www.digimanie.cz
>
>
>

Fujifilm přichází s bezpečnostní kamerou SX800 se 40x zoomem

Fujifilm přichází s bezpečnostní kamerou SX800 se 40x zoomem
, , aktualita
Společnost Fujifilm rozšiřuje portfolio svých výrobků o bezpečnostní kameru SX800. Ta se má chlubit velkým 40x optickým zoomem, rychlým autofokusem i nadprůměrnou stabilizací obrazu pro montáž a bezproblémové použití do větrných prostředí.
K oblíbeným
reklama
I když Fujifilm známe především jako výrobce fotoaparátů a objektivů, jeho záběr je mnohem širší. Nyní dokonce vstupuje na nový trh s bezpečnostními kamerami a představuje nový model SX800. Ta nabízí objektiv Fujinon s velkým 40x optickým zoomem v rozsahu od 20 do 800 mm, přičemž poskytuje i mírný 1,25x digitální zoom, čímž se dostaneme na přepočtených 1000 mm. Fujifilm slibuje, že s pomocí optického zoomu lze vyfotit registrační značku auta na vzdálenost 1 km. Pokud vás zajímá velikost senzoru, tak jde o typ 1/1,8”.
 
Fujifilm SX800
 
Fujifilm také slibuje výrazně rychlejší autofokus, než je v této třídě zvykem. Místo typických mnoha sekund by to měl zvládnout za pouhých 0,3 sekundy. Mechanismus je dokonce schopen průběžného zaostřování na objekt. K dispozici je také pokročilé zpracování obrazu pro potlačení vlivu mlhy nebo jiných povětrnostních vlivů. Proti těm je určena také speciální stabilizace obrazu, která má lépe bojovat proti roztřesení danému např. třepotáním ve větru při montáži na nedokonale stabilní místo. Využita je zde technologie optické i mechanické stabilizace. Fujifilm na optické členy aplikoval povrchové vrstvy, které snižují odlesky, závoje a zlepšují kontrast. Výsledkem by měl být dostatečně kvalitní obraz i za horších povětrnostních podmínek. 
 
Zdroj: fujifilm.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Patenty Canonu ukazují RF 18mm F1.0 a další extrémy Patenty Canonu ukazují RF 18mm F1.0 a další extrémy
Canon si nechal patentovat další čtyři zajímavé návrhy objektivů. V tomto případě jde o širokoúhlé objektivy s vynikající světelností F1,4, F1,2 a v jednom případě dokonce extrémní hodnotou F1,0. A to navíc u 18mm objektivu!
15.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Nikon Coolpix B600: kamarád do přírody Nikon Coolpix B600: kamarád do přírody
Nikon v poslední době trochu přeorganizoval nabídku svých ultrazoomů a vytvořil model Coolpix B600. Ten je kombinací předchozích modelů B500 a B700. Nabídne 16MPx rozlišení i velmi slušný 60× optický zoom. Jaký však bude?
14.11.2019, recenze, Milan Šurkala7 komentářů
Finance u Nikonu: přes dramatický pokles je stále v zisku Finance u Nikonu: přes dramatický pokles je stále v zisku
Poslední finanční výsledky Nikon asi akcionáře a fanoušky společnosti moc nepotěšily. I když je celá společnost a dokonce i fotografická divize stále v zisku, čísla jsou o mnoho horší než v předchozím roce.
13.11.2019, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Zeiss Supreme Prime Radiance, objektivy se záměrnými odlesky v protisvětle Zeiss Supreme Prime Radiance, objektivy se záměrnými odlesky v protisvětle
Vyrábět objektivy, které mají záměrně zvýrazněné odlesky v protisvětle, nezní moc smysluplně. Pravdou však je, že ve filmu mohou odlesky působivě dotvářet atmosféru, a proto mají objektivy Superme Prime Radiance vrstvy T*Blue.
12.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Neopatrný indický fotograf zemřel při focení slonů. Ušlapali ho Neopatrný indický fotograf zemřel při focení slonů. Ušlapali ho
Chodit moc blízko k divokým zvířatům není příliš bezpečné. Přesvědčil se o tom indický fotograf, který fotil divoké slony. Ze své chyby se ale nepoučí, stádo ho ušlapalo a na následky zranění zemřel.
12.11.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář