www.digimanie.cz
>
>
>

Fujifilm možná přehodnotí ukončení výroby B&W filmů

Fujifilm možná přehodnotí ukončení výroby B&W filmů
, , aktualita
Jak už to bývá zvykem, když i malému počtu lidí něco vezmete, ozvou se. Tak se i stalo s neustálým ukončováním výroby černobílých kinofilmů Fujifilm. Na základě odezvy společnost bude svůj záměr přehodnocovat.
reklama
Popularita kinofilmů je na zlomku toho, jaká byla před dvaceti lety a není divu, že se společnostem už nevyplatí je vyrábět. Fujifilm tak prodával své továrny a ukončoval výrobu mnoha různých kinofilmů. Naposledy to byl Acros 100. Jak je ale zvykem, i to málo zbývajících zákazníků se pochopitelně ozvalo a chce své filmy zpátky.
 
Fujifilm Acros 100
 
Společnost se tak údajně nyní snaží najít cestu, jak uspokojit své zákazníky, ale přitom také na výrobě neprodělat. Zásadním problémem jsou materiály pro výrobu kinofilmů, které je jednak dnes těžké obstarat a jednak je pak výroba v tak malém množství velmi nákladná. Nynější stav je tedy ten, že Fujifilm začal uvažovat o tom, že výrobu kinofilmů udrží při životě, ale jen za předpokladu, že se mu podaří vyřešit všechny výše zmíněné problémy. Poněvadž je ale dosud nevyřešil (a výrobu z tohoto důvodu ukončoval), těžko říci, zda se nyní najde nějaké zázračné řešení. Zatím ani není jasné, kterých kinofilmů by se obnovení (resp. nezrušení) mohlo týkat.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Námořník ze slavné fotografie zemřel ve věku 95 let Námořník ze slavné fotografie zemřel ve věku 95 let
Slavná fotografie "V-J Day in Times Square" Alfreda Eisenstaedta zobrazuje námořníka George Mendonsu, který z radosti nad koncem války políbil okolo jdoucí sestřičku. Ten zemřel ve věku 95 let těsně před svými dalšími narozeninami.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Šrotovné u Panasonicu: Lumix S1/S1R s objektivy až o 15600 Kč levněji Šrotovné u Panasonicu: Lumix S1/S1R s objektivy až o 15600 Kč levněji
Pokud si děláte zálusk na nový full frame CSC fotoaparát Panasonic Lumix S1 nebo S1R a některé objektivy, tak má pro vás Panasonic připravenu akci typu "šrotovné". Za odkup starého CSC nebo DSLR můžete dostat slevu až 15600 Kč.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Lensrentals si vyrobili šílený objektiv s 270° úhlem záběru Lensrentals si vyrobili šílený objektiv s 270° úhlem záběru
Společnost Lensrentals je známá především jako půjčovna objektivů v USA. Zdejší zaměstnanci si ale i rádi hrají a tak se rozhodli vytvořit doslova šílený objektiv C-4 Optics 4.9mm, f/3.5 Hyper Fish-Eye, který vidí i daleko za sebe.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Panasonic Lumix TZ95 dostává lepší EVF a Bluetooth Panasonic Lumix TZ95 dostává lepší EVF a Bluetooth
Druhou dnes představenou fotografickou novinkou společnosti Panasonic je kapesní ultrazoom Lumix TZ95. Ten má 20MPx senzor, 30× optický zoom a nově dostává podporu Bluetooth a např. i lepší elektronický hledáček s vyšším rozlišením.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Panasonic uvádí inovovaný ultrazoom Lumix FZ1000 II Panasonic uvádí inovovaný ultrazoom Lumix FZ1000 II
I když je na trhu už dlouhou domu Lumix FZ2000, společnost Panasonic aktualizovala i jeho předchůdce Lumix FZ1000. Ten dostal dvojku do názvu, přináší např. vyšší rozsah clon, Bluetooth a další změny.
Včera, aktualita, Milan Šurkala17 komentářů