Fujifilmu unikly specifikace připravované X-T100 s EVF

Fujifilmu unikly specifikace připravované X-T100 s EVF
, , aktualita
Evropskému zastoupení společnosti Fujifilm unikly specifikace připravovaného fotoaparátu X-T100. Ten by měl být jakousi X-A5 s hledáčkem a několika dalšími vylepšeními. Počítejme s klasickým snímačem s Bayerovou maskou.
reklama
O fotoaparátu Fujifilm X-T100 se už mluví nějaký ten pátek a vypadá to, že na zvěstech je skutečně dost pravdy. Evropské zastoupení společnosti Fujifilm totiž nedopatřením mělo na svém webu také stránku o tomto modelu (tato stránka již byla stažena). Ten by měl být základní hledáčkovou variantou řady X-T, resp. základním modelem X-A5 doplněným o hledáček. Má nabízet 0,62× přepočtené zvětšení a rozlišení jen 1,04 milionu bodů. Je postaven na OLED technologii.
 
Fujifilm logo
 
Stejně jako i u X-A5, také zde bude 24MPx APS-C CMOS snímačem s klasickou Bayerovou maskou (nebude mít tedy X-Trans čip). Vedle Full HD videa při 60p bude podporováno také 4K video, nicméně zde bude k dispozici pouhých 15 fps, což je docela k ničemu. Spíše to můžeme brát jako rychlé sekvenční snímání v 8MPx rozlišení. Každopádně limit by už neměl být 14, resp. 5 minut, ale v obou režimech by měl fotoaparát zvládnout natočit necelých 30 minut.
 
Fujifilm X-A5
 
bezhledáčková varianta Fujifilm X-A5
 
Sekvenční snímání zůstane na hodnotě 6,0 fps, nicméně velikost bufferu se o něco zvýšila a místo 10 JPEG fotografií jich pobere 26. I to je však nepříliš vysoká hodnota. Při rychlosti 3,0 fps se velikost bufferu zvýšila z 50 snímků na neomezené množství (omezeno kapacitou karty a baterie).
 
Rozměry těla mají být 121×83×47,4 mm a váží 399 gramů. S baterií a kartou se pak vyšplhá na 448 gramů. Samozřejmostí je dnes už typické Wi-Fi a Bluetooth, potěší také do 3 stran polohovatelný displej. Kvůli hledáčku se pak snížila výdrž baterie ze 450 na 430 snímků na jedno nabití. Hovoří se o tom, že by se novinka měla objevit 24. května.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
iPhone vs. staré APS-C: co má vyšší dynamický rozsah? iPhone vs. staré APS-C: co má vyšší dynamický rozsah?
Nedávno se na stránkách Digimanie rozhořela diskuze o tom, zda se modernější mobilní telefony mohou např. dynamickým rozsahem rovnat starým zrcadlovkám. Vyzkoušeli jsme tedy iPhone SE a postavili ho proti deset let starému 14,6MPx APS-C čipu.
Dnes, recenze, Milan Šurkala6 komentářů
Sony vyvinulo BSI senzor s globální závěrkou Sony vyvinulo BSI senzor s globální závěrkou
Sony oznámilo vývoj nového 20MPx snímače, který bude vybaven systémem globální závěrky pro absenci nepříjemného rolling shutter efektu ve spojení s technologií BSI. Tato kombinace je zatím netradiční.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Zenit ukázal supersvětelný Zenitar 0,95/50 pro Sony FE Zenit ukázal supersvětelný Zenitar 0,95/50 pro Sony FE
V nabídce ruského výrobce objektivů KMZ se pod značkou Zenit objevuje supersvětelná novinka Zenitar 0,95/50. Podporuje full frame CSC fotoaparáty Sony a slibuje extrémně dobrou světelnost F0,95.
17.3.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Samyang uvádí objektiv AF 85mm F1.4 FE pro CSC Sony Samyang uvádí objektiv AF 85mm F1.4 FE pro CSC Sony
Čtvrtým objektivem, který byl představen společností Samyang v rámci 2019 Spring Collection, je model AF 85mm F1.4 FE. Jak už napovídá název, je určen pro Sony CSC fotoaparáty a má i podporu autofokusu.
17.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Lensbaby představilo objektiv Edge 35 Optic Lensbaby představilo objektiv Edge 35 Optic
Společnost Lensbaby představila svůj další objektiv řady Edge Optic. Tentokrát jde o širokoúhlý model Edge 35 Optic s 35mm ohniskovou vzdáleností, který je kompatibilní s Optic Swap System, konkrétně s Composer Pro II.
15.3.2019, aktualita, Milan Šurkala