Georrge

Registrace: 2.1.2014
Komentářů: 45 (zobrazit)
Účast v Expertiádách: 0
Účast v Týdenních šancích: 0
Mám fotoaparát: –
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: –

Nejvíce přínosné komentáře

Znění komentáře ze dne 16.9.2018 s hodnocením +5:
Nechápe, ale na rozdíl od tebe má soudnost a nedělá ze sebe debila v diskuzích.
Znění komentáře ze dne 3.11.2018 s hodnocením +4:
Rozdíl mezi 12MPx snímačem a 12MPx zmenšeninou z 50MPx je zásadní v jedné věci ­- Bayer. Zatímco u 12MPx zmenšeniny máš reálných 12MPx, u 12MPx snímače máš reálných pouze 4MPx pro každou barevnou složku a zbytek je dopočet. Proto 12MPx zmenšenina vyjde kvalitněji a s nižším šumem.

EDIT: mám pocit, že na toto téma ­(zmenšenina vs. nativní rozlišení­) tu byl dokonce test...

Nejméně přínosné komentáře

Znění komentáře ze dne 31.1.2019 s hodnocením -1:
No celý Canon není potápějící se loď, to by bylo moc troufalé tvrzení :­) ale část jeho portfolia je před zánikem a pokud nechce jen smutně koukat na klesající prodeje, jsou smartphony možnou cestou. A já bych to uvítal, protože by se zase o trochu zrychlil vývoj mobilní fototechniky a čím víc velkých výrobců se toho chytne, tím víc zajímavých řešení uvidíme a smartphony budou použitelnější.

Profi sféra Canonu se asi bát nemusí, troufnu si říct, že stroje pro profi foto a video zde budou pořád.
Znění komentáře ze dne 30.1.2019 s hodnocením -1:
Však já jsem neměl na mysli celé smartphony ­(ačkoli pokud by byly dobré, prodávat by se mohly­), ale dílčí komponenty ­(čočky, snímače a věci okolo­). Pochopilo to Sony, jde mu to dobře. Pochopila to Leica, jde jí to dobře. Carl Zeiss taky fušuje do mobilů a značky ho používaly ­(nevím jestli ještě někdo používá­) jako lákadlo, takže fotomodul od Canonu v mobilu by určitě pozornost přilákal. Někdy prostě není moudré zachraňovat topící se loď za každou cenu.