www.digimanie.cz
>
>
>

Google chystá podporu RAW pro další Android

Google chystá podporu RAW pro další Android
, , aktualita
Vypadá to, že formát RAW se dostane i tam, kde jsme to opravdu nečekali. Do smartphonů. Jako první s tím přišla Nokia, nyní se zdá, že podporu RAWu budou mít i nové smartphony s některou z příštích verzí Androidu.
K oblíbeným
reklama
Nokia začala s podporou RAWů u smartphonů, konkrétně u Lumie 1020 a 1520. Vypadá to ale, že s RAWem se budeme u smartphonů setkávat častěji. Zdrojový kód Androidu 4.4 KitKat napovídá, že nové API pro práci s fotoaparáty už koketuje s myšlenkou RAWů, ale zatím se nedočkala realizace.

Nová verze by měla umožnit výstup nejen v JPEGu, ale i "vyplivnout" uživateli zdrojový RAW snímek. Zatím je vše ve vývoji a samozřejmě se této funkce nedočkají všechny smartphony. K práci s RAWy bude potřeba dostatečný výkon zejména co se ukládání týče. Toto by mohlo hodně prospět fotografickým modulům Sony QX10 a QX100, které dnes RAWy nepodporují. Kdy (a zda vůbec) se podpora RAWů v Androidech objeví, ale i nadále zůstává nezodpovězenou otázkou.

Zdroj: www.dpreview.com
Nejnovější články
Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx
Společnost Fujifilm představila nový středoformátový fotoaparát GFX 100, který už podle svého názvu zaujme jednou svou vlastností. Velmi vysokým rozlišením 102 MPx. Dále tu najdeme např. podporu 4K videa.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou
Společnost Olympus představila novou generaci outdoorového kompaktu Tough TG-6. Ten proti svému předchůdci přichází s vylepšenými režimy pro focení makra a pod vodou. I nadále má objektiv se světelností F2,0.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 % Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 %
Společnosti Sony se na trhu fotoaparátů docela daří a podle posledních zpráv se jí podařilo zvýšit tržní podíl na velmi slušných 24 %, čímž se dostává na druhou pozici. V mnoha sledovaných kategoriích fotoaparátů dokonce vede.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4
Další novinkou z dílen společnosti Cosina je vysoce světelný širokoúhlý objektiv Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Aspherical. Ten je určený pro full frame CSC fotoaparáty Sony s bajonetem E/FE.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fotomobil Honor 20 Pro má makroobjektiv a modul s F1,4 Fotomobil Honor 20 Pro má makroobjektiv a modul s F1,4
Na trhu se objevuje nový fotomobil z dílen společnosti Honor. Ta představila novinku v podobě modelu 20 Pro, který přináší rovnou čtveřici zadních fotoaparátů. Mezi nimi vynikne makro fotoaparát a modul s rekordní světelností F1,4.
21.5.2019, aktualita, Milan Šurkala18 komentářů