www.digimanie.cz
>
>
>

Google Art Camera, fotoaparát pro gigapixelové símky slavných obrazů

Google Art Camera, fotoaparát pro gigapixelové símky slavných obrazů
, , aktualita
Google Cultural Institute již nějakou dobu fotí vzácná umělecká díla, nově k tomu má ale zajímavější zařízení než doposud. Je jím fotoaparát Google Art Camera, s jehož pomocí je možné vyprodukovat snímky o rozlišení až jeden gigapixel.
K oblíbeným
reklama
Během prvních pěti let existence Google Cultural Institute se Googlu povedlo nasnímat okolo 200 slavných maleb v rozlišení okolo jednoho gigapixelu. Protože to ale trvalo velmi dlouho, přišel s novým fotoaparátem, jenž nazval Google Art Camera. Novinka má tento úkol provést mnohem rychleji a především pohodlněji. Nemá snímač s gigapixelovým rozlišením, ale používá klasicky více expozic a skládání snímků do panoramat. I když to může znít fádně, přesto nejde jen o tak obyčejnou techniku.


Google Art Camera


Ve výsledku vyfotí stovky snímků malby, každý z nich je ale zaostřen co nejpřesněji pomocí laserového zaostření a sonaru. Tyto snímky si pak vezme na paškál speciální software, jenž z nich vytvoří jeden obrovský snímek s gigapixelovým rozlišením. Google vyrobil více kusů tohoto přístroje a rozeslal jej zdarma mnoha muzeím, aby nafotila slavné malby. Už dnes se můžete podívat třeba na malby Rembrandta, Van Gogha nebo Moneta. Ve vysokém rozlišení můžete snáze studovat tahy štětce a techniku starých mistrů.Zdroj: blogspot.cz

Nejnovější články
Yongnuo YN 35mm F1.4C DF UWM s ultrazvukovým motorkem Yongnuo YN 35mm F1.4C DF UWM s ultrazvukovým motorkem
Čínská společnost Yongnuo vylepšila svůj 35mm F1.4 objektiv a uvedla jeho novou verzi YN 35mm F1.4C DF UWM. Ta se může chlubit především rychlým a tichým ultrazvukovým zaostřovacím motorkem UWM.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Jedna cena EISA 2019 pro Huawei, Panasonic a Skylum Jedna cena EISA 2019 pro Huawei, Panasonic a Skylum
Poslední tři společnosti, které ještě získaly ocenění v letošní anketě EISA Awards 2019, jsou Huawei, Panasonic a Skylum, všechny shodně po jednom. Dostalo se na smartphone, CSC fotoaparát a software.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Canonu unikla videa o EOS 90D a EOS M6 Mark II Canonu unikla videa o EOS 90D a EOS M6 Mark II
Na internet unikla dvě prezentační videa společnosti Canon, která ukazují dva připravované fotoaparáty, zrcadlovku EOS 90D a CSC fotoaparát EOS M6 Mark II. Oba dva budou mít nový 32,5MPx APS-C snímač.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Širokoúhlý Viltrox 20mm f/1.8 nyní i pro Nikon Z Širokoúhlý Viltrox 20mm f/1.8 nyní i pro Nikon Z
Viltrox rozšiřuje počet podporovaných bajonetů svého nového manuálního širokoúhlého objektivu 20mm f/1.8 o další. Oznámil totiž, že tento model bude k dispozici i pro full frame fotoaparáty Nikon Z.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Sigma a Tamron získávají 2 ceny EISA 2019 Sigma a Tamron získávají 2 ceny EISA 2019
K dalším společnostem, které v letošní anketě EISA Awards 2019 vyhrály nějaké to ocenění, patří Sigma a Tamron. Není překvapivé, že v tomto případě šlo vždy o objektivy. Pro tento rok to byly jenom ty zoomvací.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář