Fujifilm uvede Pixel-Shift se 400 MPx a XF 50mm F1.0

Fujifilm uvede Pixel-Shift se 400 MPx a XF 50mm F1.0
, , aktualita
Na nedávném X Summitu pohovořila společnost Fujifilm o budoucnosti svých CSC fotoaparátů. Středoformát GFX 100 díky přítomnosti mechanické stabilizace dostane Pixel Shift se 400MPx rozlišením a hovořilo se i o novém objektivu XF 50mm F1.0.
K oblíbeným
reklama
Fujifilm nedávno představil novinky na svém X Summitu. Vedle X100V a ohlášení X-T4 na 26. února se mluvilo i o dalších novinkách. Jednou z nich je funkce Pixel Shift pro středoformát GFX 100. Ten má totiž mechanickou stabilizaci obrazu posunem čipu, což lze využít k multiexpozici a zvýšení rozlišení. Čip se totiž několikrát jemně posune a vyfotí několik snímků, jejichž složením se pak vyruší např. nutnost Bayerovy interpolace a lze i získat další detaily. U Fujifilmu by tak díky 100MPx senzoru a multi-expozici měly být s novým firmwarem výsledkem až 400MPx snímky.
 
Fujifilm XF 50mm F1.0
 
Dále se tu hovořilo o objektivu XF 50mm F1.0. Ten měl být původně přepočtenou padesátkou, tedy XF 33mm F1.0, ale takový objektiv by byl příliš obrovský a těžký. Místo něj tak bude nativní padesátka, tedy s cca 75 mm po přepočtu. Na rozdíl od Nikonu, který odpískal autofokus u svého Noctu 58mm F0.95, kde by to dle jeho slov nebylo rozumně proveditelné, Fujifilm bude mít AF systém a má tak jít o nejsvětelnější objektiv s autofokusem na trhu. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vogue a Annie Leibovitz pod palbou kvůli fotkám černošské gymnastky Vogue a Annie Leibovitz pod palbou kvůli fotkám černošské gymnastky
Uznávaná fotografka Annie Leibovitz si to tentokrát pořádně slízla a magazín Vogue, kde se její fotografie objevily, také. Za vše mohou fotky černošské gymnastky Simone Biles, které podle reakcí lidi měla raději fotit černoška. Ta by prý věděla jak na to.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Kodak Alaris opět prodává, část z PPF míří do Číny Kodak Alaris opět prodává, část z PPF míří do Číny
Kdysi slavný Kodak je dnes už téměř historií. Zbytky společnosti už byly dávno rozděleny, prodány a nyní došlo k dalšímu prodeji. Z Kodaku Alaris a jeho další části PPF byl vyčleněn další díl, který nyní putuje do Číny.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Canon EOS R5 může mít problémy s chlazením Canon EOS R5 může mít problémy s chlazením
Nový fotoaparát Canon EOS R5 je jedinečný svou schopností natáčet 8K video, nicméně překvapil relativně malým tělem a absencí pokročilého chlazení. Dle technických specifikací Canonu je viditelné, že mu přehřívání nemusí být úplně cizí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Canon přichází s novými telekonvertory pro systém EOS R: 1.4x a 2x Canon přichází s novými telekonvertory pro systém EOS R: 1.4x a 2x
Ve velké smršti novinek společnosti Canon se objevily také dva nové telekonvertory pro systém EOS R (bajonet RF). Ty nabízí 1,4× a 2× prodloužení ohniskové vzdálenosti se zachováním autofokusu, stabilizace i odolnosti.
12.7.2020, aktualita, Milan Šurkala
Canon uvedl A3+ fototiskárnu imagePROGRAF PRO-300 Canon uvedl A3+ fototiskárnu imagePROGRAF PRO-300
Novinkou ve výrobním programu společnosti Canon je i A3+ fototiskárna imagePROGRAF PRO-300. Má celkem 9 barevných inkoustů + Chroma Optimiser a schopnost využívat záložní trysky v případě problémů s jinými.
11.7.2020, aktualita, Milan Šurkala