www.digimanie.cz
>
>
>
>

Fujifilm FinePix F70EXR, 10× zoom s EXR čipem

Fujifilm FinePix F70EXR, 10× zoom s EXR čipem
, , Aktualita
EXR čip si našel cestu do dalšího fotoaparátu. Je jím 10× ultrazoom jehož objektiv začíná na širokoúhlých 27 milimetrech. Slibuje tedy kompaktní rozměry i na svou třídu nebývale kvalitní focení na vyšší ISO citlivosti. Nebude chybět ani manuální režim ovládání a spousta nových technologií.
K oblíbeným
reklama
Fujifilm chce do třídy malých ultrazoomů přinést nebývalý prvek. Opravdu kvalitní snímky. Dopomoci mu k tomu má na svou třídu trochu větší 1/2" Super CCD EXR čip s rozlišením 10 megapixelů. Tento čip může pracovat ve třech módech. První je klasický s 10 megapixely, druh a třetí pak se sníženým rozlišením. Je zde DR mód pro rozšířený dynamický rozsah (polovina pixelů snímá s expozicí na světlo, druhá polovina s expozicí na stíny a po kombinaci obou vznikne snímek s velmi dobrým dynamickým rozsahem). Další je SN mód, kdy se jednoduše spojí dvě buňky dohromady, čímž vytvoří ještě větší snímací buňku, která má menší šum. Čip je mechanicky stabilizován.Otázkou zůstává, nakolik bude kvalitní objektiv. Ten nabídne velmi slušný 10× optický zoom, který byl navíc velmi vhodně zvolen od velmi širokoúhlých 27 milimetrů. Maximální ohnisko je tedy 270 mm. Nepotěší však světelnost, která je ve třídě ultrazoomů jenom průměrná. F3,3 na širokém ani F5,6 na dlouhém ohnisku nejsou nejlepší hodnoty. Z maximálních hodnot F6,4, resp. F11 se dá usuzovat, že clonění je zde řešeno pouhým ND filtrem. Sekvenční snímání může nabídnout až 5 fps při rozlišení 3 megapixely a maximálně 12 snímcích. Rozšíření dynamického rozsahu je nyní možno stanovit až na 800 %.

Fotoaparát nabízí EXR Auto Mode pro automatický výběr ideální EXR režimu. Dále je zde Pro Focus Mode, který po sérii 2 až 3 snímků vytvoří fotografii s ostrým popředím a výrazně rozmazaným pozadím. Pro Low-Light Mode vyfotí čtyři snímky v rychlém sledu za sebou, přičemž je prolne mezi sebou a vytvoří jeden nezašuměný snímek (nebo aspoň méně zašuměný). Filmové režimy Velvia/Vivid, PROVIA/Standard a ASTIA/Soft byly obohaceny o Sepia a Black & White. Potěší i inteligentní řízení síly blesku, které má zabránit vypálení částí obrazu. F70EXR má i pokročilou detekci obličejů s redukcí červených očí.Videosekvence jsou podporovány maximálně do rozlišení 640×480 pixelů při 30 fps. F70EXR nabízí vedle automatického nastavení expozice i manuální režim. Časy v automatických režimech mohou být 1/1500 s až 1/4 s, v ostatních pak 1/2000 s až 8 sekund. Citlivosti začínají na ISO 100 a končí až na ISO 12800. 2,7" LCD displej má rozlišení 230.000 bodů. Interní paměť o kapacitě 47 MB lze rozšířit SD a SDHC kartami. Napájení má na starost Li-Ion akumulátor NP-50, jehož výdrž byla stanovena na podprůměrných 230 snímků. Při rozměrech 99×56×23 mm váží 180 gramů.

Zdroj: www.dpreview.com, www.dcresource.com
reklama
Nejnovější články
Leica uvádí Vario-Elmarit-SL 24–70 f/2.8 ASPH., je to převlečená Sigma Leica uvádí Vario-Elmarit-SL 24–70 f/2.8 ASPH., je to převlečená Sigma
Společnost Leica uvedla nový objektiv Vario-Elmarit-SL 24–70 f/2.8 ASPH. Ten je ale svým způsobem již nějakou dobu na trhu, neboť opticky jde o Sigmu, která se už vyrábí pro L-Mount a FE-Mount.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Další kameraman roztavil dron při filmování sopky, tentokrát cíleně Další kameraman roztavil dron při filmování sopky, tentokrát cíleně
Na Islandu už několik týdnů chrlí lávu sopka v Geldingadaliru u hory Fagradalsfjall. Máme odsud už mnoho působivých záběrů včetně minimálně jednoho roztaveného dronu. Nyní přibyl další a tentokrát to bylo záměrně.
6.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Vloggerské Sony A6700 má být prý už koncem května s 32MPx snímačem Vloggerské Sony A6700 má být prý už koncem května s 32MPx snímačem
Opět se objevují zprávy o novém high-endovém APS-C fotoaparátu společnosti Sony. Novinka by měla pravděpodobně nést jméno A6700 a s velkou pravděpodobností bude představena do konce tohoto měsíce.
4.5.2021, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Lovec bouřek točil tornádo, dron to nepřežil Lovec bouřek točil tornádo, dron to nepřežil
Lovec bouřek Brian Emfigner natáčel pomocí svého dronu tornádo ve státě Mississippi. Bohužel před ním nestačil uletět, a tak o dron přišel. Na druhou stranu získal působivé záběry, kterými se nyní může chlubit.
4.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Micro Four Thirds s 8K na 33MPx snímači: Bosma G1 Micro Four Thirds s 8K na 33MPx snímači: Bosma G1
Už nějakou dobu je jasné, že si to 8K zamíří i na 4/3" formát. Po kameře od Sharpu tu máme další podobný produkt. Je jím 8K videokamera Bosma G1 DC0200. Její snímač přináší vysoké 33MPx rozlišení.
3.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář