www.digimanie.cz
>
>
>
>

Fujifilm si patentoval teleobjektivy 300mm a 500mm

Fujifilm si patentoval teleobjektivy 300mm a 500mm
, , aktualita
Na Internetu se objevily informace o patentech podaných společností Fujifilm. Ta se chystá i na nové teleobjektivy a najdeme tu nejen 300mm objektiv, ale dokonce i model s velmi dlouhou ohniskovou vzdáleností 500 mm.
K oblíbeným
reklama
Společnost Fujifilm má v nabídce především velké množství středních a širokoúhlých objektivů. Pokud jde o teleobjektivy, zde je nabídka zatím poměrně chudá a nové patenty podané společností napovídají, že by se to mohlo v budoucnu i změnit. Našly se tu totiž dva nové pevné objektivy s výrazně delšími ohniskovými vzdálenostmi, než jaké jsou dostupné v dnešní nabídce (ta u pevných objektivů končí na 200 mm, druhý nejdelší má jen 90 mm).
 
Patent objektivu Fujinon
 
První z patentovaných objektivů je Fujinon XF 300mm F4, který má skutečnou ohniskovou vzdálenost 292,94 mm a světelnost F4,11. Po přepočtu by dával lehce nad 450 mm (reálně však 447 mm). Druhým je XF 500mm F5,6, jehož přepočtená papírová ohnisková vzdálenost by přesahovala 750 mm. Skutečná ohnisková vzdálenost má ale činit jen 486,99 mm, což by po přepočtu mělo dávat 743 mm. Světelnost má dosahovat přesné hodnoty F5,76. Zatím pochopitelně nevíme, kdy a zda vůbec se tyto nové objektivy objeví na trhu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Canonům EOS R5 a R6 se daří: společnost očekává větší zisky, než předpokládala Canonům EOS R5 a R6 se daří: společnost očekává větší zisky, než předpokládala
Koronavirová pandemie sice tvrdě dopadla na výrobce fotoaparátů, ale možná nebude tak zle, jak se čekalo. Canon totiž už podruhé zvyšuje své predikce pro rok 2020, kdy díky úspěchu EOSů R5 a R6 čeká větší zisky než původně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm ukončí výrobu barevného filmu PRO 400H: nejsou materiály Fujifilm ukončí výrobu barevného filmu PRO 400H: nejsou materiály
Další fotografický film to má spočítané. Tentokrát jde o barevný film Fujifilm Fujicolor PRO 400H. Jeho výroba skončí, přičemž primárním problémem by zde nebyl ani tak nedostatek zájmu jako spíše materiálu pro jeho výrobu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotograf vytváří netradiční snímky starých přístrojů, které rozbíjí Fotograf vytváří netradiční snímky starých přístrojů, které rozbíjí
Nizozemský fotograf se rozhodl vytvořit netradiční fotografický projekt, kdy ve svém ateliéru zachytil nejrůznější starou elektroniku. Aby toho ale nebylo málo, před vyfocením každý přístroj rozbil. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Costco zruší zbývající fotoslužby ve svých prodejnách Costco zruší zbývající fotoslužby ve svých prodejnách
Mnoho fotografických služeb je už dlouhodobě v úpadku, což dopadlo i na severoamerický řetězec Costco. Ten za měsíc zruší všechna zbývající oddělení pro výrobu fotoproduktů ve svých obchodech.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nouzový stav v Japonsku: Canon i Nikon se obávají nedostatku přístrojů Nouzový stav v Japonsku: Canon i Nikon se obávají nedostatku přístrojů
Japonsko vyhlásilo nouzový stav, který znatelně omezuje možnosti průmyslové produkce. To dopadá i na výrobce fotoaparátů, kteří se bojí nedostatku fotoaparátů, kterých je už teď na trhu poměrně málo.
16.1.2021, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů