Fujifilm asi brzy uvede X-H1, fotoaparát s IBIS

Fujifilm asi brzy uvede X-H1, fotoaparát s IBIS
, , aktualita
Internetem čí dál častěji kolují zprávy o připravovaném fotoaparátu X-H1. Mělo by jít o první CSC fotoaparát Fujifilmu s mechanickou stabilizací v těle. Výrobce také zapracuje na schopnostech natáčení videa. Update: Bude 1080p120.reklama
Když se blíží uvedení nového fotoaparátu, obvykle se na internetu začnou objevovat uniklé informace z různých zdrojů. Poslední dobou jde především o CSC fotoaparát Fujifilm X-H1. Nyní se tak podíváme, o čem se mluví. Upozorňuji, že jde o dohady a uniklé informace, takže finální verze může vypadat jinak a nic není jisté. Nová X-H1 by měla být prvním CSC fotoaparátem společnosti Fujifilm, která bude mít integrovanou mechanickou stabilizaci v těle, nicméně na rozdíl od Olympusu nebo Panasonicu zatím nebude umět duální funkci. Buď tak poběží mechanická stabilizace v těle nebo optická v objektivu, ale nikoli obě současně.
 
Fujifilm logo
 
Do značné míry bude podobný vlajkové lodi X-T2, měli byste zde tedy najít 24MPx X-Trans III CMOS senzor a procesor X-Processor Pro, bude mít trochu výraznější grip, stejnou baterii, výklopný displej, který by měl být dotykový. Objevit by se měl také nový režim simulace filmu Eterna a těšit se můžete na 4K video. I když se zapracovalo na videu, nelze čekat takové schopnosti jako např. u Panasonicu GH5. 4K video tak nejspíš bude k dispozici s mírným 1,17× cropem při 30 snímcích za sekundu a 8bitovém barevném kódování 4:2:0. X-H1 by nicméně měl podporovat datový tok až 200 Mbps. Fotoaparát by se podle prvních informací měl objevit v únoru za cenu okolo $2000.
 
Update 6. prosince 2017 14:20: X-H1 přidá patrně ještě jednu video vlastnost, a to slow-motion video 1080p120. Jinak těch video vylepšení moc nebude a 4K30p zůstane. Naproti tomu se hovoří o tom, že X-T3 by mohla dostat 4K60p a ještě novější procesor.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
DxOMark otestoval Leicu M10, full frame na úrovni APS-C DxOMark otestoval Leicu M10, full frame na úrovni APS-C
Známý DxOMark si vzal na paškál full frame fotoaparát Leica M10 a výsledky nejsou pro Leicu moc příznivé. Jeho výkon totiž jen vyrovnává nejlepší APS-C senzory a na špičku v třídě full frame ani zdaleka nedosahuje.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Limitovaná edice červené Leicy M (typ 262) Limitovaná edice červené Leicy M (typ 262)
Máme zde další limitovanou edici fotoaparátu Leica. K loňskému červenému 50mm F2 objektivu nyní přibyla červená verze fotoaparátu Leica M typ 262. Ten neumí natáčet video a nemá dokonce ani live view.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Memistore: prorazí držák na SD karty na Kickstarteru? Memistore: prorazí držák na SD karty na Kickstarteru?
Občas se na Kickstarteru objeví vskutku zvláštní věci. Jednou z posledních je Memistore. Jde o držák dvou SD karet, který se namontuje do závitu pro stativ. Dle výrobce už díky němu nikdy neztratíte svoje paměťové karty.
14.12.2017, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů
Doporučené stativy: Vánoce 2017 Doporučené stativy: Vánoce 2017
Pro kvalitní fotografie se hodí pořídit si také pořádný stativ. Náš průvodce vybral několik zástupců různých tříd, které stojí za úvahu. Podíváme se na malé stolní stativy, cestovatelské i ty klasické.
13.12.2017, návod, Milan Šurkala8 komentářů
Lytro možná uvolní online prohlížeč light-field fotek jako open-source Lytro možná uvolní online prohlížeč light-field fotek jako open-source
Společnost Lytro před pár dny oznámila, že skončila s podporou programů pro zobrazení light-field fotografií, zejména online prohlížeče. To se pochopitelně setkalo s negativním ohlasem a prohlížeč možná bude nakonec uvolněn jako open-source. 
12.12.2017, aktualita, Milan Šurkala1 komentář