www.digimanie.cz
>
>
>
>

Fujifilm představí nový firmware pro X-Pro1

Fujifilm představí nový firmware pro X-Pro1
, , aktualita
Fujifilm slíbil uvedení nového firmwaru v2.00 pro svůj CSC fotoaparát X-Pro1. Budou vylepšeny hlavní problémy přístroje jako je pomalý autofokus nebo nepohodlné manuální ostření. Změn se dočká i pár dalších detailů.
K oblíbeným
reklama
Fujifilm již brzy nový firmware v2.00 pro svůj CSC fotoaparát X-Pro1. Nová verze má znatelně zvýšit rychlost autofokusu zejména za náročných světelných podmínek. V závislosti na objektivu by měly být také sníženy minimální ostřící vzdálenosti. Lepší je také manuální ostření, které nyní pracuje s plně odcloněným objektivem, díky čemuž je snáze rozeznatelná změna zaostření. To je umocněno i zvýšenou rychlostí vazby na otočení ostřícího kroužku a nově bylo přidáno i 3× zvětšení náhledu.

Až na dvojnásobek by měla stoupnout rychlost zápisu na paměťové karty (zde opět záleží na použité kartě). V neposlední řadě byla přidána položka AUTO ISO (6400). Tento firmware by měl být k dispozici od 18. září tohoto roku na stránkách Fujifilmu.

Zdroj: www.dpreview.com
reklama
Nejnovější články
Leica uvádí Vario-Elmarit-SL 24–70 f/2.8 ASPH., je to převlečená Sigma Leica uvádí Vario-Elmarit-SL 24–70 f/2.8 ASPH., je to převlečená Sigma
Společnost Leica uvedla nový objektiv Vario-Elmarit-SL 24–70 f/2.8 ASPH. Ten je ale svým způsobem již nějakou dobu na trhu, neboť opticky jde o Sigmu, která se už vyrábí pro L-Mount a FE-Mount.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Další kameraman roztavil dron při filmování sopky, tentokrát cíleně Další kameraman roztavil dron při filmování sopky, tentokrát cíleně
Na Islandu už několik týdnů chrlí lávu sopka v Geldingadaliru u hory Fagradalsfjall. Máme odsud už mnoho působivých záběrů včetně minimálně jednoho roztaveného dronu. Nyní přibyl další a tentokrát to bylo záměrně.
6.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Vloggerské Sony A6700 má být prý už koncem května s 32MPx snímačem Vloggerské Sony A6700 má být prý už koncem května s 32MPx snímačem
Opět se objevují zprávy o novém high-endovém APS-C fotoaparátu společnosti Sony. Novinka by měla pravděpodobně nést jméno A6700 a s velkou pravděpodobností bude představena do konce tohoto měsíce.
4.5.2021, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Lovec bouřek točil tornádo, dron to nepřežil Lovec bouřek točil tornádo, dron to nepřežil
Lovec bouřek Brian Emfigner natáčel pomocí svého dronu tornádo ve státě Mississippi. Bohužel před ním nestačil uletět, a tak o dron přišel. Na druhou stranu získal působivé záběry, kterými se nyní může chlubit.
4.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Micro Four Thirds s 8K na 33MPx snímači: Bosma G1 Micro Four Thirds s 8K na 33MPx snímači: Bosma G1
Už nějakou dobu je jasné, že si to 8K zamíří i na 4/3" formát. Po kameře od Sharpu tu máme další podobný produkt. Je jím 8K videokamera Bosma G1 DC0200. Její snímač přináší vysoké 33MPx rozlišení.
3.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář