www.digimanie.cz
>
>
>
>

Full frame CSC od Nikonu by údajně mělo mít Z-Mount

Full frame CSC od Nikonu by údajně mělo mít Z-Mount
, , aktualita
Na internet prosakují informace, že by měl Nikon připravovat nový CSC fotoaparát s full frame snímačem. Hovoří se o tom, že by měl dostat nový bajonet Z-mount a jsou známy také některé předběžné detaily.
reklama
Společnosti Nikon se moc nepodařil CSC systém Nikon 1 s 1" snímačem, nicméně podle informací, které prosakují na internet, to vypadá, že by v blízké době měl představit úplně nový CSC systém. Ten by měl nejenže přeskočit APS-C senzory, ale rovnou přijít s velikostí full frame. Většina jiných CSC systémů má snímače menší, Olympus a Panasonic jsou jen na 4/3" čipu, Canon a Fujifilm mají pak APS-C. Full frame má pouze Sony a Leica (obě včetně APS-C verzí). Spolu s novým full frame systémem od Nikonu by měl přijít i nový systém objektivů a bajonet, která se má zatím nazývat Z-Mount. Jméno ale není definitivní (ostatně ani nevíme, zda se opravdu full frame CSC skutečně objeví).
 
Nikon logo
 
Mnoho fotografů by na novém přístroji rádo vidělo klasický F-Mount ze zrcadlovek Nikon, který má průměr 44 mm a flange distance (vzdálenost bajonet-čip) 46,5 milimetrů. To by ale znamenalo, že by mezi objektivem a čipem bylo extrémně mnoho místa po vypuštěném zrcátku. Osobně si myslím že úplně nový bajonet (s možností použít redukce na F-Mount) bude mnohem lepší volbou.
 
Nový bajonet má mít podle neoficiálních informací flange distance pouhých 16 milimetrů, což je dokonce o 2 milimetry méně než v případě Sony. Průměr vstupního otvoru by pak měl mít 49 mm. Malá vzdálenost bajonetu od čipu by měla umožnit použít redukce na velké množství systému objektivů jiných výrobců. Tedy nejen z DSLR od Nikonu, ale i těch historických, případně se možná od nějakého výrobce (např. Metabones) objeví redukce i na moderní objektivy (např. na CSC od Sony se vyrábí redukce na Canon EF).
 
Menší vzdálenost bajonetu a čipu by mohla také umožnit snáze vyrábět kompaktnější širokoúhlé objektivy a sestavy těchto těl se širokoúhlejšími objektivy by mohly být menší než dnes (ať už kvůli menšímu objektivu nebo tomu, že by objektiv byl o 3 cm blíže senzoru). Pochopitelně, u teleobjektivů už menší flange distance rozměry objektivů nijak nezmenší a využije se maximálně tak menší vzdálenost objektivu od čipu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Cashback u Fujifilmu vrací i 7700 Kč za fotoaparát nebo objektiv Cashback u Fujifilmu vrací i 7700 Kč za fotoaparát nebo objektiv
Populární cashback akci spustili i u Fujifilmu. Zde se týká celého portfolia výrobků řady X snad s výjimkou kompaktního modelu XF10 a XC objektivů. Za fotoaparáty a objektivy X systému lze získat zpět až 7700 Kč za produkt.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Pixii, originální dálkoměr bez displeje Pixii, originální dálkoměr bez displeje
Francouzi přichází s nový fotoaparátem Pixii, který má být dálkoměrem kompatibilním s objektivy pro Leica M bajonet. Nebude mít žádný displej, zásadní zde totiž bude propojení se smartphonem. Tam si budete i prohlížet fotografie.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Olympus spustil dva cashbacky na CSC i objektivy Olympus spustil dva cashbacky na CSC i objektivy
Většina distributorů fotoaparátů spustila cashback akce a Olympus není výjimkou. Ten má rovnou dvě různé akce, jednu spojenou s modelem E-M1 Mark II, druhou pak s levnějšími modely E-M5 Mark II a E-M10 Mark III.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Zimní cashback na fotoaparáty Pentax a Ricoh Zimní cashback na fotoaparáty Pentax a Ricoh
České zastoupení fotoaparátů značek Pentax a Ricoh si pro nás připravilo tradiční akci typu cashback. I když jde o zimní cashback, poběží především během podzimu. Za fotoaparáty bude možno získat zpět až 2500 Kč.
22.10.2018, aktualita, Milan Šurkala
Doporučené fotoaparáty: říjen 2018 Doporučené fotoaparáty: říjen 2018
Pokud vybíráte nový fotoaparát, může být dost těžké se v nabídce kompaktů, CSC fotoaparátů a zrcadlovek vůbec vyznat. Proto je zde náš pravidelný průvodce, který vás nasměruje k tomu nejlepšímu, co lze v jednotlivých kategoriích sehnat.
22.10.2018, návod, Milan Šurkala48 komentářů