Fujifilmu unikly specifikace připravované X-T100 s EVF

Fujifilmu unikly specifikace připravované X-T100 s EVF
, , aktualita
Evropskému zastoupení společnosti Fujifilm unikly specifikace připravovaného fotoaparátu X-T100. Ten by měl být jakousi X-A5 s hledáčkem a několika dalšími vylepšeními. Počítejme s klasickým snímačem s Bayerovou maskou.
K oblíbeným
reklama
O fotoaparátu Fujifilm X-T100 se už mluví nějaký ten pátek a vypadá to, že na zvěstech je skutečně dost pravdy. Evropské zastoupení společnosti Fujifilm totiž nedopatřením mělo na svém webu také stránku o tomto modelu (tato stránka již byla stažena). Ten by měl být základní hledáčkovou variantou řady X-T, resp. základním modelem X-A5 doplněným o hledáček. Má nabízet 0,62× přepočtené zvětšení a rozlišení jen 1,04 milionu bodů. Je postaven na OLED technologii.
 
Fujifilm logo
 
Stejně jako i u X-A5, také zde bude 24MPx APS-C CMOS snímačem s klasickou Bayerovou maskou (nebude mít tedy X-Trans čip). Vedle Full HD videa při 60p bude podporováno také 4K video, nicméně zde bude k dispozici pouhých 15 fps, což je docela k ničemu. Spíše to můžeme brát jako rychlé sekvenční snímání v 8MPx rozlišení. Každopádně limit by už neměl být 14, resp. 5 minut, ale v obou režimech by měl fotoaparát zvládnout natočit necelých 30 minut.
 
Fujifilm X-A5
 
bezhledáčková varianta Fujifilm X-A5
 
Sekvenční snímání zůstane na hodnotě 6,0 fps, nicméně velikost bufferu se o něco zvýšila a místo 10 JPEG fotografií jich pobere 26. I to je však nepříliš vysoká hodnota. Při rychlosti 3,0 fps se velikost bufferu zvýšila z 50 snímků na neomezené množství (omezeno kapacitou karty a baterie).
 
Rozměry těla mají být 121×83×47,4 mm a váží 399 gramů. S baterií a kartou se pak vyšplhá na 448 gramů. Samozřejmostí je dnes už typické Wi-Fi a Bluetooth, potěší také do 3 stran polohovatelný displej. Kvůli hledáčku se pak snížila výdrž baterie ze 450 na 430 snímků na jedno nabití. Hovoří se o tom, že by se novinka měla objevit 24. května.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Canon umožní zrušení aretace prstence Control Ring u RF objektivů Canon umožní zrušení aretace prstence Control Ring u RF objektivů

Nové objektivy Canon řady RF pro full frame CSC fotoaparáty mají navíc jeden prstenec zvaný Control Ring. Ten umožňuje např. změnu ISO citlivosti nebo jiných parametrů. Za příplatek vás Canon zbaví aretovaných poloh, což se hodí např. pro video.

Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Limitovaná edice Leica M Monochrom Drifter Lennyho Kravitze Limitovaná edice Leica M Monochrom Drifter Lennyho Kravitze
Lenny Kravitz je nejen hudebník, ale velmi rád i fotografuje, má rád fotoaparáty Leica a černobílé snímky. Není divu, že ve spolupráci s ním uvádí Leica už druhou limitovanou edici některého svého fotoaparátu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami

V nabídce společnosti Lomography se po šesti letech vývoje objevuje nový pevný objektiv Petzval 55mm f/1.7 Mk II. Ten se vyznačuje nastavitelným bokehem díky různě tvarovaným otvorům clony.

24.5.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx
Společnost Fujifilm představila nový středoformátový fotoaparát GFX 100, který už podle svého názvu zaujme jednou svou vlastností. Velmi vysokým rozlišením 102 MPx. Dále tu najdeme např. podporu 4K videa.
24.5.2019, aktualita, Milan Šurkala17 komentářů
Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou
Společnost Olympus představila novou generaci outdoorového kompaktu Tough TG-6. Ten proti svému předchůdci přichází s vylepšenými režimy pro focení makra a pod vodou. I nadále má objektiv se světelností F2,0.
23.5.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře