Fujifilm asi brzy uvede X-H1, fotoaparát s IBIS

Fujifilm asi brzy uvede X-H1, fotoaparát s IBIS
, , aktualita
Internetem čí dál častěji kolují zprávy o připravovaném fotoaparátu X-H1. Mělo by jít o první CSC fotoaparát Fujifilmu s mechanickou stabilizací v těle. Výrobce také zapracuje na schopnostech natáčení videa. Update: Bude 1080p120.
reklama
Když se blíží uvedení nového fotoaparátu, obvykle se na internetu začnou objevovat uniklé informace z různých zdrojů. Poslední dobou jde především o CSC fotoaparát Fujifilm X-H1. Nyní se tak podíváme, o čem se mluví. Upozorňuji, že jde o dohady a uniklé informace, takže finální verze může vypadat jinak a nic není jisté. Nová X-H1 by měla být prvním CSC fotoaparátem společnosti Fujifilm, která bude mít integrovanou mechanickou stabilizaci v těle, nicméně na rozdíl od Olympusu nebo Panasonicu zatím nebude umět duální funkci. Buď tak poběží mechanická stabilizace v těle nebo optická v objektivu, ale nikoli obě současně.
 
Fujifilm logo
 
Do značné míry bude podobný vlajkové lodi X-T2, měli byste zde tedy najít 24MPx X-Trans III CMOS senzor a procesor X-Processor Pro, bude mít trochu výraznější grip, stejnou baterii, výklopný displej, který by měl být dotykový. Objevit by se měl také nový režim simulace filmu Eterna a těšit se můžete na 4K video. I když se zapracovalo na videu, nelze čekat takové schopnosti jako např. u Panasonicu GH5. 4K video tak nejspíš bude k dispozici s mírným 1,17× cropem při 30 snímcích za sekundu a 8bitovém barevném kódování 4:2:0. X-H1 by nicméně měl podporovat datový tok až 200 Mbps. Fotoaparát by se podle prvních informací měl objevit v únoru za cenu okolo $2000.
 
Update 6. prosince 2017 14:20: X-H1 přidá patrně ještě jednu video vlastnost, a to slow-motion video 1080p120. Jinak těch video vylepšení moc nebude a 4K30p zůstane. Naproti tomu se hovoří o tom, že X-T3 by mohla dostat 4K60p a ještě novější procesor.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Cashback u Fujifilmu vrací i 7700 Kč za fotoaparát nebo objektiv Cashback u Fujifilmu vrací i 7700 Kč za fotoaparát nebo objektiv
Populární cashback akci spustili i u Fujifilmu. Zde se týká celého portfolia výrobků řady X snad s výjimkou kompaktního modelu XF10 a XC objektivů. Za fotoaparáty a objektivy X systému lze získat zpět až 7700 Kč za produkt.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Pixii, originální dálkoměr bez displeje Pixii, originální dálkoměr bez displeje
Francouzi přichází s nový fotoaparátem Pixii, který má být dálkoměrem kompatibilním s objektivy pro Leica M bajonet. Nebude mít žádný displej, zásadní zde totiž bude propojení se smartphonem. Tam si budete i prohlížet fotografie.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Olympus spustil dva cashbacky na CSC i objektivy Olympus spustil dva cashbacky na CSC i objektivy
Většina distributorů fotoaparátů spustila cashback akce a Olympus není výjimkou. Ten má rovnou dvě různé akce, jednu spojenou s modelem E-M1 Mark II, druhou pak s levnějšími modely E-M5 Mark II a E-M10 Mark III.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Zimní cashback na fotoaparáty Pentax a Ricoh Zimní cashback na fotoaparáty Pentax a Ricoh
České zastoupení fotoaparátů značek Pentax a Ricoh si pro nás připravilo tradiční akci typu cashback. I když jde o zimní cashback, poběží především během podzimu. Za fotoaparáty bude možno získat zpět až 2500 Kč.
22.10.2018, aktualita, Milan Šurkala
Doporučené fotoaparáty: říjen 2018 Doporučené fotoaparáty: říjen 2018
Pokud vybíráte nový fotoaparát, může být dost těžké se v nabídce kompaktů, CSC fotoaparátů a zrcadlovek vůbec vyznat. Proto je zde náš pravidelný průvodce, který vás nasměruje k tomu nejlepšímu, co lze v jednotlivých kategoriích sehnat.
22.10.2018, návod, Milan Šurkala48 komentářů