www.digimanie.cz
>
>
>

Fujifilm ukázal roadmapy objektivů, chystá novinky pro XF i GF

Fujifilm ukázal roadmapy objektivů, chystá novinky pro XF i GF
, , aktualita
Fujifilmu se s jeho CSC fotoaparáty docela daří, a aby tomu tak bylo i nadále, chystá další rozšíření výrobního programu. Představuje tak roadmapy jak pro systém XF, tak i pro středoformátový GF.
K oblíbeným
reklama
Společnost Fujifilm ukázala dvě roadmapy, které ukazují, jaké novinky ve světě objektivů si pro nás chystá na následující rok až dva. Pokud jde o středoformátové modely GF, tak v příštím roce by se měl objevit širokoúhlý zoom GF 20-35mm (po přepočtu 16-28 mm). Pro rok 2023 se pak plánuje dokonce tilt-shift objektiv a pak vysoce světelný model GF 55mm F1.7 (44mm F1,4 po přepočtu na full frame).
 
Roadmapa objektivů Fujifilm GF
 
V případě APS-C systému tu máme plán jen na příští rok. Ten obsahuje dva objektivy. Jedním z nich by měl být univerzálnější objektiv XF 18-120mm (zhruba 27-180 mm po přepočtu). Druhý objektiv bude mířit do opačného spektra a Fujifilm přijde s pořádným teleobjektivem XF 150-600mm (cca 225 až 900 mm po přepočtu).
 
Roadmapa objektivů Fujifilm XF
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Podmořské video ukazuje pestrý noční život ve Středozemním moři Podmořské video ukazuje pestrý noční život ve Středozemním moři
Středozemní moře ukrývá nádherný a pestrý život, to ostatně dokazují i záběry fotografa jménem Alexander Semenov, který zveřejnil zajímavé snímky a videa pořízené hluboko pod mořskou hladinou u břehů Itálie.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Série fotografií z dronu zachycuje módu 40. let a osamělost kvůli pandemii Série fotografií z dronu zachycuje módu 40. let a osamělost kvůli pandemii
Fotografie z dronu nabídnou netradiční úhel záběru, který se ale nemusí využívat jen při snímcích přírody. Brad Walls se pustil do uměleckého projektu, v němž na snímcích kombinuje módu 40. let a také pocity z pandemie.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps
GoPro uvádí novou generaci svých odolných outdoorových kamer Hero10 Black. Nový procesor GP2 slibuje vyšší výkony a posouvá schopnosti videa zase o něco dále. Těšit se můžeme na 4K při 120 fps nebo 5.3K při 60 fps.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotograf Sebastião Salgado získal cenu Praemium Imperiale a cca 3 mil. Kč Fotograf Sebastião Salgado získal cenu Praemium Imperiale a cca 3 mil. Kč
The Japan Art Association ocenila práci světoznámého brazilského fotografa Sebastião Salgada. Ten získal letošní ocenění 2021 Praemium Imperiale a s tím i 15 milionů jenů, což odpovídá zhruba 3 milionům Kč.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Voigtländer Color-Skopar 28mm F2.8 Aspherical pro SLR Nikonu Voigtländer Color-Skopar 28mm F2.8 Aspherical pro SLR Nikonu
Pro zrcadlovky společnosti Nikon je určen nový objektiv společnosti Cosina. Jde o model s předlouhým názvem Voigtländer Color-Skopar 28mm F2.8 SL II S Aspherical a bude k dispozici ve dvou barevných variantách.
17.9.2021, aktualita, Milan Šurkala