www.digimanie.cz
>
>
>

Fujifilm možná přehodnotí ukončení výroby B&W filmů

Fujifilm možná přehodnotí ukončení výroby B&W filmů
, , aktualita
Jak už to bývá zvykem, když i malému počtu lidí něco vezmete, ozvou se. Tak se i stalo s neustálým ukončováním výroby černobílých kinofilmů Fujifilm. Na základě odezvy společnost bude svůj záměr přehodnocovat.
K oblíbeným
reklama
Popularita kinofilmů je na zlomku toho, jaká byla před dvaceti lety a není divu, že se společnostem už nevyplatí je vyrábět. Fujifilm tak prodával své továrny a ukončoval výrobu mnoha různých kinofilmů. Naposledy to byl Acros 100. Jak je ale zvykem, i to málo zbývajících zákazníků se pochopitelně ozvalo a chce své filmy zpátky.
 
Fujifilm Acros 100
 
Společnost se tak údajně nyní snaží najít cestu, jak uspokojit své zákazníky, ale přitom také na výrobě neprodělat. Zásadním problémem jsou materiály pro výrobu kinofilmů, které je jednak dnes těžké obstarat a jednak je pak výroba v tak malém množství velmi nákladná. Nynější stav je tedy ten, že Fujifilm začal uvažovat o tom, že výrobu kinofilmů udrží při životě, ale jen za předpokladu, že se mu podaří vyřešit všechny výše zmíněné problémy. Poněvadž je ale dosud nevyřešil (a výrobu z tohoto důvodu ukončoval), těžko říci, zda se nyní najde nějaké zázračné řešení. Zatím ani není jasné, kterých kinofilmů by se obnovení (resp. nezrušení) mohlo týkat.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO
Oblíbené stativy GorillaPod od společnosti Joby existují ve velkém množství variant a nyní se představuje další novinka. Jmenuje se GorillaPod 3K PRO a představuje kovovou variantu již známého modelu.
15.4.2019, aktualita, Milan Šurkala
Sony Cyber-shot HX99: postřehy z praxe Sony Cyber-shot HX99: postřehy z praxe
Sony pokračuje s výrobou kapesních ultrazoomů a jeho nový model Cyber-shot HX99 míří trochu výš. Přináší totiž např. podporu RAWu, má i dotykový displej a nezapomnělo se ani na populární 4K videosekvence.
15.4.2019, recenze, Milan Šurkala14 komentářů
Nejlepší foto monitory na TIPA 2019 má LG a BenQ Nejlepší foto monitory na TIPA 2019 má LG a BenQ
Poslední kategorií, na kterou se v rámci aknety TIPA Awards 2019 podíváme, jsou monitory pro fotografy. Zde letos bodovaly dvě společnosti, BenQ v levnější kategorii a LG v té více profesionální.
14.4.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Ceny TIPA 2019 pro Tokinu, Tamron a Manfrotto Ceny TIPA 2019 pro Tokinu, Tamron a Manfrotto
Po jednom titulu z cen TIPA Awards 2019 si odnesly i další tři společnosti. Nyní se podíváme na širokoúhlé objektivy od Tamronu a Tokiny se světelností F2,8 a karbonový stativ italské společnosti Manfrotto.
13.4.2019, aktualita, Milan Šurkala
Nové sklo pro CSC Nikonu: Samyang MF 85mm F1.4 Z Nové sklo pro CSC Nikonu: Samyang MF 85mm F1.4 Z
Pro full frame CSC od Nikonu si společnost Samyang připravila dva nové manuální objektivy. Vedle 14mm F2.8 objektivu je to také objektiv s 85mm ohniskovou vzdáleností a velmi dobrou světelností F1.4.
13.4.2019, aktualita, Milan Šurkala