Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Fujifilm uvádí grafitově stříbrnou X-T1 a chystá nový firmware

12.9.2014, Milan Šurkala, aktualita
CSC fotoaparát Fujifilm X-T1 dostane novou grafitově stříbrnou verzi a některá vylepšení, která přinesl fotoaparát X100T. Dalších vylepšení se dočká stříbrná i černá verze v nově připravovaném firmwaru, který se objeví v prosinci.
Fujifilm uvedl novou grafitově stříbrnou verzi CSC fotoaparátu X-T1. Ta je vyráběna pomocí třívrstvého lakování zahrnující nejprve matně černý lak, pak barevný a čirý lak. Vznikne tmavě stříbrný grafitový odstín s vysokou odolností. Tato verze dostala navíc i speciální režim Natural Live View, který má přiblížit pohled do elektronického hledáčku tomu, co by zobrazil optický hledáček. Z kompaktu X100T přebírá nová varianta X-T1 také možnost použití elektronické závěrky a času pouhých 1/32000 sekundy, je zde nově i filmový režim Classic Chrome.


Fujifilm X-T1 Silver


Pro prosinec 2014 je přichystána nová verze firmwaru, která se bude týkat černé i grafitové varianty. Tento firmware umožní volit AF bod bez nutnosti stisku klávesy Fn, možnost konfigurace AE-L/AF-L tlačítka, přinese lepší práci s MF náhledem, zjednodušené zapínání makro režimu, konfigurovatelné Q menu, k 60fps a 30fps videosekvencím přibudou i snímkovací frekvence 50 fps, 25 fps a 24 fps. U videa bude možné nastavit ISO citlivost před zahájením natáčení, clonu a čas bude možné měnit i v průběhu. Při manuálním ostření fotoaparát fázově zaostří při stisku tlačítka AF-L. Bude možné propojovat AF body s měřením expozice a programový posun v režimu P nabídne možnost posouvat časy až do 4 sekund (nyní do 1/4 sekundy).

Grafitově stříbrná verze bude v prodeji od listopadu za cenu $1499. Nově se objeví set černé X-T1 s novým voděodolným ultrazoomovým objektivem XF 18-135mm F3.5-5.6 R LM OIS WR. Ten bude v prodeji už v polovině září, jeho cena byla stanovena na $1899.

Zdroj: www.dpreview.com


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.