www.digimanie.cz
>
>

Getty Images kupuje bezplatnou fotobanku Unsplash

Getty Images kupuje bezplatnou fotobanku Unsplash
, , aktualita
Fotobanka Unsplash nabízí bezplatné snímky, kvůli čemuž je trnem v oku mnoha fotografů, kteří se snaží focením uživit. Nyní došlo k nečekanému, Unsplash zamíří pod křídla fotobanky Getty Images.
K oblíbeným
reklama
Pokud jste sháněli fotografie pro různé projekty, patrně jste už narazili na fotobanku Unsplash. Ta nabízí bezplatné snímky, což se nelíbí mnoha fotografům, kteří by rádi dostali za svou práci zaplaceno. Takto jim roste konkurence, proti které nemají moc způsobů, jak moc bojovat (kvalitním snímkům zdarma se moc konkurovat nedá). Z fotobanky bylo za dobu její existence (od roku 2013) staženo už 3 miliardy snímků a počty rychle narůstají. Nyní dochází ke změně a Unsplash míří pod křídla fotobanky Getty Images, která např. vlastní i iStockPhoto.
 
Unsplash logo
 
Autoři Unsplashe se poprvé setkali s Getty Images už v roce 2016, ale tehdy to nevypadalo, že by byli na stejné vlně zejména proto, že Getty Images snímky prodává (licencuje). A velmi oblíbenou činností této fotobanky je také hnát soudu každého, kdo je jen trochu podezřelý z krádeže jejího snímku (a někdy i snímku, který na této fotobance nikdy nebyl). Během let ale obě fotobanky našly společnou řeč i cíle a Craig Peters, CEO Getty Images, se vyjádřil, že velmi obdivují Unsplash za to, že dělají hodně pro kreativitu a je úžasné, co vytvořili.
 
I když bude Unsplash nově patřit pod Getty Images, nic zásadního by se nemělo změnit a podle obou firem to přispěje dalšímu rozvoji Unsplashe. Na Internetu se nicméně lidé baví tím, že je u bezplatné fotobanky Unsplash jistá jedna věc. Pro tentokrát už Getty Images provize fotografů nebude snižovat.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené fotoaparáty: červenec 2021 Doporučené fotoaparáty: červenec 2021
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Dnes, článek, Milan Šurkala53 komentářů
Corning Gorilla Glass with DX přichází pro fotoaparáty telefonů Corning Gorilla Glass with DX přichází pro fotoaparáty telefonů
Mobilní telefony dnes mají několik fotoaparátů a jejich objektivy je potřeba chránit před poškrábáním. Corning přichází se sklem Gorilla Glass with DX, které přináší vysokou odolnost i vysokou propustnost světla.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Islandský hotel nabízí letenky a ubytování za fotografie s polární září Islandský hotel nabízí letenky a ubytování za fotografie s polární září
Islandský hotel Rangá si připravil zajímavou akci The Night Shift: Lights Catchers Wanted. Nabízí letenky a několikatýdenní ubytování fotografovi, který pro něj nafotí snímky a natočí videa s polární září pro propagační účely.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Pergear 60mm f/2.8 Ultra-Macro přináší zvětšení 2:1 Pergear 60mm f/2.8 Ultra-Macro přináší zvětšení 2:1
Pergear uvedl na trh další zajímavý objektiv. Je jím model 60mm f/2.8 Ultra-Macro 2x a jak už napovídá název, nabídne nadprůměrné 2× zvětšení. Dostupný bude prozatím pro 4 CSC bajonety s APS-C senzory a menšími.
22.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Tamron oznamuje vývoj ultrazoomu 18-300mm pro APS-C CSC Tamron oznamuje vývoj ultrazoomu 18-300mm pro APS-C CSC
Společnost Tamron oznámila, že chystá nový ultrazoomový objektiv pro dva APS-C CSC systémy. Konkrétně jde o objektiv 18-300mm a bajonety Sony E a Fujifilm X. Těšit se tak můžeme na velkorysý 16,6× zoom.
22.7.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů