www.digimanie.cz
>
>
>
>

Fujifilm uvádí levnější objektiv XC 35mm F2

Fujifilm uvádí levnější objektiv XC 35mm F2
, , aktualita
Fujifilm přichází s novou variantou 35mm F2 objektivu. Tentokrát je ale v řadě XC, tedy té levnější bez clonového kroužku, odolnosti a dalších vymožeností. Na druhou stranou je ale mnohem levnější.
K oblíbeným
reklama
Společnost Fujifilm přichází s dalším 35mm objektivem do své nabídky. Jde o model XC 35mm F2, který je levnější variantou k již známému XF 35mm F2 R WR. Oba dva objektivy sdílí stejnou optickou stavbu, liší se ale v detailech okolo. V názvu chybí "R", tedy clonový kroužek, ale také "WR", takže novinka nemá ani zvýšenou odolnost vůči nepříznivému počasí. Dokonce má jen plastový bajonet.
 
Fujinon XC 35mm F2
 
Jak již bylo řečeno, optická stavba je stejná, takže tu máme 9 optických členů v 6 skupinách včetně dvou asférických členů. Při 35mm ohniskové vzdálenosti dává 53 mm po přepočtu, tedy úhel záběru 44,2°. Světelnost zůstává na hodnotě F2, irisová clona s 9 lamelami pak končí na hodnotě F16. Objektiv může zaostřovat ze vzdálenosti od 35 cm a dosahovat zvětšení 0,14×. Novinka je o něco menší než výchozí varianta. Průměr se zmenšil z 60,0 na 58,4 mm, délka se naopak lehce zvýšila ze 45,9 na 46,5 mm. Závit pro filtry zůstal na 43 mm, nemálo se snížila ale již tak nízká hmotnost ze 170 na pouhých 130 gramů.
 
Velkou zajímavostí je to, že výše zmíněné detaily srazily cenu na méně než polovinu. Zatímco XF varianta vyjde na 11,5 tisíce Kč, u nové XC varianty byla cena stanovena na pouhých 4.999 Kč s DPH. To je na CSC objektiv překvapivě atraktivní cena.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Canonům EOS R5 a R6 se daří: společnost očekává větší zisky, než předpokládala Canonům EOS R5 a R6 se daří: společnost očekává větší zisky, než předpokládala
Koronavirová pandemie sice tvrdě dopadla na výrobce fotoaparátů, ale možná nebude tak zle, jak se čekalo. Canon totiž už podruhé zvyšuje své predikce pro rok 2020, kdy díky úspěchu EOSů R5 a R6 čeká větší zisky než původně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm ukončí výrobu barevného filmu PRO 400H: nejsou materiály Fujifilm ukončí výrobu barevného filmu PRO 400H: nejsou materiály
Další fotografický film to má spočítané. Tentokrát jde o barevný film Fujifilm Fujicolor PRO 400H. Jeho výroba skončí, přičemž primárním problémem by zde nebyl ani tak nedostatek zájmu jako spíše materiálu pro jeho výrobu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotograf vytváří netradiční snímky starých přístrojů, které rozbíjí Fotograf vytváří netradiční snímky starých přístrojů, které rozbíjí
Nizozemský fotograf se rozhodl vytvořit netradiční fotografický projekt, kdy ve svém ateliéru zachytil nejrůznější starou elektroniku. Aby toho ale nebylo málo, před vyfocením každý přístroj rozbil. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Costco zruší zbývající fotoslužby ve svých prodejnách Costco zruší zbývající fotoslužby ve svých prodejnách
Mnoho fotografických služeb je už dlouhodobě v úpadku, což dopadlo i na severoamerický řetězec Costco. Ten za měsíc zruší všechna zbývající oddělení pro výrobu fotoproduktů ve svých obchodech.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nouzový stav v Japonsku: Canon i Nikon se obávají nedostatku přístrojů Nouzový stav v Japonsku: Canon i Nikon se obávají nedostatku přístrojů
Japonsko vyhlásilo nouzový stav, který znatelně omezuje možnosti průmyslové produkce. To dopadá i na výrobce fotoaparátů, kteří se bojí nedostatku fotoaparátů, kterých je už teď na trhu poměrně málo.
16.1.2021, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů