www.digimanie.cz
>
>
>
>

Fujifilm uvedl středoformátový GF 45mm F2.8 R WR a chystá 250mm objektiv

Fujifilm uvedl středoformátový GF 45mm F2.8 R WR a chystá 250mm objektiv
, , aktualita
Další novinkou ve výrobním programu značky Fujifilm je nový středoformátový objektiv GF 45mm F2.8 R WR, který dává přepočtených 36 mm. V roadmapě se dále objevil 250mm teleobjektiv a nový telekonvertor. reklama
Fujifilm nezapomíná ani na svůj středoformátový systém GFX. Pro něj byl uveden nový objektiv Fujinon GF 45mm F2.8 R WR. Při reálné ohniskové vzdálenosti 45 milimetrů nabídne 36 mm po přepočtu na kinofilm. To znamená úhel záběru 62.6°. Skládá se z celkem 11 optických členů, které jsou uspořádány do 8 skupin. V tomto počtu je zahrnut i jeden asférický a dva ED členy. 
 
Fujinon GF 45mm F2.8 R WR
 
Světelnost objektivu má velmi dobrou hodnotu F2.8 a irisovou clonu s 9 lamelami lze nastavit maximálně až na F32. Objektiv je schopen zaostřit od 45 cm a dosahuje maximálního zvětšení 0,14x. Rozměry novinky jsou 84 mm v průměru a 88 mm na délku. Podporuje filtry o 62mm průměru a váží 490 gramů. Pro potlačení světelných závojů a odlesků je použita povrchová úprava Nano GI. Objektiv je rovněž odolný vůči dešti, prachu a nevadí mu ani -10°C mráz. Prodej začne v listopadu za $1700. 
 
Fujinon GF 45mm konstrukce
 
Fujifilm rovněž aktualizoval roadmapu středoformátových objektivů. Pro příští rok se připravuje teleobjektiv GF 250mm F4 R LM OIS WR, který dá přepočtených 198 milimetrů. Rovněž se počítá s telekonvertorem GF 1.4X TC WR. Kombinace tohoto telekonvertoru a teleobjektivu dá reálnou ohniskovou vzdálenost 350 mm (277mm po přepočtu).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Leica CL, nové APS-C CSC dostává hledáček Leica CL, nové APS-C CSC dostává hledáček
Společnost Leica dnes uvedla nový CSC fotoaparát CL s APS-C snímačem a rozlišením 24 megapixelů. Umí natáčet 4K video, dosahovat 10fps sekvenčního snímání a hlavním lákadlem má být elektronický hledáček.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Polaroid chce žalovat Fujifilm kvůli čtvercovému formátu instantních fotek Polaroid chce žalovat Fujifilm kvůli čtvercovému formátu instantních fotek
Společnost Polaroid je známá svými instantními čtvercovými fotografiemi. Podobný formát s bílým rámečkem ale používá i Fujifilm a Polaroid tak nyní hrozí žalobou. Případně by mu stačilo mimosoudní vyrovnání ve výšce několika milionů dolarů. 
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Doporučené fotoaparáty: listopad 2017 Doporučené fotoaparáty: listopad 2017
Pokračujeme v cyklu článků pro snadnější výběr fotoaparátů, a to ať se jedná o kompakt, zrcadlovku nebo CSC. Vybíráte tedy nový přístroj? Pojďte se s námi podívat, které modely jsou v jednotlivých kategoriích ty nejlepší.
Včera, návod, Milan Šurkala68 komentářů
Pentax v zimním cashbacku vrací až 7800 Kč Pentax v zimním cashbacku vrací až 7800 Kč
Ani Pentax nezůstal pozadu a stejně jako drtivá většina dovozců fotoaparátů, i on má svou akci typu cashback pro letošní zimu. V tomto případě se bude týkat vybraných zrcadlovek a objektivů, kdy za kus můžete dostat zpět až 7800 Kč.
19.11.2017, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm Black Friday: zimní cashback zdvojnásoben! Fujifilm Black Friday: zimní cashback zdvojnásoben!
Vedle tříměsíčního zimního cashbacku uvedla společnost Fujifilm také speciální akci Black Friday. V rámci čtyř dnů od 24. do 27. listopadu budou všechny částky zimního cashbacku zdvojnásobeny, maximálně až na 11.200 Kč.
19.11.2017, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře