www.digimanie.cz
>
>

Getty Images kupuje bezplatnou fotobanku Unsplash

Getty Images kupuje bezplatnou fotobanku Unsplash
, , aktualita
Fotobanka Unsplash nabízí bezplatné snímky, kvůli čemuž je trnem v oku mnoha fotografů, kteří se snaží focením uživit. Nyní došlo k nečekanému, Unsplash zamíří pod křídla fotobanky Getty Images.
K oblíbeným
reklama
Pokud jste sháněli fotografie pro různé projekty, patrně jste už narazili na fotobanku Unsplash. Ta nabízí bezplatné snímky, což se nelíbí mnoha fotografům, kteří by rádi dostali za svou práci zaplaceno. Takto jim roste konkurence, proti které nemají moc způsobů, jak moc bojovat (kvalitním snímkům zdarma se moc konkurovat nedá). Z fotobanky bylo za dobu její existence (od roku 2013) staženo už 3 miliardy snímků a počty rychle narůstají. Nyní dochází ke změně a Unsplash míří pod křídla fotobanky Getty Images, která např. vlastní i iStockPhoto.
 
Unsplash logo
 
Autoři Unsplashe se poprvé setkali s Getty Images už v roce 2016, ale tehdy to nevypadalo, že by byli na stejné vlně zejména proto, že Getty Images snímky prodává (licencuje). A velmi oblíbenou činností této fotobanky je také hnát soudu každého, kdo je jen trochu podezřelý z krádeže jejího snímku (a někdy i snímku, který na této fotobance nikdy nebyl). Během let ale obě fotobanky našly společnou řeč i cíle a Craig Peters, CEO Getty Images, se vyjádřil, že velmi obdivují Unsplash za to, že dělají hodně pro kreativitu a je úžasné, co vytvořili.
 
I když bude Unsplash nově patřit pod Getty Images, nic zásadního by se nemělo změnit a podle obou firem to přispěje dalšímu rozvoji Unsplashe. Na Internetu se nicméně lidé baví tím, že je u bezplatné fotobanky Unsplash jistá jedna věc. Pro tentokrát už Getty Images provize fotografů nebude snižovat.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Canon RF 100mm F2.8L Macro IS USM přichází s 1,4× zvětšením Canon RF 100mm F2.8L Macro IS USM přichází s 1,4× zvětšením
Canon přichází s prvním skutečným makro objektivem pro systém EOS R. Je jím RF 100mm F2.8L Macro IS USM a ten přináší dokonce 1,4× zvětšení. A aby toho nebylo málo, má dokonce i ovladač sférické aberace.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Canon oznamuje vývoj EOS R3: vrstvený CMOS BSI a ovládání AF zrakem Canon oznamuje vývoj EOS R3: vrstvený CMOS BSI a ovládání AF zrakem
Canon dnes oficiálně oznámil vývoj full frame CSC fotoaparátu EOS R3. Ten má mířit např. na sportovní fotografy. Tam najde využití velmi rychlý snímač CMOS BSI i systém autofokusu, který lze ovládat zrakem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Panasonic Lumix S 85mm F1.8 Panasonic Lumix S 85mm F1.8
V redakci se nám ukázal pevný full frame objektiv Panasonic Lumix S 85mm F1.8 (S-S85), který podrobíme tradičnímu redakčnímu testu. Jak si tento světelný a relativně kompaktní kousek povede?
Včera, recenze, Milan Šurkala2 komentáře
Canon údajně ruší další objektivy EF a představí trojici nových modelů RF Canon údajně ruší další objektivy EF a představí trojici nových modelů RF
Společnost Canon přechází z bajonetu EF na nový RF. Už během následujících týdnů by se měly objevit 3 nové objektivy pro bajonet RF. Současně se hovoří o tom, že se seznam zrušených objektivů EF zase prodlouží.
12.4.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sigma svolává vadné objektivy 28-70mm F2.8 Contemporary Sigma svolává vadné objektivy 28-70mm F2.8 Contemporary
Sigma zjistila, že úvodní série jejích objektivů 28-70mm F2.8 DG DN Contemporary může trpět na vadu, která se projeví sníženou odolností ochrany proti světelným závojům. Vadné objektivy tak stahuje zpátky a bezplatně je vymění.
10.4.2021, aktualita, Milan Šurkala