www.digimanie.cz
>
>
>

Fujifilm možná přehodnotí ukončení výroby B&W filmů

Fujifilm možná přehodnotí ukončení výroby B&W filmů
, , aktualita
Jak už to bývá zvykem, když i malému počtu lidí něco vezmete, ozvou se. Tak se i stalo s neustálým ukončováním výroby černobílých kinofilmů Fujifilm. Na základě odezvy společnost bude svůj záměr přehodnocovat.
K oblíbeným
reklama
Popularita kinofilmů je na zlomku toho, jaká byla před dvaceti lety a není divu, že se společnostem už nevyplatí je vyrábět. Fujifilm tak prodával své továrny a ukončoval výrobu mnoha různých kinofilmů. Naposledy to byl Acros 100. Jak je ale zvykem, i to málo zbývajících zákazníků se pochopitelně ozvalo a chce své filmy zpátky.
 
Fujifilm Acros 100
 
Společnost se tak údajně nyní snaží najít cestu, jak uspokojit své zákazníky, ale přitom také na výrobě neprodělat. Zásadním problémem jsou materiály pro výrobu kinofilmů, které je jednak dnes těžké obstarat a jednak je pak výroba v tak malém množství velmi nákladná. Nynější stav je tedy ten, že Fujifilm začal uvažovat o tom, že výrobu kinofilmů udrží při životě, ale jen za předpokladu, že se mu podaří vyřešit všechny výše zmíněné problémy. Poněvadž je ale dosud nevyřešil (a výrobu z tohoto důvodu ukončoval), těžko říci, zda se nyní najde nějaké zázračné řešení. Zatím ani není jasné, kterých kinofilmů by se obnovení (resp. nezrušení) mohlo týkat.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Canon vysvětlil, proč lze dělat lepší objektivy pro CSC než pro DSLR Canon vysvětlil, proč lze dělat lepší objektivy pro CSC než pro DSLR
Společnost Canon zveřejnila video, ve kterém vysvětluje, proč mohou mít CSC fotoaparáty snáze opticky kvalitnější objektivy než digitální zrcadlovky při menších rozměrech. Vše závisí na vzdálenosti senzoru od objektivu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fotograf v Texasu prohrál soud, univerzita "může" porušit copyright Fotograf v Texasu prohrál soud, univerzita "může" porušit copyright
Americké soudnictví je často terčem vtipů, neboť v této zemi netušených soudních možností lze žalovat snad naprosto všechno. Poslední případ z Texasu pak ukázal, že může být dokonce legální porušovat copyright.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
MS Optics představuje 50mm F1.5 a 50mm F1.0 MS Optics představuje 50mm F1.5 a 50mm F1.0
Nezávislý výrobce objektivů MS Optics představuje dvě nové světelné padesátky pro M-Mount. Máme zde Vario Prasma 50mm F1.5 s optickým návrhem Plasmat a pak supersvětelný model ISM 50mm F1.0.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Vědci vyvinuli algoritmus pro korekci zploštělých hlav v rozích Vědci vyvinuli algoritmus pro korekci zploštělých hlav v rozích
Širokoúhlé objektivy nepříjemně zplošťují hlavy v rozích obrazu. Stávající metody pro korekci sice vylepšují vzhled lidských tváří, ale vnáší zase jiné artefakty. Nová metoda společnosti Google a vědců z MIT má toto vyřešit.
16.6.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony
Společnost Sony je největším výrobcem obrazových snímačů a jeden z největších investorů této společnosti by uvítal, kdyby se divize čipů od Sony úplně oddělila. To však nemusí být úplně dobrý nápad.
16.6.2019, aktualita, Milan Šurkala