Fujifilm asi brzy uvede X-H1, fotoaparát s IBIS

Fujifilm asi brzy uvede X-H1, fotoaparát s IBIS
, , aktualita
Internetem čí dál častěji kolují zprávy o připravovaném fotoaparátu X-H1. Mělo by jít o první CSC fotoaparát Fujifilmu s mechanickou stabilizací v těle. Výrobce také zapracuje na schopnostech natáčení videa. Update: Bude 1080p120.
reklama
Když se blíží uvedení nového fotoaparátu, obvykle se na internetu začnou objevovat uniklé informace z různých zdrojů. Poslední dobou jde především o CSC fotoaparát Fujifilm X-H1. Nyní se tak podíváme, o čem se mluví. Upozorňuji, že jde o dohady a uniklé informace, takže finální verze může vypadat jinak a nic není jisté. Nová X-H1 by měla být prvním CSC fotoaparátem společnosti Fujifilm, která bude mít integrovanou mechanickou stabilizaci v těle, nicméně na rozdíl od Olympusu nebo Panasonicu zatím nebude umět duální funkci. Buď tak poběží mechanická stabilizace v těle nebo optická v objektivu, ale nikoli obě současně.
 
Fujifilm logo
 
Do značné míry bude podobný vlajkové lodi X-T2, měli byste zde tedy najít 24MPx X-Trans III CMOS senzor a procesor X-Processor Pro, bude mít trochu výraznější grip, stejnou baterii, výklopný displej, který by měl být dotykový. Objevit by se měl také nový režim simulace filmu Eterna a těšit se můžete na 4K video. I když se zapracovalo na videu, nelze čekat takové schopnosti jako např. u Panasonicu GH5. 4K video tak nejspíš bude k dispozici s mírným 1,17× cropem při 30 snímcích za sekundu a 8bitovém barevném kódování 4:2:0. X-H1 by nicméně měl podporovat datový tok až 200 Mbps. Fotoaparát by se podle prvních informací měl objevit v únoru za cenu okolo $2000.
 
Update 6. prosince 2017 14:20: X-H1 přidá patrně ještě jednu video vlastnost, a to slow-motion video 1080p120. Jinak těch video vylepšení moc nebude a 4K30p zůstane. Naproti tomu se hovoří o tom, že X-T3 by mohla dostat 4K60p a ještě novější procesor.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Světelný teleobjektiv Fujinon XF 200mm F2 R LM OIS Světelný teleobjektiv Fujinon XF 200mm F2 R LM OIS
Fujifilm představil nový vysoce světelný teleobjektiv XF 200mm F2 R LM OIS WR. Je odolný vůči nepříznivému počasí, má 5EV optickou stabilizaci i excelentní světelnost F2,0. Dodává se navíc s 1,4× telekonvertorem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Pohotový monopod Steadify si připnete na sebe Pohotový monopod Steadify si připnete na sebe
Na Kickstarteru se objevil velmi zajímavý projekt. Jde o monopod Steadify, který neopíráte o zem, ale o sebe. Nabídne velmi pohotové vysouvání jednou rukou i superrychlou "montáž" fotoaparátu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Fujifilm XF10, APS-C kompakt vážící jen 280 gramů Fujifilm XF10, APS-C kompakt vážící jen 280 gramů
Poslední týdny internetem kolovaly informace o připravovaném APS-C kompaktu Fujifilm XF10. Ty se nakonec ukázaly být pravdivými. Společnost Fujifilm skutečně představila XF10 s APS-C čipem a 28mm objektivem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Manfrotto uvádí fotobatoh a brašnu Noreg 30 Manfrotto uvádí fotobatoh a brašnu Noreg 30
Manfrotto přichází s novými produkty do své nabídky. Jde o řadu Noreg, která bude nově obsahovat fotobatoh Backpack-30 a brašnu Messenger-30. Ty budou mít i speciální obaly na notebook, tablet i vyjímatelnou menší brašnu na rameno.
18.7.2018, aktualita, Milan Šurkala
Letní Zoner Photo Studio X uvádí 5GB Photo Cloud zdarma Letní Zoner Photo Studio X uvádí 5GB Photo Cloud zdarma
Koncem června představila společnost Zoner Software letní aktualizaci svého programu na správu a úpravu fotek Zoner Photo Studio X. Největší změnou je cloudové úložiště Photo Cloud. Majitelé ZPS X dostanou 5 GB zdarma.
18.7.2018, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře