www.digimanie.cz
>
>
>

Google přichází s 15GB limitem na Photos a právem mazat fotky a data

Google přichází s 15GB limitem na Photos a právem mazat fotky a data
, , aktualita
Google mění pravidla využívání jeho účtů na cloudových službách, např. Google Photos. Před pár týdny zavedl 15GB limit pro širší množství uživatelů a nyní oznámil, že si vyhrazuje právo smazat data u těch neaktivních.
K oblíbeným
reklama
Situace kolem bezplatných cloudových úložišť se stává pro Google neudržitelnou. Jeho Google Photos (Fotky) totiž ukládají více než 4 biliony fotografií a každý týden přibývá 28 miliard nových. Celkově je to i s Diskem 4300 TB nových dat denně. Proto Google zhruba před měsícem oznámil, že od 1. června 2021 se budou všechny nové fotografie započítávat vůči limitu 15 GB (nebo jakémukoli vyššímu zaplacenému v rámci předplatného Google One). Toto 15GB úložiště je sdíleno mezi Photos, Drive (Disk) i Gmailem. Dosud bylo totiž úložiště pro Photos za určitých podmínek neomezené. Fotografie v High Quality (max. 16 MPx) bylo možné nahrávat dle libosti a totéž se týkalo max. Full HD videa. Vůči limitu 15 GB se tak počítali jen snímky a videa s vyšším rozlišením, tzv. Original Quality. To se ale od 1. června 2021 změní.
 
Google Drive
 
Do této doby budou všechny zálohované fotky i videa bezplatná a zůstanou i po tomto datu (chcete-li zálohovat, musíte si pospíšit). Jakékoli nové fotografie a videa, a to včetně High Quality, se po 1. červnu 2021 začnou započítávat vůči 15GB limitu (tedy Original Quality nahrané kdykoli a High Quality nahrané po 1.6.2021). Výhodu budou mít pouze majitelé smartphonů Google Pixel 1-5, kterých se změny netýkají. To však není jediná změna, která nastane za půl roku.
 
Nově totiž Google oznamuje a informuje uživatele pomocí e-mailů, že si vyhrazuje právo mazat data z účtů uživatelů. To vyvolalo docela nevoli, na druhou stranu jsou podmínky nastaveny v podstatě rozumně a logicky. Účet Googlu je bezplatný, takže člověk logicky nemůže chtít možnosti jako u placených služeb. Google ale nebude mazat jen tak dle nálady. Pokud člověk 2 roky nevyužije jeho služby a jeho data jen neaktivně sedí na serverech Googlu (jde tedy o neaktivního uživatele), teprve pak si Google vyhrazuje toto právo na vymazání dat.
 
V případě předplatitelů Google One (tedy platících lidí) už mazání z důvodu neaktivity neplatí, pokud nadále platí za službu (tedy si platí skutečnou archivaci dat) a jsou v rámci svého datového limitu. Pokud někdo po dobu 2 let překročuje svůj datový limit, opět si Google vyhrazuje právo smazat data z jeho cloudového účtu. Poněvadž nová pravidla začnou platit 1. června 2021, tehdy také začnou platit jednotlivé lhůty. K prvnímu mazání dat tak může dojít nejprve 1. června 2023.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
V norském obchodě je možné hrát šachy s fototechnikou namísto figurek V norském obchodě je možné hrát šachy s fototechnikou namísto figurek
Fotografický obchod v Norsku na sebe přitáhl pozornost díky netradiční atrakci, kterou zveřejnil na Instagramu. V prodejně postavili velkou šachovnici, na které je možné hrát místo figurek s fotografickým vybavením.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Sony Alpha 1 přináší 8K video i hledáček OLED 9,44M bez blackoutu Sony Alpha 1 přináší 8K video i hledáček OLED 9,44M bez blackoutu
Konkurence na trhu full frame CSC sílí a Sony chce mít nejlepší CSC na trhu. Tím se má stát Alpha 1. Nový fotoaparát přinese 50MPx vrstvený čip, podporu 8K videa, přičemž i to je s oversamplingem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Fotografka vytváří minimalistické autoportréty v zrcadle Fotografka vytváří minimalistické autoportréty v zrcadle
I s minimem rekvizit je možné vytvořit celou sérii zajímavých fotografií. Fotografka Ziqian Liu se tímto heslem řídí při tvorbě svého projektu, v němž při fotografování autoportrétů pracuje s odrazy.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Leica M10-P Reporter dostává grip z kevlaru Leica M10-P Reporter dostává grip z kevlaru
Leica představila speciální limitovanou edici svého dálkoměrného fotoaparátu M10-P Reporter. Novinka sází na nenápadný vzhled v khaki barvě a přidává grip z kevlarových vláken. Ten má časem blednout a dát fotoaparátu jedinečnou patinu.
25.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
Sony zítra představí novinky, možná i full frame RX se zakřiveným čipem Sony zítra představí novinky, možná i full frame RX se zakřiveným čipem
Zítra společnost Sony představí jednu nebo možná několik fotografických novinek, na které láká novým teaserem. Spekuluje se, že by mezi nimi mohl být první fotoaparát značky se zakřiveným senzorem.
25.1.2021, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů