www.digimanie.cz
>
>
>
>

Fujifilm představil odolný objektiv Fujinon XF 90mm F2 R LM WR

Fujifilm představil odolný objektiv Fujinon XF 90mm F2 R LM WR
, , aktualita
Společnost Fujifilm představila nový kratší teleobjektiv XF 90mm F2 R LM WR. Po přepočtu nabídne ohniskovou vzdálenost 137 milimetrů, potěší výbornou světelností F2 a voděodolnou konstrukcí pro snímání horších povětrnostních podmínkách.
reklama
V nabídce objektivů systému Fujifilm X se nově objevil kratší teleobjektiv Fujinon XF 90mm F2 R LM WR. Jeho reálná ohnisková vzdálenost činí 90 milimetrů, po přepočtu to tedy znamená 137 mm (úhel záběru 17,9°). Světelnost má výbornou hodnotu F2, clonu se 7 lamelami lze pak přiclonit maximálně na F16. Objektiv se skládá z 11 optických členů v 8 skupinách, 3 členy jsou z ELD skla.


Fujinon XF 90mm F2 R LM WR


Minimální ostřící vzdálenost činí 60 centimetrů, což se pomítá do 0,2× reálného zvětšení (0,3× po přepočtu). Díky čtyřem magnetům v lineárním ostřícím motorku je objektiv schopen zaostřit za 0,14 sekundy. Objektiv má v průměru 75 mm, délka pak činí 105 mm. S objektivem lze použít filtry o průměru 62 milimetrů, hmotnost je 540 gramů. Objektiv je odolný vůči vodě, prachu a má bezproblémově fungovat i v -10°C mrazech. Prodej začne v červenci za cenu $949.

Zdroj: fujifilm.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Fotograf zachycuje blesky v sopečných erupcích Fotograf zachycuje blesky v sopečných erupcích
Sopečné erupce jsou samy o sobě zajímavým fotografickým motivem. Chilan Francisco Negroni je ale fotí při bouřích, z čehož vznikají úchvatné krajinářské fotografie přírodních sil – plné lávy, dýmu a blesků. 
21.7.2018, aktualita, Kateřina Hoferková
Fotosoutěž Huawei, porotcem bude umělá inteligence v P20 Pro Fotosoutěž Huawei, porotcem bude umělá inteligence v P20 Pro
Huawei chce propagovat svůj telefon P20 Pro a jeho systém umělé inteligence určený pro pořizování lepších fotografií. Ten se totiž stane jedním ze dvou porotců nové fotosoutěže. Cenami bude nejen smartphone, ale i zájezd do Florencie.
21.7.2018, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Fujifilm uvádí širokoúhlý zoom XF 8-16mm F2.8 R LM WR Fujifilm uvádí širokoúhlý zoom XF 8-16mm F2.8 R LM WR
Další z mnoha novinek společnosti Fujifilm, které se objevily v těchto dnech, je tu extrémně širokoúhlý zoomovací objektiv XF 8-16mm F2.8 R LM WR. Potěší i velmi dobrou konstantní světelností F2,8.
21.7.2018, aktualita, Milan Šurkala
Kniha Tonyho Northrupa o digitální fotografii nyní zdarma Kniha Tonyho Northrupa o digitální fotografii nyní zdarma
Tony Northrup a jeho YouTube kanál slaví. Dosáhl totiž vysněné mety jednoho milionů odběratelů. Jako dárek je nyní po omezenou dobu k dispozici jeho kniha How to Create Stunning Digital Photography za libovolný příspěvek.
20.7.2018, aktualita, Milan Šurkala
Roadmapa Fujifilmu nyní obsahuje i F1,0 objektiv Roadmapa Fujifilmu nyní obsahuje i F1,0 objektiv
Fujifilm se s námi tradičně podělil o roadmapu připravovaných objektivů, takže víme, nač se můžeme v budoucnu těšit. Ta nyní obsahuje tři objektivy, přičemž nejzajímavější je rozhodně supersvětelný F1,0 model.
20.7.2018, aktualita, Milan Šurkala