www.digimanie.cz
>
>
>

Fujifilm ukončuje prodej filmu Velvia 100 v USA kvůli toxicitě

Fujifilm ukončuje prodej filmu Velvia 100 v USA kvůli toxicitě
, , aktualita
Environmental Protection Agency (EPA) změnila nařízení ohledně chemikálie PIP (3:1), která je zdraví nebezpečná. Výsledkem je, že Fujifilm bude muset ukončit prodej svého fotografického filmu Velvia 100 a již tak sám učinil.
K oblíbeným
reklama
Nebezpečným chemikáliím je radno se vyhýbat, a proto Environmental Protection Agency (EPA) vydala nová nařízení týkající se některých z nich. 8. března 2021 např. oznámila změnu pro PIP (3:1), která bude zakázána. Firmy už nebudou smět komerčně prodávat produkty, které by ji obsahovaly. Zákaz má nabýt platnosti 5. září 2021.
 
Fujifilm Fujichrome Velvia 100 Professional
 
V důsledku toho se společnost Fujifilm rozhodla k 6. červenci ukončit prodej filmu Fujichrome Velvia 100 Professional na půdě USA, neboť obsahuje tuto nebezpečnou chemikálii. Fujifilm nicméně říká, že jde o malé stopové množství (0,0003 %), které dle jeho názoru nepředstavuje riziko pro životní prostředí a zdraví, přesto se rozhodl k ukončení prodeje ještě před požadovaným datem. U nás se zatím ještě prodává.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Souboj medvědů se odehrál kameramanům přímo před nosem Souboj medvědů se odehrál kameramanům přímo před nosem
Fotografové a kameramani snažící se zaznamenat život ve volné přírodě to nemají příliš jednoduché. Jejich práce se často skládá z čekání na to, až se něco stane a objeví se zvíře. Kameramanům ve Finsku se takto povedlo zachytit souboj medvědů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Sony konečně představilo vlogerský CSC fotoaparát ZV-E10 Sony konečně představilo vlogerský CSC fotoaparát ZV-E10
Po třítýdenním odkladu kvůli nevhodně zvolenému termínu se konečně představuje APS-C CSC fotoaparát Sony ZV-E10. Jak už napovídá název, jde o speciální verzi určenou pro vloggery a youtubery.
1.8.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Zvířecí kamufláž: sova na fotografii dokonale splývá s kůrou stromu Zvířecí kamufláž: sova na fotografii dokonale splývá s kůrou stromu
Zvířata se dokážou v přírodě dokonale maskovat. Pokud fotograf zachytí živočicha v jeho přirozeném prostředí, stává se, že na výsledném snímku s pozadím naprosto splyne. To se stalo i kanadskému fotografovi, když fotil sovu.
1.8.2021, aktualita, Kateřina Hoferková
Fotograf fotí na iPhone propracované miniatury Fotograf fotí na iPhone propracované miniatury
Zajímavé a kvalitní fotografie je možné pořídit i jen s pomocí chytrého telefonu. To si myslí i fotograf, který se zaměřuje na vytváření miniatur, z nichž pak vznikají netradiční snímky pořízené iPhonem.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Doporučené fotoaparáty: červenec 2021 Doporučené fotoaparáty: červenec 2021
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
27.7.2021, článek, Milan Šurkala54 komentářů