www.digimanie.cz
>
>
>

Fujifilm také umožňuje použít fotoaparáty jako webkameru

Fujifilm také umožňuje použít fotoaparáty jako webkameru
, , aktualita
Koncem dubna uvolnila společnost Canon software, který dovolil používat fotoaparáty jako webkameru. Nyní se přidává Fujifilm, který takovou funkci dal deseti svým CSC fotoaparátům včetně středoformátů.
K oblíbeným
reklama
Kvůli koronavirové pandemii pracuje spousta lidí z domu a výrobci fotoaparátů přicházejí s řešením, jak k funkci webkamer použít fotoaparáty. Koncem dubna to zavedl Canon pro Windows 10 x64, nyní se přidává společnost Fujifilm. I její software FUJIFILM X Webcam Support je kompatibilní pouze se systémem Windows 10 x64 a je volně ke stažení na stránkách výrobce.
 
Fujifilm X-T4 jako webkamera
 
Podporuje APS-C CSC fotoaparáty Fujifilm X-PRO2, X-PRO3, X-H1, X-T2, X-T3, X-T4 a dokonce i středoformátové modely GFX50R, GFX50S a GFX100. Se středoformátovou webkamerou budou majitelé opravdu jedineční, takovou věc doma nebude mít jen tak někdo. Postup pro připojení je zveřejněn na stránkách a ve zkratce zahrnuje nastavení fotoaparátu do režimu jednorázového focení (S), nastavení PC připojení k USB na "USB Tether Shooting AUTO” nebo “USB Tether Shooting FIXED", pak je dobré nastavit expozici (ideálně s manuálním režimem a Auto ISO), Pre-AF na ON a je to. Fotoaparát už zbývá jen připojit k PC a aplikace pro video konference by ho měly rozpoznat.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vogue a Annie Leibovitz pod palbou kvůli fotkám černošské gymnastky Vogue a Annie Leibovitz pod palbou kvůli fotkám černošské gymnastky
Uznávaná fotografka Annie Leibovitz si to tentokrát pořádně slízla a magazín Vogue, kde se její fotografie objevily, také. Za vše mohou fotky černošské gymnastky Simone Biles, které podle reakcí lidi měla raději fotit černoška. Ta by prý věděla jak na to.
13.7.2020, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Kodak Alaris opět prodává, část z PPF míří do Číny Kodak Alaris opět prodává, část z PPF míří do Číny
Kdysi slavný Kodak je dnes už téměř historií. Zbytky společnosti už byly dávno rozděleny, prodány a nyní došlo k dalšímu prodeji. Z Kodaku Alaris a jeho další části PPF byl vyčleněn další díl, který nyní putuje do Číny.
13.7.2020, aktualita, Milan Šurkala
Canon EOS R5 může mít problémy s chlazením Canon EOS R5 může mít problémy s chlazením
Nový fotoaparát Canon EOS R5 je jedinečný svou schopností natáčet 8K video, nicméně překvapil relativně malým tělem a absencí pokročilého chlazení. Dle technických specifikací Canonu je viditelné, že mu přehřívání nemusí být úplně cizí.
13.7.2020, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Canon přichází s novými telekonvertory pro systém EOS R: 1.4x a 2x Canon přichází s novými telekonvertory pro systém EOS R: 1.4x a 2x
Ve velké smršti novinek společnosti Canon se objevily také dva nové telekonvertory pro systém EOS R (bajonet RF). Ty nabízí 1,4× a 2× prodloužení ohniskové vzdálenosti se zachováním autofokusu, stabilizace i odolnosti.
12.7.2020, aktualita, Milan Šurkala
Canon uvedl A3+ fototiskárnu imagePROGRAF PRO-300 Canon uvedl A3+ fototiskárnu imagePROGRAF PRO-300
Novinkou ve výrobním programu společnosti Canon je i A3+ fototiskárna imagePROGRAF PRO-300. Má celkem 9 barevných inkoustů + Chroma Optimiser a schopnost využívat záložní trysky v případě problémů s jinými.
11.7.2020, aktualita, Milan Šurkala