www.digimanie.cz
>
>
>
>

Fujifilm uvádí levnější objektiv XC 35mm F2

Fujifilm uvádí levnější objektiv XC 35mm F2
, , aktualita
Fujifilm přichází s novou variantou 35mm F2 objektivu. Tentokrát je ale v řadě XC, tedy té levnější bez clonového kroužku, odolnosti a dalších vymožeností. Na druhou stranou je ale mnohem levnější.
K oblíbeným
reklama
Společnost Fujifilm přichází s dalším 35mm objektivem do své nabídky. Jde o model XC 35mm F2, který je levnější variantou k již známému XF 35mm F2 R WR. Oba dva objektivy sdílí stejnou optickou stavbu, liší se ale v detailech okolo. V názvu chybí "R", tedy clonový kroužek, ale také "WR", takže novinka nemá ani zvýšenou odolnost vůči nepříznivému počasí. Dokonce má jen plastový bajonet.
 
Fujinon XC 35mm F2
 
Jak již bylo řečeno, optická stavba je stejná, takže tu máme 9 optických členů v 6 skupinách včetně dvou asférických členů. Při 35mm ohniskové vzdálenosti dává 53 mm po přepočtu, tedy úhel záběru 44,2°. Světelnost zůstává na hodnotě F2, irisová clona s 9 lamelami pak končí na hodnotě F16. Objektiv může zaostřovat ze vzdálenosti od 35 cm a dosahovat zvětšení 0,14×. Novinka je o něco menší než výchozí varianta. Průměr se zmenšil z 60,0 na 58,4 mm, délka se naopak lehce zvýšila ze 45,9 na 46,5 mm. Závit pro filtry zůstal na 43 mm, nemálo se snížila ale již tak nízká hmotnost ze 170 na pouhých 130 gramů.
 
Velkou zajímavostí je to, že výše zmíněné detaily srazily cenu na méně než polovinu. Zatímco XF varianta vyjde na 11,5 tisíce Kč, u nové XC varianty byla cena stanovena na pouhých 4.999 Kč s DPH. To je na CSC objektiv překvapivě atraktivní cena.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Leica uvádí Vario-Elmarit-SL 24–70 f/2.8 ASPH., je to převlečená Sigma Leica uvádí Vario-Elmarit-SL 24–70 f/2.8 ASPH., je to převlečená Sigma
Společnost Leica uvedla nový objektiv Vario-Elmarit-SL 24–70 f/2.8 ASPH. Ten je ale svým způsobem již nějakou dobu na trhu, neboť opticky jde o Sigmu, která se už vyrábí pro L-Mount a FE-Mount.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Další kameraman roztavil dron při filmování sopky, tentokrát cíleně Další kameraman roztavil dron při filmování sopky, tentokrát cíleně
Na Islandu už několik týdnů chrlí lávu sopka v Geldingadaliru u hory Fagradalsfjall. Máme odsud už mnoho působivých záběrů včetně minimálně jednoho roztaveného dronu. Nyní přibyl další a tentokrát to bylo záměrně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Vloggerské Sony A6700 má být prý už koncem května s 32MPx snímačem Vloggerské Sony A6700 má být prý už koncem května s 32MPx snímačem
Opět se objevují zprávy o novém high-endovém APS-C fotoaparátu společnosti Sony. Novinka by měla pravděpodobně nést jméno A6700 a s velkou pravděpodobností bude představena do konce tohoto měsíce.
4.5.2021, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Lovec bouřek točil tornádo, dron to nepřežil Lovec bouřek točil tornádo, dron to nepřežil
Lovec bouřek Brian Emfigner natáčel pomocí svého dronu tornádo ve státě Mississippi. Bohužel před ním nestačil uletět, a tak o dron přišel. Na druhou stranu získal působivé záběry, kterými se nyní může chlubit.
4.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Micro Four Thirds s 8K na 33MPx snímači: Bosma G1 Micro Four Thirds s 8K na 33MPx snímači: Bosma G1
Už nějakou dobu je jasné, že si to 8K zamíří i na 4/3" formát. Po kameře od Sharpu tu máme další podobný produkt. Je jím 8K videokamera Bosma G1 DC0200. Její snímač přináší vysoké 33MPx rozlišení.
3.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář