www.digimanie.cz
>
>
>

Fujifilm ukončí výrobu barevného filmu PRO 400H: nejsou materiály

Fujifilm ukončí výrobu barevného filmu PRO 400H: nejsou materiály
, , aktualita
Další fotografický film to má spočítané. Tentokrát jde o barevný film Fujifilm Fujicolor PRO 400H. Jeho výroba skončí, přičemž primárním problémem by zde nebyl ani tak nedostatek zájmu jako spíše materiálu pro jeho výrobu.
K oblíbeným
reklama
Na kinofilmy dnes fotí v podstatě už jen nadšenci, a tak není divu, že se postupně ukončuje jejich výroba kvůli nízkému zájmu. V případě dalšího filmu Fujifilm PRO 400H, jehož výroba se chýlí ke konci, je ale problém někde jinde. Ten je zvláštní svou čtvrtou povrchovou vrstvou, která vyžaduje speciální materiály a chemikálie. Tomuto filmu se tak sice stále dostávají zákazníci, ale nedostává se mu materiálů.
 
Fujifilm PRO 400H
 
Společnost Fujifilm se tedy rozhodla ukončit produkci PRO 400H. To se bude týkat jak kinofilmu 135 PRO 400H EC NP 36EX 1, tak i většího formátu 120 PRO 400 H EP EC 12EX NP 5. Zatímco v případě toho prvního byla výroba skončena ke 14. lednu, vzhledem k zájmu chce Fujifilm ještě vyrobit poslední série filmu 120 se zbývajícími materiály, takže by zásoby měly vystačit asi ještě do konce letošního roku.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Canon EOS M50 Mark II pro vloggery přichází do Evropy Canon EOS M50 Mark II pro vloggery přichází do Evropy
V polovině října byl oznámen nový fotoaparát Canon EOS M50 Mark II. Ten míří především na vloggery např. podporou přímého streamování na YouTube. Tehdy ale nebyl oznámen pro Evropu, což se nyní mění a přichází i na český trh.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Sony FX3 přichází se 4K 120p, stabilizací a S-Cintetone Sony FX3 přichází se 4K 120p, stabilizací a S-Cintetone
Sony uvedlo novou hybridní kameru ILME-FX3. Soustředí se především na video, dokáže ale pořizovat i 12MPx snímky. Potěší schopností natáčet 4K video při 120 fps a slibuje také výborné chlazení při 60p, takže se nebude přehřívat.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Benro vybralo na Kickstarteru 40 mil. Kč na novou elektrickou hlavu Polaris Benro vybralo na Kickstarteru 40 mil. Kč na novou elektrickou hlavu Polaris
Společnost Benro využila platformy Kickstarter pro financování její nové stativové hlavy Polaris. Ta je motorizovaná a určena je především pro astrofotografii. Umožňuje i programování, skládání snímků a mnoho dalšího.
24.2.2021, aktualita, Milan Šurkala
Samsung ISOCELL GN2: obří 1/1,12" čip pro telefony s velkými pixely Samsung ISOCELL GN2: obří 1/1,12" čip pro telefony s velkými pixely
Spousta mobilních snímačů jde s rozlišením do zbytečně vysokých hodnot, nicméně nový Samsung ISOCELL GN2 chce kombinovat nejlepší ze světa vysokého rozlišení i velkých pixelů. Ty budou mít velikost 1,4 μm.
23.2.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Doporučené fotoaparáty: únor 2021 Doporučené fotoaparáty: únor 2021
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
23.2.2021, článek, Milan Šurkala27 komentářů