www.digimanie.cz
>
>
>

Fujifilm také umožňuje použít fotoaparáty jako webkameru

Fujifilm také umožňuje použít fotoaparáty jako webkameru
, , aktualita
Koncem dubna uvolnila společnost Canon software, který dovolil používat fotoaparáty jako webkameru. Nyní se přidává Fujifilm, který takovou funkci dal deseti svým CSC fotoaparátům včetně středoformátů.
K oblíbeným
reklama
Kvůli koronavirové pandemii pracuje spousta lidí z domu a výrobci fotoaparátů přicházejí s řešením, jak k funkci webkamer použít fotoaparáty. Koncem dubna to zavedl Canon pro Windows 10 x64, nyní se přidává společnost Fujifilm. I její software FUJIFILM X Webcam Support je kompatibilní pouze se systémem Windows 10 x64 a je volně ke stažení na stránkách výrobce.
 
Fujifilm X-T4 jako webkamera
 
Podporuje APS-C CSC fotoaparáty Fujifilm X-PRO2, X-PRO3, X-H1, X-T2, X-T3, X-T4 a dokonce i středoformátové modely GFX50R, GFX50S a GFX100. Se středoformátovou webkamerou budou majitelé opravdu jedineční, takovou věc doma nebude mít jen tak někdo. Postup pro připojení je zveřejněn na stránkách a ve zkratce zahrnuje nastavení fotoaparátu do režimu jednorázového focení (S), nastavení PC připojení k USB na "USB Tether Shooting AUTO” nebo “USB Tether Shooting FIXED", pak je dobré nastavit expozici (ideálně s manuálním režimem a Auto ISO), Pre-AF na ON a je to. Fotoaparát už zbývá jen připojit k PC a aplikace pro video konference by ho měly rozpoznat.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Panasonic Lumix S 85mm F1.8 Panasonic Lumix S 85mm F1.8
V redakci se nám ukázal pevný full frame objektiv Panasonic Lumix S 85mm F1.8 (S-S85), který podrobíme tradičnímu redakčnímu testu. Jak si tento světelný a relativně kompaktní kousek povede?
Včera, recenze, Milan Šurkala2 komentáře
Canon údajně ruší další objektivy EF a představí trojici nových modelů RF Canon údajně ruší další objektivy EF a představí trojici nových modelů RF
Společnost Canon přechází z bajonetu EF na nový RF. Už během následujících týdnů by se měly objevit 3 nové objektivy pro bajonet RF. Současně se hovoří o tom, že se seznam zrušených objektivů EF zase prodlouží.
12.4.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sigma svolává vadné objektivy 28-70mm F2.8 Contemporary Sigma svolává vadné objektivy 28-70mm F2.8 Contemporary
Sigma zjistila, že úvodní série jejích objektivů 28-70mm F2.8 DG DN Contemporary může trpět na vadu, která se projeví sníženou odolností ochrany proti světelným závojům. Vadné objektivy tak stahuje zpátky a bezplatně je vymění.
10.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
TTartisan přichází s objektivem 21mm f/1.5 pro full frame CSC TTartisan přichází s objektivem 21mm f/1.5 pro full frame CSC
Od společnosti TTartisan tu máme nový širokoúhlý pevný objektiv 21mm f/1.5. Nabídne manuální zaostřování a je kompatibilní s několika full frame CSC systémy a fotoaparáty s bajonetem Leica M.
10.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Samyang uvádí AF 24mm F1.8 FE s optimalizací pro astrofotografii Samyang uvádí AF 24mm F1.8 FE s optimalizací pro astrofotografii
Samyang představil nový širokoúhlý pevný objektiv AF 24mm F1.8 FE, který patří do řady Tiny Series. Jde tedy o kompaktní objektiv s malými rozměry i hmotností. Optimalizován je také pro astrofotografii.
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář