Fujifilmu unikly specifikace připravované X-T100 s EVF

Fujifilmu unikly specifikace připravované X-T100 s EVF
, , aktualita
Evropskému zastoupení společnosti Fujifilm unikly specifikace připravovaného fotoaparátu X-T100. Ten by měl být jakousi X-A5 s hledáčkem a několika dalšími vylepšeními. Počítejme s klasickým snímačem s Bayerovou maskou.
K oblíbeným
reklama
O fotoaparátu Fujifilm X-T100 se už mluví nějaký ten pátek a vypadá to, že na zvěstech je skutečně dost pravdy. Evropské zastoupení společnosti Fujifilm totiž nedopatřením mělo na svém webu také stránku o tomto modelu (tato stránka již byla stažena). Ten by měl být základní hledáčkovou variantou řady X-T, resp. základním modelem X-A5 doplněným o hledáček. Má nabízet 0,62× přepočtené zvětšení a rozlišení jen 1,04 milionu bodů. Je postaven na OLED technologii.
 
Fujifilm logo
 
Stejně jako i u X-A5, také zde bude 24MPx APS-C CMOS snímačem s klasickou Bayerovou maskou (nebude mít tedy X-Trans čip). Vedle Full HD videa při 60p bude podporováno také 4K video, nicméně zde bude k dispozici pouhých 15 fps, což je docela k ničemu. Spíše to můžeme brát jako rychlé sekvenční snímání v 8MPx rozlišení. Každopádně limit by už neměl být 14, resp. 5 minut, ale v obou režimech by měl fotoaparát zvládnout natočit necelých 30 minut.
 
Fujifilm X-A5
 
bezhledáčková varianta Fujifilm X-A5
 
Sekvenční snímání zůstane na hodnotě 6,0 fps, nicméně velikost bufferu se o něco zvýšila a místo 10 JPEG fotografií jich pobere 26. I to je však nepříliš vysoká hodnota. Při rychlosti 3,0 fps se velikost bufferu zvýšila z 50 snímků na neomezené množství (omezeno kapacitou karty a baterie).
 
Rozměry těla mají být 121×83×47,4 mm a váží 399 gramů. S baterií a kartou se pak vyšplhá na 448 gramů. Samozřejmostí je dnes už typické Wi-Fi a Bluetooth, potěší také do 3 stran polohovatelný displej. Kvůli hledáčku se pak snížila výdrž baterie ze 450 na 430 snímků na jedno nabití. Hovoří se o tom, že by se novinka měla objevit 24. května.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8 Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8
Od společnosti Meike jsme se dočkali nového manuálního makro objektivu MK 85mm f/2.8. Ten je určený nově i pro další full frame CSC fotoaparáty a má dle výrobce dosahovat netradičně vysokého zvětšení 1,5:1.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění
Společnosti Sony se i letos hodně dařilo a v anketě EISA Awards 2019 zazářila. Dostala totiž ze všech výrobců fotografické techniky nejvyšší počet ocenění, šest. Dařilo se především full frame objektivům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Pinhole Pro X, pinhole objektiv se zoomem Pinhole Pro X, pinhole objektiv se zoomem
Na Kickstarteru se objevil zajímavý objektiv Pinhole Pro X. Jak už napovídá první slovo, jde o objektiv typu pinhole, tedy s velmi malým otvorem bez optiky. Tentokrát bude zajímavý tím, že má až 2× zoom.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Doporučené fotoaparáty: srpen 2019 Doporučené fotoaparáty: srpen 2019
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Včera, návod, Milan Šurkala54 komentářů
Canon opravuje firmware, foťáky je možné hacknout Canon opravuje firmware, foťáky je možné hacknout
Bezpečnostní inženýři objevili zranitelnost v PTP komunikaci s fotoaparáty společnosti Canon, které pak lze hackersky napadnout. Prezentovali to např. na možnosti nainstalovat vyděračský ransomware. Canon už problém řeší.
15.8.2019, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů