www.digimanie.cz
>
>
>

Fujifilm zvýší úsilí v medicíně a vývoji léků, co ale bude s fotoprodukty?

Fujifilm zvýší úsilí v medicíně a vývoji léků, co ale bude s fotoprodukty?
, , aktualita
Společnost Fujifilm zdaleka nejsou jen fotoaparáty. Zdravotnická divize je významná a nový CEO společnosti se chce soustředit především na tuto oblast. Otázkou ale zůstává, co to bude znamenat pro budoucnost fotodivize.
K oblíbeným
reklama
Od 29. června má Fujifilm nového šéfa. Novým CEO společnosti je Teiichi Goto, který nahradil Shigetaku Komoriho. Ten společnosti počátkem tisíciletí pomohl jak důrazem na digitální fotografii (liknavost v tomto ohledu "pomohla" pohřbít konkurenční Kodak), tak i lékařské produkty, což zahrnuje nejen lékařské přístroje, ale v poslední době i léky. Velkým úspěchem společnosti je např. Avigan, lék na COVID-19.
 
Logo Fujifilm
 
Goto vidí v této oblasti velký potenciál a říká, že byznys ve zdravotní péči je jak "hluboký modrý oceán". Nikam nezmizí. I proto chce Fujifilm směřovat znatelně více právě do této oblasti a hodlá do ní investovat 11 miliard USD. Zdravotnictví by se pro Fujifilm mělo stát nejdůležitějším zdrojem příjmů a tím hlavním byznysem. Divize Healthcare (která je součástí větší divize Healthcare & Materials Solutions) už tvoří 26 % příjmů firmy a je zodpovědná za 34 % zisku.
 
Ostatně fotografie je už dávno relativně malou částí firmy, za poslední čtvrtletí přinesla zhruba 13 % příjmů. Fujifilm rozhodně nechce opustit filmovou část fotografického byznysu, která je pro firmu dostatečně zisková (instantní fotografie je značně populární). Nehovořilo se však o digitální části a zde tedy nadále visí otazníky. Firmě se sice i zde docela daří (divize Imaging Solutions je stále zisková s cca 5,5% marží), nicméně se dá předpokládat, že s novým CEO zde mohou v budoucnu nastat změny. Jaké, to teprve uvidíme.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Souboj medvědů se odehrál kameramanům přímo před nosem Souboj medvědů se odehrál kameramanům přímo před nosem
Fotografové a kameramani snažící se zaznamenat život ve volné přírodě to nemají příliš jednoduché. Jejich práce se často skládá z čekání na to, až se něco stane a objeví se zvíře. Kameramanům ve Finsku se takto povedlo zachytit souboj medvědů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Sony konečně představilo vlogerský CSC fotoaparát ZV-E10 Sony konečně představilo vlogerský CSC fotoaparát ZV-E10
Po třítýdenním odkladu kvůli nevhodně zvolenému termínu se konečně představuje APS-C CSC fotoaparát Sony ZV-E10. Jak už napovídá název, jde o speciální verzi určenou pro vloggery a youtubery.
1.8.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Zvířecí kamufláž: sova na fotografii dokonale splývá s kůrou stromu Zvířecí kamufláž: sova na fotografii dokonale splývá s kůrou stromu
Zvířata se dokážou v přírodě dokonale maskovat. Pokud fotograf zachytí živočicha v jeho přirozeném prostředí, stává se, že na výsledném snímku s pozadím naprosto splyne. To se stalo i kanadskému fotografovi, když fotil sovu.
1.8.2021, aktualita, Kateřina Hoferková
Fotograf fotí na iPhone propracované miniatury Fotograf fotí na iPhone propracované miniatury
Zajímavé a kvalitní fotografie je možné pořídit i jen s pomocí chytrého telefonu. To si myslí i fotograf, který se zaměřuje na vytváření miniatur, z nichž pak vznikají netradiční snímky pořízené iPhonem.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Doporučené fotoaparáty: červenec 2021 Doporučené fotoaparáty: červenec 2021
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
27.7.2021, článek, Milan Šurkala54 komentářů