www.digimanie.cz
>
>
>
>

Fujifilm uvedl středoformátový GF 45mm F2.8 R WR a chystá 250mm objektiv

Fujifilm uvedl středoformátový GF 45mm F2.8 R WR a chystá 250mm objektiv
, , aktualita
Další novinkou ve výrobním programu značky Fujifilm je nový středoformátový objektiv GF 45mm F2.8 R WR, který dává přepočtených 36 mm. V roadmapě se dále objevil 250mm teleobjektiv a nový telekonvertor. reklama
Fujifilm nezapomíná ani na svůj středoformátový systém GFX. Pro něj byl uveden nový objektiv Fujinon GF 45mm F2.8 R WR. Při reálné ohniskové vzdálenosti 45 milimetrů nabídne 36 mm po přepočtu na kinofilm. To znamená úhel záběru 62.6°. Skládá se z celkem 11 optických členů, které jsou uspořádány do 8 skupin. V tomto počtu je zahrnut i jeden asférický a dva ED členy. 
 
Fujinon GF 45mm F2.8 R WR
 
Světelnost objektivu má velmi dobrou hodnotu F2.8 a irisovou clonu s 9 lamelami lze nastavit maximálně až na F32. Objektiv je schopen zaostřit od 45 cm a dosahuje maximálního zvětšení 0,14x. Rozměry novinky jsou 84 mm v průměru a 88 mm na délku. Podporuje filtry o 62mm průměru a váží 490 gramů. Pro potlačení světelných závojů a odlesků je použita povrchová úprava Nano GI. Objektiv je rovněž odolný vůči dešti, prachu a nevadí mu ani -10°C mráz. Prodej začne v listopadu za $1700. 
 
Fujinon GF 45mm konstrukce
 
Fujifilm rovněž aktualizoval roadmapu středoformátových objektivů. Pro příští rok se připravuje teleobjektiv GF 250mm F4 R LM OIS WR, který dá přepočtených 198 milimetrů. Rovněž se počítá s telekonvertorem GF 1.4X TC WR. Kombinace tohoto telekonvertoru a teleobjektivu dá reálnou ohniskovou vzdálenost 350 mm (277mm po přepočtu).
 
Nejnovější články
Za fotkou mořského koníka s vatovou tyčinkou se skrývá smutný příběh Za fotkou mořského koníka s vatovou tyčinkou se skrývá smutný příběh
Pokud fotografie skrývá i nějaké poselství, je to vždycky plus. Justinu Hofmanovi se povedlo zachytit snímek, který ukazuje stinnou stránku moří a oceánů. Na virální fotografii se mořský koník plavající v odpadcích drží vatové tyčinky do uší. 
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Samsung chystá senzor pro mobily s 1000 fps Samsung chystá senzor pro mobily s 1000 fps
Společnost Samsung nechce za Sony zaostávat a připravuje snímač pro mobilní telefony, který bude schopen záznamu slow motion videa s rychlostí 1000 fps. Jeho výroba se má rozběhnout už velmi brzy. 
Včera,  aktualita, Milan Šurkala,  1 komentář
SDXC Goodram IRDM Pro slibují až 280 MB/s a pSLC čipy SDXC Goodram IRDM Pro slibují až 280 MB/s a pSLC čipy
Společnost Goodram představila nové paměťové karty řad IRDM a IRDM Pro. Ty dosahují vysokých přenosových rychlostí až 280 MB/s a splňují i standard V60 nebo V90 Video Class Speed pro bezproblémové nahrávání 4K videa, případně i 8K.
Včera,  aktualita, Milan Šurkala,  1 komentář
Doporučené fotoaparáty: září 2017 Doporučené fotoaparáty: září 2017
Pokračujeme v cyklu článků pro snadnější výběr fotoaparátů, a to ať se jedná o kompakt, zrcadlovku nebo CSC. Vybíráte tedy nový přístroj? Pojďte se s námi podívat, které modely jsou v jednotlivých kategoriích ty nejlepší.
21.9.2017,  návod, Milan Šurkala,  56 komentářů
WD uvádí G-Drive R-Series, externí SSD pro fotografy WD uvádí G-Drive R-Series, externí SSD pro fotografy
Výrobce pevných disků Western Digital už mimo jiné produkuje i SSD disky. Nově pod značkou G-Technology představil řadu G-Drive R-Series, která je určena zejména pro fotografy a kameramany. Slibuje nadprůměrnou výdrž a kapacitu až do 2 TB. 
19.9.2017,  aktualita, Milan Šurkala