www.digimanie.cz
>
>
>
>

Fujifilm uvádí levnější objektiv XC 35mm F2

Fujifilm uvádí levnější objektiv XC 35mm F2
, , aktualita
Fujifilm přichází s novou variantou 35mm F2 objektivu. Tentokrát je ale v řadě XC, tedy té levnější bez clonového kroužku, odolnosti a dalších vymožeností. Na druhou stranou je ale mnohem levnější.
K oblíbeným
reklama
Společnost Fujifilm přichází s dalším 35mm objektivem do své nabídky. Jde o model XC 35mm F2, který je levnější variantou k již známému XF 35mm F2 R WR. Oba dva objektivy sdílí stejnou optickou stavbu, liší se ale v detailech okolo. V názvu chybí "R", tedy clonový kroužek, ale také "WR", takže novinka nemá ani zvýšenou odolnost vůči nepříznivému počasí. Dokonce má jen plastový bajonet.
 
Fujinon XC 35mm F2
 
Jak již bylo řečeno, optická stavba je stejná, takže tu máme 9 optických členů v 6 skupinách včetně dvou asférických členů. Při 35mm ohniskové vzdálenosti dává 53 mm po přepočtu, tedy úhel záběru 44,2°. Světelnost zůstává na hodnotě F2, irisová clona s 9 lamelami pak končí na hodnotě F16. Objektiv může zaostřovat ze vzdálenosti od 35 cm a dosahovat zvětšení 0,14×. Novinka je o něco menší než výchozí varianta. Průměr se zmenšil z 60,0 na 58,4 mm, délka se naopak lehce zvýšila ze 45,9 na 46,5 mm. Závit pro filtry zůstal na 43 mm, nemálo se snížila ale již tak nízká hmotnost ze 170 na pouhých 130 gramů.
 
Velkou zajímavostí je to, že výše zmíněné detaily srazily cenu na méně než polovinu. Zatímco XF varianta vyjde na 11,5 tisíce Kč, u nové XC varianty byla cena stanovena na pouhých 4.999 Kč s DPH. To je na CSC objektiv překvapivě atraktivní cena.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Metabones přichází s 1,26× expanderem: Nikon F na Fujifilm G Metabones přichází s 1,26× expanderem: Nikon F na Fujifilm G
Známý výrobce optických redukcí Metabones přichází s novinkou Nikon G Lens to Fuji G-mount Expander 1.26x. Ta dovoluje montáž objektivů ze zrcadlovek Nikon na středoformát Fujifilmu při zachování úhlu záběru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony uvádí FE 20mm f/1.8 G, světelný velmi širokoúhlý objektiv Sony uvádí FE 20mm f/1.8 G, světelný velmi širokoúhlý objektiv
Nabídka full frame objektivů pro CSC fotoaparáty Sony je už nyní velmi bohatá a dále se rozšiřuje. Sony totiž uvedlo nový velmi širokoúhlý objektiv FE 20mm f/1.8 G. Novinka překvapí docela kompaktními rozměry.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Hvězda TV show Americký chopper ukradla fotku, zaplatí pokutu 258 tis. USD Hvězda TV show Americký chopper ukradla fotku, zaplatí pokutu 258 tis. USD
Paul Teutul Sr. z televizní show Americký chopper má další finanční problém. Se svým synem neoprávněně použili fotografii pro své merchandise produkty a nyní musí zaplatit pokutu přes 258 tisíc USD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Muž zapálil dům, aby se v něm mohl akčně vyfotit a natočit Muž zapálil dům, aby se v něm mohl akčně vyfotit a natočit
Někteří lidé to nemají v hlavě moc v pořádku. Jedním z nich je u muž, který v Utahu podpálil opuštěný dům, aby si přitom mohl udělat zajímavé fotky a videa. Navíc to nebyl jeho první prohřešek před zákonem.
23.2.2020, aktualita, Milan Šurkala
Cosina uvedla vysoce světelný Nokton 35mm F1,2 Aspherical III VM Cosina uvedla vysoce světelný Nokton 35mm F1,2 Aspherical III VM
Další velmi světelnou novinkou, kterou uvedla společnost Cosina v těchto dnech, je objektiv Nokton 35mm F1.2 Aspherical III VM. Jak už napovídá jeho název, je určen pro M-Mount, tedy např. dálkoměry Leica M.
22.2.2020, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře