www.digimanie.cz
>
>
>
>

Full frame CSC od Nikonu by údajně mělo mít Z-Mount

Full frame CSC od Nikonu by údajně mělo mít Z-Mount
, , aktualita
Na internet prosakují informace, že by měl Nikon připravovat nový CSC fotoaparát s full frame snímačem. Hovoří se o tom, že by měl dostat nový bajonet Z-mount a jsou známy také některé předběžné detaily.
reklama
Společnosti Nikon se moc nepodařil CSC systém Nikon 1 s 1" snímačem, nicméně podle informací, které prosakují na internet, to vypadá, že by v blízké době měl představit úplně nový CSC systém. Ten by měl nejenže přeskočit APS-C senzory, ale rovnou přijít s velikostí full frame. Většina jiných CSC systémů má snímače menší, Olympus a Panasonic jsou jen na 4/3" čipu, Canon a Fujifilm mají pak APS-C. Full frame má pouze Sony a Leica (obě včetně APS-C verzí). Spolu s novým full frame systémem od Nikonu by měl přijít i nový systém objektivů a bajonet, která se má zatím nazývat Z-Mount. Jméno ale není definitivní (ostatně ani nevíme, zda se opravdu full frame CSC skutečně objeví).
 
Nikon logo
 
Mnoho fotografů by na novém přístroji rádo vidělo klasický F-Mount ze zrcadlovek Nikon, který má průměr 44 mm a flange distance (vzdálenost bajonet-čip) 46,5 milimetrů. To by ale znamenalo, že by mezi objektivem a čipem bylo extrémně mnoho místa po vypuštěném zrcátku. Osobně si myslím že úplně nový bajonet (s možností použít redukce na F-Mount) bude mnohem lepší volbou.
 
Nový bajonet má mít podle neoficiálních informací flange distance pouhých 16 milimetrů, což je dokonce o 2 milimetry méně než v případě Sony. Průměr vstupního otvoru by pak měl mít 49 mm. Malá vzdálenost bajonetu od čipu by měla umožnit použít redukce na velké množství systému objektivů jiných výrobců. Tedy nejen z DSLR od Nikonu, ale i těch historických, případně se možná od nějakého výrobce (např. Metabones) objeví redukce i na moderní objektivy (např. na CSC od Sony se vyrábí redukce na Canon EF).
 
Menší vzdálenost bajonetu a čipu by mohla také umožnit snáze vyrábět kompaktnější širokoúhlé objektivy a sestavy těchto těl se širokoúhlejšími objektivy by mohly být menší než dnes (ať už kvůli menšímu objektivu nebo tomu, že by objektiv byl o 3 cm blíže senzoru). Pochopitelně, u teleobjektivů už menší flange distance rozměry objektivů nijak nezmenší a využije se maximálně tak menší vzdálenost objektivu od čipu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Manfrotto uvádí fotobatoh a brašnu Noreg 30 Manfrotto uvádí fotobatoh a brašnu Noreg 30
Manfrotto přichází s novými produkty do své nabídky. Jde o řadu Noreg, která bude nově obsahovat fotobatoh Backpack-30 a brašnu Messenger-30. Ty budou mít i speciální obaly na notebook, tablet i vyjímatelnou menší brašnu na rameno.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Letní Zoner Photo Studio X uvádí 5GB Photo Cloud zdarma Letní Zoner Photo Studio X uvádí 5GB Photo Cloud zdarma
Koncem června představila společnost Zoner Software letní aktualizaci svého programu na správu a úpravu fotek Zoner Photo Studio X. Největší změnou je cloudové úložiště Photo Cloud. Majitelé ZPS X dostanou 5 GB zdarma.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Kodak Alaris přináší film Professional Pro Image 100 do Evropy Kodak Alaris přináší film Professional Pro Image 100 do Evropy
Společnost Kodak Alaris zatím prodávala kinofilm Professional Pro Image 100 v Asii. Při zkoušce prodeje ve Velké Británii ale zaznamenala slušný úspěch, a tak se rozhodla jej přinést na celý starý kontinent do běžné nabídky. 
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony aktualizuje Cyber-shot RX100 VA Sony aktualizuje Cyber-shot RX100 VA
Sony představilo nový profesionální kompakt Cyber-shot RX100 VA (DSC-RX100M5A), který nahrazuje původní “pětku”. Tento pro Sony netradiční upgrade přináší nový procesor a elektroniku z modelu RX100 VI. 
16.7.2018, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Nikon Coolpix P1000 přináší extrémní 125x zoom Nikon Coolpix P1000 přináší extrémní 125x zoom
Nikon představil nový ultrazoom Coolpix P1000 s extrémním 125x optickým zoomem. Maximální přepočtená ohnisková vzdálenost tak nyní dosahuje až neuvěřitelných 3000 mm. Nebude chybět ani možnost natáčení 4K videa. 
12.7.2018, aktualita, Milan Šurkala55 komentářů