www.digimanie.cz
>
>

Gimbal Zhiyun Weebill 2 přichází s výklopným LCD i silnějšími motory

Gimbal Zhiyun Weebill 2 přichází s výklopným LCD i silnějšími motory
, , aktualita
Gimbaly jsou důležitými pomocníky pro natáčení stabilního videa a společnost Zhiyun přichází s novým modelem Weebill 2, který má schopnosti posunout opět o něco dál. Vedle silnějších motorů tu máme např. výklopné LCD.
K oblíbeným
reklama
Dnešnímu obrazovému světu vládne hlavně video, a proto jsou stále důležitější produkty pro tuto oblast. Jedná se např. i o gimbaly, které pomáhají dosáhnout stabilnějšího videa a jedním z už tradičních výrobců je Zhiyun, který do nabídky přidává model Weebill 2. Novinka váží 1,47 kg a poradí si např. s full frame fotoaparáty jako Sony A7 III nebo Canon EOS 5D Mark IV s objektivem 24-70mm F2.8. Máme zde silnější motory s větším točivým momentem, lepší je také algoritmus pro jejich ovládání a je tu i nový čip Infineon. To vše má zajistit stabilnější obraz.
 
Zhiyun Weebill 2
 
Zajímavostí je také otočná dotyková 2,88" HD obrazovka, která umožňuje přímé ovládání gimbalu. Jsou zde i inteligentní funkce Smart Follow, Timelapse nebo Gesture Control, a to aniž byste museli používat aplikaci ZY Play. Obsahuje také vysílač pro přenos obrazu TransMount, a to ve Full HD rozlišení až do 60 fps. Latence činí 60 ms a přenos je možný až na vzdálenost 100 metrů. Kompatibilní je i s MasterEye Visual Controller VC100, který umožňuje bezdrátový přenos a ovládání na dálku. Má monitor s Full HD rozlišením, hustotou 400 ppi, kontrastem 1200:1 a jasem 1000 nitů.
 
Zhiyun Weebill 2
 
Akumulátory mají vydržet na 9 hodin provozu, nabíjí se pak 1,6 hodiny (pomocí 24W nabíjení). Rozměry gimbalu jsou 319×225×62 mm a dovoluje náklon v rozmezí -150° až +190°, otáčení v ose směrování fotoaparátu od -260° do +80° a panorámování je možné v kompletním 360° rozsahu.
 
Zhiyun Weebill 2
 
Dostupný bude od druhé poloviny července za 15.090 Kč s DPH (582 EUR). Verze Combo s pouzdrem a gripem vyjde na 17.690 Kč (682 EUR), Pro s vysílačem a Focus/Zoom Control Motor 2.0 na 24.290 Kč (938 EUR) a Pro Plus s MasterEye VC100 pak na 29.490 Kč (1140 EUR).
 
Zhiyun Weebill 2 Pro Plus
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Souboj medvědů se odehrál kameramanům přímo před nosem Souboj medvědů se odehrál kameramanům přímo před nosem
Fotografové a kameramani snažící se zaznamenat život ve volné přírodě to nemají příliš jednoduché. Jejich práce se často skládá z čekání na to, až se něco stane a objeví se zvíře. Kameramanům ve Finsku se takto povedlo zachytit souboj medvědů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Sony konečně představilo vlogerský CSC fotoaparát ZV-E10 Sony konečně představilo vlogerský CSC fotoaparát ZV-E10
Po třítýdenním odkladu kvůli nevhodně zvolenému termínu se konečně představuje APS-C CSC fotoaparát Sony ZV-E10. Jak už napovídá název, jde o speciální verzi určenou pro vloggery a youtubery.
1.8.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Zvířecí kamufláž: sova na fotografii dokonale splývá s kůrou stromu Zvířecí kamufláž: sova na fotografii dokonale splývá s kůrou stromu
Zvířata se dokážou v přírodě dokonale maskovat. Pokud fotograf zachytí živočicha v jeho přirozeném prostředí, stává se, že na výsledném snímku s pozadím naprosto splyne. To se stalo i kanadskému fotografovi, když fotil sovu.
1.8.2021, aktualita, Kateřina Hoferková
Fotograf fotí na iPhone propracované miniatury Fotograf fotí na iPhone propracované miniatury
Zajímavé a kvalitní fotografie je možné pořídit i jen s pomocí chytrého telefonu. To si myslí i fotograf, který se zaměřuje na vytváření miniatur, z nichž pak vznikají netradiční snímky pořízené iPhonem.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Doporučené fotoaparáty: červenec 2021 Doporučené fotoaparáty: červenec 2021
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
27.7.2021, článek, Milan Šurkala54 komentářů