Redmi 4X LTE: miláček davu Xiaomi Redmi 4X LTE: miláček davu
Jedním z nejoblíbenějších telefonů na českém trhu, ne-li nejoblíbenějším, je superlevný Xiaomi Redmi 4X LTE. Nabídne slušný hardware, 5,0" HD displej, čtečku otisků prstů a 13MPx fotoaparát se světelností F2,0 a podporou Full HD videa.
13.3.2018, recenze, Milan Šurkala27 komentářů