Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Georrge

Registrace: 2.1.2014
Komentářů: 52, score 1.6
Účast v Expertiádách: 0
Účast v Týdenních šancích: 0
Mám fotoaparát: –
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: –

Nejvíce přínosné komentáře

Komentář z 25.5.2019 s hodnocením +6:
Nebo prostě jeho mozkovna neumí pobrat, k čemu je takové náčiní dobré a klasicky podle sebe soudí všechny. Když to neumí využít on, nezvládne to využít nikdo.
Komentář z 16.9.2018 s hodnocením +5:
Nechápe, ale na rozdíl od tebe má soudnost a nedělá ze sebe debila v diskuzích.
Komentář z 3.11.2018 s hodnocením +4:
Rozdíl mezi 12MPx snímačem a 12MPx zmenšeninou z 50MPx je zásadní v jedné věci ­- Bayer. Zatímco u 12MPx zmenšeniny máš reálných 12MPx, u 12MPx snímače máš reálných pouze 4MPx pro každou barevnou složku a zbytek je dopočet. Proto 12MPx zmenšenina vyjde kvalitněji a s nižším šumem.

EDIT: mám pocit, že na toto téma ­(zmenšenina vs. nativní rozlišení­) tu byl dokonce test...

Nejméně přínosné komentáře

Komentář z 31.1.2019 s hodnocením -1:
No celý Canon není potápějící se loď, to by bylo moc troufalé tvrzení :­) ale část jeho portfolia je před zánikem a pokud nechce jen smutně koukat na klesající prodeje, jsou smartphony možnou cestou. A já bych to uvítal, protože by se zase o trochu zrychlil vývoj mobilní fototechniky a čím víc velkých výrobců se toho chytne, tím víc zajímavých řešení uvidíme a smartphony budou použitelnější.

Profi sféra Canonu se asi bát nemusí, troufnu si říct, že stroje pro profi foto a video zde budou pořád.
Komentář z 30.1.2019 s hodnocením -1:
Však já jsem neměl na mysli celé smartphony ­(ačkoli pokud by byly dobré, prodávat by se mohly­), ale dílčí komponenty ­(čočky, snímače a věci okolo­). Pochopilo to Sony, jde mu to dobře. Pochopila to Leica, jde jí to dobře. Carl Zeiss taky fušuje do mobilů a značky ho používaly ­(nevím jestli ještě někdo používá­) jako lákadlo, takže fotomodul od Canonu v mobilu by určitě pozornost přilákal. Někdy prostě není moudré zachraňovat topící se loď za každou cenu.
Komentář z 30.1.2019 s hodnocením -1:
Já bych tvrzení Canonu trochu upravil ­- trh s fotoaparáty neklesá, pouze se mění. Prodeje jednoúčelových fotoaparátů klesají, ale přístrojů schopných fotit naopak stále přibývá. A podle mě je dost velká chyba zkostnatělého Canonu ­(a i ostatních­), že se nesnaží této změně přizpůsobit. A takový přístup pro ně může být existenčně nebezpečný. Kdyby se Canon začal pořádně angažovat na poli smartphonů, měl by o budoucnost vystaráno a také by urychlil přechod z jednoúčelových kompaktů na fotomobily. Jenže Canon na vývoj trhu a potřeby lidí ­(a tedy i na pořádné CSC­) docela prdí a diví se, že mu klesají prodeje.