Fujifilm uvede Pixel-Shift se 400 MPx a XF 50mm F1.0

Fujifilm uvede Pixel-Shift se 400 MPx a XF 50mm F1.0
, , aktualita
Na nedávném X Summitu pohovořila společnost Fujifilm o budoucnosti svých CSC fotoaparátů. Středoformát GFX 100 díky přítomnosti mechanické stabilizace dostane Pixel Shift se 400MPx rozlišením a hovořilo se i o novém objektivu XF 50mm F1.0.
K oblíbeným
reklama
Fujifilm nedávno představil novinky na svém X Summitu. Vedle X100V a ohlášení X-T4 na 26. února se mluvilo i o dalších novinkách. Jednou z nich je funkce Pixel Shift pro středoformát GFX 100. Ten má totiž mechanickou stabilizaci obrazu posunem čipu, což lze využít k multiexpozici a zvýšení rozlišení. Čip se totiž několikrát jemně posune a vyfotí několik snímků, jejichž složením se pak vyruší např. nutnost Bayerovy interpolace a lze i získat další detaily. U Fujifilmu by tak díky 100MPx senzoru a multi-expozici měly být s novým firmwarem výsledkem až 400MPx snímky.
 
Fujifilm XF 50mm F1.0
 
Dále se tu hovořilo o objektivu XF 50mm F1.0. Ten měl být původně přepočtenou padesátkou, tedy XF 33mm F1.0, ale takový objektiv by byl příliš obrovský a těžký. Místo něj tak bude nativní padesátka, tedy s cca 75 mm po přepočtu. Na rozdíl od Nikonu, který odpískal autofokus u svého Noctu 58mm F0.95, kde by to dle jeho slov nebylo rozumně proveditelné, Fujifilm bude mít AF systém a má tak jít o nejsvětelnější objektiv s autofokusem na trhu. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Lexar uvedl karty Play microSDXC UHS-I se 150 MB/s Lexar uvedl karty Play microSDXC UHS-I se 150 MB/s
Lexar přichází s novými paměťovými kartami microSDXC řady Play. Ta využívá rozhraní UHS-I, nicméně i tak může nabídnout přenosové rychlosti až 150 MB/s. Má být ideální do telefonů s Androidem.
27.11.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tradiční veletrh Photokina končí po 70 letech Tradiční veletrh Photokina končí po 70 letech
Tradiční fotografický veletrh Photokina se stává minulostí. Po zhruba 70 let od svého založení končí velká éra. Další ročník, který byl plánován na rok 2022, se neuskuteční. Prozatím je totiž celý projekt dán k ledu.
27.11.2020, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Angelina Jolie bude režírovat film o válečném fotografovi McCullinovi Angelina Jolie bude režírovat film o válečném fotografovi McCullinovi
Slavný válečný fotograf Don McCullin se dočká filmu vycházejícího z jeho biografie, jejíž první vydání vyšlo už v roce 1992. Film bude režírovat známá herečka a režisérka Angelina Jolie, produkovat ho bude herec Tom Hardy.
27.11.2020, aktualita, Milan Šurkala
Fotokniha od Zoneru: uchovejte si své vzpomínky Fotokniha od Zoneru: uchovejte si své vzpomínky
Zoner Photo Studio X není zdaleka jen grafický editor a správce pro katalogizování fotografií. V modulu Vytvořit naleznete i spoustu možností tvorby vlastních fotopředmětů včetně fotoknih. A na ty se dnes podíváme.
27.11.2020, recenze, Milan Šurkala1 komentář
Rode přichází s Vlogger Kit: stativ, držák, mikrofon i LED světlo pro vlogging Rode přichází s Vlogger Kit: stativ, držák, mikrofon i LED světlo pro vlogging
Vlogging je poslední dobou čím dál tím víc populární a společnost Rode pro mobilní natáčení videa nabízí nové Vlogger Kity. Ty obsahují mikrofon, LED světlo, stativ i držák, tedy vše, co by vlogger mohl potřebovat.
26.11.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář