www.digimanie.cz
>
>
>

Fujifilm také umožňuje použít fotoaparáty jako webkameru

Fujifilm také umožňuje použít fotoaparáty jako webkameru
, , aktualita
Koncem dubna uvolnila společnost Canon software, který dovolil používat fotoaparáty jako webkameru. Nyní se přidává Fujifilm, který takovou funkci dal deseti svým CSC fotoaparátům včetně středoformátů.
K oblíbeným
reklama
Kvůli koronavirové pandemii pracuje spousta lidí z domu a výrobci fotoaparátů přicházejí s řešením, jak k funkci webkamer použít fotoaparáty. Koncem dubna to zavedl Canon pro Windows 10 x64, nyní se přidává společnost Fujifilm. I její software FUJIFILM X Webcam Support je kompatibilní pouze se systémem Windows 10 x64 a je volně ke stažení na stránkách výrobce.
 
Fujifilm X-T4 jako webkamera
 
Podporuje APS-C CSC fotoaparáty Fujifilm X-PRO2, X-PRO3, X-H1, X-T2, X-T3, X-T4 a dokonce i středoformátové modely GFX50R, GFX50S a GFX100. Se středoformátovou webkamerou budou majitelé opravdu jedineční, takovou věc doma nebude mít jen tak někdo. Postup pro připojení je zveřejněn na stránkách a ve zkratce zahrnuje nastavení fotoaparátu do režimu jednorázového focení (S), nastavení PC připojení k USB na "USB Tether Shooting AUTO” nebo “USB Tether Shooting FIXED", pak je dobré nastavit expozici (ideálně s manuálním režimem a Auto ISO), Pre-AF na ON a je to. Fotoaparát už zbývá jen připojit k PC a aplikace pro video konference by ho měly rozpoznat.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Leica M10-P Reporter dostává grip z kevlaru Leica M10-P Reporter dostává grip z kevlaru
Leica představila speciální limitovanou edici svého dálkoměrného fotoaparátu M10-P Reporter. Novinka sází na nenápadný vzhled v khaki barvě a přidává grip z kevlarových vláken. Ten má časem blednout a dát fotoaparátu jedinečnou patinu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Sony zítra představí novinky, možná i full frame RX se zakřiveným čipem Sony zítra představí novinky, možná i full frame RX se zakřiveným čipem
Zítra společnost Sony představí jednu nebo možná několik fotografických novinek, na které láká novým teaserem. Spekuluje se, že by mezi nimi mohl být první fotoaparát značky se zakřiveným senzorem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Dívka s perlou od Vermeera jako 10GPx panorama včetně 3D Dívka s perlou od Vermeera jako 10GPx panorama včetně 3D
Slavný obraz Dívka s perlou od Jan Vermeera se dočkal velmi zajímavé digitalizace. Pomocí systému Hirox bylo nasnímáno obří 10gigapixelové "panorama" včetně některých detailů obrazu i ve 3D.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Irix uvádí objektiv 45mm F1.4 pro středoformát Fujifilm GFX Irix uvádí objektiv 45mm F1.4 pro středoformát Fujifilm GFX
Společnost Irix přichází s dalším novým objektivem. Tentokrát jde o novinku určenou pro středoformátový systém Fujifilm GFX. Objektiv 45mm F1.4 tak nabídne opravdu velmi malou hloubku ostrosti.
23.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
Umělec si ve zpomalených záběrech rozbíjí o obličej balónky s barvami Umělec si ve zpomalených záběrech rozbíjí o obličej balónky s barvami
Vysokorychlostní kamera umožnila umělci jménem Ben Ouaniche zachytit balónky naplněné tekutými barvami, které si nechal rozbíjet o obličej. Ve videu je možné vidět míchání jednotlivých barev ve zpomalených záběrech.
23.1.2021, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře