Gitzo slaví 100 let speciálními edicemi stativů
22.6.2017, Milan Šurkala, aktualita
Před 100 lety vznikla společnost Gitzo a v rámci oslav tohoto výročí byly představeny dvě limitované edice stativů. Gitzo The 100 Year Anniversary Edition bude první z nich a ještě více limitován bude The Arsene Gitzhoven Edition.
Arsene Gitzhoven založil v roce 1917 značku Gitzo a letos tak slaví své 100leté výročí. V rámci oslav byly představeny dva nové stativy, které budou dostupné jen ve velmi omezeném množství. The 100 Year Anniversary Edition bude vyroben jen v 1917 kusech, kde každý z nich bude mít své vlastní číslo. V konstrukci byl využit např. hořčík pro trojnožku držící segmenty nohou (klouby).

O mnoho vzácnější pak bude The Arsene Gitzhoven Edition, neboť v tomto případě bude vyrobeno pouhých 100 kusů. Půjde o první stativ na světě, který bude mít trojnožku z uhlíkových vláken. Ceny stativů byly stanoveny na $1500, resp. $3000.

Zdroj: manfrotto.com/gitzo