www.digimanie.cz
>
>
>

Google Art Camera, fotoaparát pro gigapixelové símky slavných obrazů

Google Art Camera, fotoaparát pro gigapixelové símky slavných obrazů
, , aktualita
Google Cultural Institute již nějakou dobu fotí vzácná umělecká díla, nově k tomu má ale zajímavější zařízení než doposud. Je jím fotoaparát Google Art Camera, s jehož pomocí je možné vyprodukovat snímky o rozlišení až jeden gigapixel.
K oblíbeným
reklama
Během prvních pěti let existence Google Cultural Institute se Googlu povedlo nasnímat okolo 200 slavných maleb v rozlišení okolo jednoho gigapixelu. Protože to ale trvalo velmi dlouho, přišel s novým fotoaparátem, jenž nazval Google Art Camera. Novinka má tento úkol provést mnohem rychleji a především pohodlněji. Nemá snímač s gigapixelovým rozlišením, ale používá klasicky více expozic a skládání snímků do panoramat. I když to může znít fádně, přesto nejde jen o tak obyčejnou techniku.


Google Art Camera


Ve výsledku vyfotí stovky snímků malby, každý z nich je ale zaostřen co nejpřesněji pomocí laserového zaostření a sonaru. Tyto snímky si pak vezme na paškál speciální software, jenž z nich vytvoří jeden obrovský snímek s gigapixelovým rozlišením. Google vyrobil více kusů tohoto přístroje a rozeslal jej zdarma mnoha muzeím, aby nafotila slavné malby. Už dnes se můžete podívat třeba na malby Rembrandta, Van Gogha nebo Moneta. Ve vysokém rozlišení můžete snáze studovat tahy štětce a techniku starých mistrů.Zdroj: blogspot.cz

Nejnovější články
Ušetři s Nikonem: letní slevy na fotoaparáty i objektivy Ušetři s Nikonem: letní slevy na fotoaparáty i objektivy
Nikon spouští letní prodejní akci s názvem "Ušetři s Nikonem". Mnoho fotoaparátů a objektivů bylo zlevněno, přičemž u některých setů se jedná o slevy až ve výši 10.000 Kč. Levněji tak lze získat i nové Z6 a Z7.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Ricoh/Pentax věří v návrat DSLR, v CSC nevidí potenciál Ricoh/Pentax věří v návrat DSLR, v CSC nevidí potenciál
Společnost Ricoh, která nyní stojí za zrcadlovkami a fotoaparáty Pentax, se nechala slyšet, že v brzké době vidí návrat fotografů k DSLR. Móda CSC je podle společnosti jen chvilková a pomine.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Panasonic Lumix S1R: sebevědomý vstup do FF Panasonic Lumix S1R: sebevědomý vstup do FF
Společnost Panasonic už nevyrábí CSC jen se 4/3" senzory, ale nově i s velkými full frame čipy. A právě dnes se podíváme na vlajkovou loď Lumix S1R se 47,3MPx snímačem. Umí i 4K 60p videosekvence.
Dnes, recenze, Milan Šurkala44 komentářů
Panasonic Lumix S 24-105mm F4 Macro O.I.S. Panasonic Lumix S 24-105mm F4 Macro O.I.S.
V dnešní recenzi se podíváme na setový objektiv pro nové full frame CSC od Panasonicu, model Lumix S 24-105mm F4 Macro O.I.S. Je optimalizován pro natáčení videa, ale potěší i pro pořizování fotografií?
Dnes, recenze, Milan Šurkala6 komentářů
7Artisans představuje světelnou padesátku 50mm F1.8. 7Artisans představuje světelnou padesátku 50mm F1.8.

Méně známá společnost 7Artisans rozšířila portfolio svých objektivů o nový světelný kousek 50mm F1.8. Ten je určen pro CSC fotoaparáty nanejvýš s APS-C senzorem. Bodovat má malými rozměry i cenou.

17.5.2019, aktualita, Milan Šurkala