www.digimanie.cz
>
>
>
>

Fujifilm představil odolný objektiv Fujinon XF 90mm F2 R LM WR

Fujifilm představil odolný objektiv Fujinon XF 90mm F2 R LM WR
, , aktualita
Společnost Fujifilm představila nový kratší teleobjektiv XF 90mm F2 R LM WR. Po přepočtu nabídne ohniskovou vzdálenost 137 milimetrů, potěší výbornou světelností F2 a voděodolnou konstrukcí pro snímání horších povětrnostních podmínkách.reklama
V nabídce objektivů systému Fujifilm X se nově objevil kratší teleobjektiv Fujinon XF 90mm F2 R LM WR. Jeho reálná ohnisková vzdálenost činí 90 milimetrů, po přepočtu to tedy znamená 137 mm (úhel záběru 17,9°). Světelnost má výbornou hodnotu F2, clonu se 7 lamelami lze pak přiclonit maximálně na F16. Objektiv se skládá z 11 optických členů v 8 skupinách, 3 členy jsou z ELD skla.


Fujinon XF 90mm F2 R LM WR


Minimální ostřící vzdálenost činí 60 centimetrů, což se pomítá do 0,2× reálného zvětšení (0,3× po přepočtu). Díky čtyřem magnetům v lineárním ostřícím motorku je objektiv schopen zaostřit za 0,14 sekundy. Objektiv má v průměru 75 mm, délka pak činí 105 mm. S objektivem lze použít filtry o průměru 62 milimetrů, hmotnost je 540 gramů. Objektiv je odolný vůči vodě, prachu a má bezproblémově fungovat i v -10°C mrazech. Prodej začne v červenci za cenu $949.

Zdroj: fujifilm.com

Fujifilm XF 90mm f/2,0 R LM WR
lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nejnovější články
Tamron uvolnil dva teasery na nové objektivy Tamron uvolnil dva teasery na nové objektivy
Společnost Tamron uvolnila dva teasery na nové připravované objektivy, které by měly být představeny již za dva dny. Jedním z nich bude podle vzhledu telezoom, druhým by mělo být něco širokoúhlejšího.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Zakladatelé Lexaru to opět zkouší, je tu ProGrade Digital Zakladatelé Lexaru to opět zkouší, je tu ProGrade Digital
Paměťové karty Lexaru nedávno ukončily svůj život pod taktovkou Micronu, aby je pak oživil Longsys. Zakladatelé společnosti však už v nynějším zbytku Lexaru nejsou a založili novou společnost ProGrade Digital.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Sony představilo CMOS BSI senzor s globální závěrkou Sony představilo CMOS BSI senzor s globální závěrkou
Klasická elektronická závěrka přináší mnoho problémů jako je např. kácení svislic při rychlém pohybu. Sony proto vyvinulo CMOS BSI snímač, který má globální závěrku a na tyto neduhy netrpí. Využívá 14bitových A/D převodníků.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Lensbaby Burnside 35 s ovladačem vinětace i swirl bokehu Lensbaby Burnside 35 s ovladačem vinětace i swirl bokehu
Lensbaby rozšiřuje nabídku o nový 35mm objektiv Burnside 35, který dokáže řídit množství vinětace i charakter swril bokehu. Ten se vyznačuje jakýmsi zatočením obrazu v rozostřených částech pozadí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Video objektivy Fujinon MKX i pro Fujifilm X Video objektivy Fujinon MKX i pro Fujifilm X
V loňském roce představila společnost Fujifilm nové objektivy řady MK pro natáčení videa, tehdy jen pro Sony E. Nyní představuje stejné objektivy MKX 18-55mm a MKX 50-135mm pro vlastní systém Fujifilm X.
Včera, aktualita, Milan Šurkala