www.digimanie.cz
>
>
>

Fujifilm možná přehodnotí ukončení výroby B&W filmů

Fujifilm možná přehodnotí ukončení výroby B&W filmů
, , aktualita
Jak už to bývá zvykem, když i malému počtu lidí něco vezmete, ozvou se. Tak se i stalo s neustálým ukončováním výroby černobílých kinofilmů Fujifilm. Na základě odezvy společnost bude svůj záměr přehodnocovat.
K oblíbeným
reklama
Popularita kinofilmů je na zlomku toho, jaká byla před dvaceti lety a není divu, že se společnostem už nevyplatí je vyrábět. Fujifilm tak prodával své továrny a ukončoval výrobu mnoha různých kinofilmů. Naposledy to byl Acros 100. Jak je ale zvykem, i to málo zbývajících zákazníků se pochopitelně ozvalo a chce své filmy zpátky.
 
Fujifilm Acros 100
 
Společnost se tak údajně nyní snaží najít cestu, jak uspokojit své zákazníky, ale přitom také na výrobě neprodělat. Zásadním problémem jsou materiály pro výrobu kinofilmů, které je jednak dnes těžké obstarat a jednak je pak výroba v tak malém množství velmi nákladná. Nynější stav je tedy ten, že Fujifilm začal uvažovat o tom, že výrobu kinofilmů udrží při životě, ale jen za předpokladu, že se mu podaří vyřešit všechny výše zmíněné problémy. Poněvadž je ale dosud nevyřešil (a výrobu z tohoto důvodu ukončoval), těžko říci, zda se nyní najde nějaké zázračné řešení. Zatím ani není jasné, kterých kinofilmů by se obnovení (resp. nezrušení) mohlo týkat.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Nikkor Z 58mm f/0.95 S Noct je tady za 215.500 Kč Nikkor Z 58mm f/0.95 S Noct je tady za 215.500 Kč
Dlouho očekávaný supersvětelný objektiv Nikkor Z 58mm f/0.95 S Noct je konečně tady. Přináší extrémní světelnost F0,95, povrchovou úpravu ARNEO Coat a další vrstvy pro potlačení odlesků a zvýšení kontrastu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Němečtí vědci vyvíjí čip s "nekonečným" dynamickým rozsahem Němečtí vědci vyvíjí čip s "nekonečným" dynamickým rozsahem
Vědci z Institut für Mikroelektronik Stuttgart vyvíjí velmi zajímavou technologii snímače. Ta by měla mít teoreticky nekonečný dynamický rozsah díky schopnosti resetování stavu pixelů a počítadlu restartů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony má 3vrstvý organický senzor a 48MPx čip s PDAF Sony má 3vrstvý organický senzor a 48MPx čip s PDAF
Společnost Sony opět vylepšuje technologie svých senzorů. Novinkou je 3vrstvý snímač, který má organickou zelenou vrstvu a nepotřebuje demozaikování. U dalšího senzoru se zase chlubí 48MPx rozlišením a fázovým ostřením na všech pixelech.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Panasonic Lumix S1H jde do prodeje s 5letou zárukou Panasonic Lumix S1H jde do prodeje s 5letou zárukou
Video-fotoaparát Panasonic Lumix S1H jde na český trh a společnost si pro první zákazníky připravila akci, kdy na novinku dostanou nadprůměrnou 5letou záruku. Také už známe cenu nového přístroje.
11.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Canon slaví 100 milionů vyrobených fotoaparátů EOS Canon slaví 100 milionů vyrobených fotoaparátů EOS
Společnosti Canon se podařilo nevídané a počet fotoaparátů EOS s vyměnitelnými objektivy překonal kulatý počet 100 milionů kusů. K dosažení tohoto vysokého čísla potřebovala společnost Canon 32 let.
11.10.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře