Gitzo Légende proti spotřební kultuře: doživotní záruka a možnost oprav

Gitzo Légende proti spotřební kultuře: doživotní záruka a možnost oprav
, , aktualita
Starost o životní prostředí je nejen poslední dobou velké téma. Společnost Gitzo se chce přičinit stativem a batohem Légende. Využívají ekologických a recyklovaných materiálů, zajišťují i snadnou možnost opravy.
K oblíbeným
reklama
Naše spotřební kultura je velkou zátěží pro životní prostředí. Produkty, které by vydržely věčně, kvůli tlakům na co nejnižší cenu nejsou zdaleka tak časté, jak by si mnozí přáli. Ale kvalitní produkty, které by i vydržely, zas mnozí nechtějí zaplatit, ani když tu možnost mají. Společnost Gitzo proto přichází s brašnou a stativem Légende, který má jít proti negativním vlivům spotřební společnosti. Tyto produkty by měly dle společnosti vydržet navždy, a i proto je na ně poskytována doživotní záruka. Mají být z kvalitních materiálů a mají také být snadno opravitelné, aby se v případě poškození nemusely vyhodit, ale jen opravit.
 
Gitzo Légende
 
Stativ Légende má 100 % součástek opravitelných a 70 % z nich si dokáže opravit i sám uživatel. Stačí tak požádat o díl, a ten si uživatel sám vymění dle poskytnutého návodu. Pokud si na to netroufne, o opravu se bez dalších nákladů postará samotné Gitzo. Stativ využívá karbonových noh eXact, hliníkových zámků a univerzální destičky Arca-Swiss. Sám o sobě váží 1,45 kg a unese 8kg zátěž. Minimální výška činí 43 cm a díky 4sekčním nohám lze dosáhnout maximální výšky 165 cm. Nohy pak lze rozevřít do úhlu 25° až 70°.
 
Stativ Gitzo Légende
 
Batoh pak využívá 65 % recyklovaných materiálů a eko-kůže. Disponuje přihrádkou pro stativ a další pro rychlé vytažení fotoaparátu. Je zde i místo pro notebook a úložiště pro RFID karty, které je odstíněné, aby se nedaly přečíst. Batoh váží 1,69 kg a má objem 14 litrů. Prostor pro fotoaparát má rozměry 23×28×10,5 cm, vrchní přihrádka má pak 20×26×10 cm. Cena stativu činí 519 USD, batoh je za 179 USD, set obou pak za zvýhodněnou částku 679 USD, tyto částky platí pro tzv. early bid (později půjde o 549, 199, resp. 729 USD).
 
Batoh Gitzo Légende
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2 Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2
Společnost Cosina přichází na trh s novým objektivem Voigtländer Ultron 28mm f/2. Ten bude k dispozici ve dvou variantách, obě se však budou vyznačovat retro designem. Patří totiž do řady objektivů Vintage Line.
17.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech
Objevují se informace o tom, že chce společnost Samsung přehodnotit své snahy na poli mobilních snímačů a jejich vysokého rozlišení. Spekuluje se tak, že se možná připravovaný 600MPx senzor ani neobjeví.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR
Pro systém Fujifilm X byl představen další objektiv. Tentokrát je to širokoúhlý model s překvapivě dobrou světelností F1,4. Jeho reálná ohnisková vzdálenost činí 18 mm, po přepočtu je to pak 27 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou
DJI uvádí nástupce pro Mavic Air 2, který přichází nejen s kratším názvem, ale především kamerou s kvalitnějším senzorem. Díky tomu lze pořizovat 20MPx fotky nebo 5.4K videa. Přidány byly také nové antikolizní senzory.
15.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik