www.digimanie.cz
>
>
>

Fujifilm přichází s bezpečnostní kamerou SX800 se 40x zoomem

Fujifilm přichází s bezpečnostní kamerou SX800 se 40x zoomem
, , aktualita
Společnost Fujifilm rozšiřuje portfolio svých výrobků o bezpečnostní kameru SX800. Ta se má chlubit velkým 40x optickým zoomem, rychlým autofokusem i nadprůměrnou stabilizací obrazu pro montáž a bezproblémové použití do větrných prostředí.
K oblíbeným
reklama
I když Fujifilm známe především jako výrobce fotoaparátů a objektivů, jeho záběr je mnohem širší. Nyní dokonce vstupuje na nový trh s bezpečnostními kamerami a představuje nový model SX800. Ta nabízí objektiv Fujinon s velkým 40x optickým zoomem v rozsahu od 20 do 800 mm, přičemž poskytuje i mírný 1,25x digitální zoom, čímž se dostaneme na přepočtených 1000 mm. Fujifilm slibuje, že s pomocí optického zoomu lze vyfotit registrační značku auta na vzdálenost 1 km. Pokud vás zajímá velikost senzoru, tak jde o typ 1/1,8”.
 
Fujifilm SX800
 
Fujifilm také slibuje výrazně rychlejší autofokus, než je v této třídě zvykem. Místo typických mnoha sekund by to měl zvládnout za pouhých 0,3 sekundy. Mechanismus je dokonce schopen průběžného zaostřování na objekt. K dispozici je také pokročilé zpracování obrazu pro potlačení vlivu mlhy nebo jiných povětrnostních vlivů. Proti těm je určena také speciální stabilizace obrazu, která má lépe bojovat proti roztřesení danému např. třepotáním ve větru při montáži na nedokonale stabilní místo. Využita je zde technologie optické i mechanické stabilizace. Fujifilm na optické členy aplikoval povrchové vrstvy, které snižují odlesky, závoje a zlepšují kontrast. Výsledkem by měl být dostatečně kvalitní obraz i za horších povětrnostních podmínek. 
 
Zdroj: fujifilm.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Novomanžele při svatebním focení smetla vlna do oceánu Novomanžele při svatebním focení smetla vlna do oceánu
I svatební fotografování může být velmi nebezpečnou činností pro pózující novomanžele. Nevěstě a ženichovi z USA se vymstila nepozornost, když je při fotografování smetla vlna do oceánu. 
4.7.2020, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Fotobanka Getty Images už licencuje i screenshoty z počítačových her Fotobanka Getty Images už licencuje i screenshoty z počítačových her

Novým druhem “fotografie” je herní fotografie, ačkoli o fotky ve skutečnosti nejde. Fotobanka Getty Images totiž oznámila, že nabízí k licencování screenshoty z počítačových her. Konkrétně půjde o snímky z počítačové hry Gran Turismo. 

3.7.2020, aktualita, Milan Šurkala
Hrací karty pro fotografy obsahují tipy pro lepší snímky Hrací karty pro fotografy obsahují tipy pro lepší snímky
Na Kickstarteru se objevil projekt, který slibuje, že se teorii o fotografování bude možné naučit z balíčku speciálních hracích karet. Tyto karty jsou designovány pro fotografy a obsahují užitečné tipy.
3.7.2020, aktualita, Kateřina Hoferková
Už i blesky jsou politicky korektní, pojmy master/slave mizí z manuálů Už i blesky jsou politicky korektní, pojmy master/slave mizí z manuálů

Některé pojmy a běžná slova jsou čím dál více problematická. Jako společensky nevhodné jsou nyní už i pojmy master/slave u fotografických blesků. Už nějakou dobu tak z uživatelských manuálů postupně mizí. 

2.7.2020, aktualita, Milan Šurkala21 komentářů
Olympus aktualizuje roadmapu objektivů a přidává 8-25mm F4 PRO Olympus aktualizuje roadmapu objektivů a přidává 8-25mm F4 PRO
Olympus přichází s aktualizovanou roadmapou připravovaných objektivů. Jednou z novinek bude např. širokoúhlý zoom M.Zuiko Digital ED 8-25mm F4.0 PRO, ale to zdaleka není jediná věc, která se připravuje.
2.7.2020, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů